Топ-8 матчів, які були перервані та дограні

Футбол України 27 Червня, 12:57 546
Топ-8 матчів, які були перервані та дограні | 19-27
Перспектива надзвичайних ситуацій із перериванням та дограванням матчів у майбутньому чемпіонаті України вже досить чітко змальована УПЛ. Тим часом історія футболу знає чимало таких прикладів, хай і не в таких екстремальних обставинах.

Terrikon.com згадує 8 із них...

Київська злива

Напевно, найзнаменитіший випадок такого роду у вітчизняному футболі. 9 серпня 2005 року в Києві очікували страшну спеку. Вона й була, та не весь день. Ближче до вечора на столицю обрушилася страшна злива. Віна встигла закінчитися до стартового свистку матчу чемпіонату України 'Динамо' - 'Іллічівець', але поле стадіону 'Динамо' перетворилося навіть не на болото, а на відверту калюжу, злегка кокетливо прикриту травою. Це було вже якесь водне поло, де передбачувано найсильнішими виявились маріупольці. Незважаючи на колосальну перевагу динамівців, вони до кінця першого тайму вигравали 1:0 завдяки вмінню триматися на воді та героїзму свого воротаря Ігоря Шуховцева.

На другий тайм суддя команди не випустив. Матч був перерваний і догравався другого дня. Сенсаційну перемогу 'Іллічівцю' втримати не вдалося, але динамівці не змогли досягти нічого більшого, ніж нічия 1:1. Це коштувало роботи головному тренеру киян Леоніду Буряку.

Балканський свавілля

5 жовтня 2019 року між командами 'Балкани' та 'Чорноморець' йшов матч Першої ліги чемпіонату України. Дiло було на полі 'Балкан' у селі Зоря Саратського району Одеської області. На 71-й хвилині при рахунку 1:1 фанати влаштували бійку на одній із трибун. Справа набула настільки серйозного обороту, що суддя вирішив зупинити матч.

Через 2 тижні контрольно-дисциплінарний комітет УАФ ухвалив рішення дограти поєдинок. Це було зроблено 30 жовтня. Матч продовжився з 71-ї хвилини без глядачів. Незважаючи на гранично інтенсивний футбол, команди не змогли здолати оборону один одного хоча б ще раз.

Образа на Зозулю

11 червня 2020 року було дограно матч, перерваний 178 днями раніше. І це сталося через українського футболіста Романа Зозулю. 15 грудня 2019 року на полі 'Райо Вальекано' трибуни агресивно поводилися по відношенню до Зозули, які раніше належив до цього клубу, але був змушений піти після ультиматуму, виставленого місцевими 'ультрас'. Ті звинувачували українця в нацистських симпатіях, вимагали його вигнання - і таки досягли свого.

Але Роман приїхав у стан 'Райо' як гравець 'Альбасете'. Ефект був передбачуваний: обструкція трибун, агресивні вигуки – і неможливість продовжувати матч. Головний арбітр зупинив гру, команди покинули поле, догравати того ж дня було немислимо, тим більше, що й футболісти Альбасете відмовлялися повертатися на поле на знак солідарності із Зозулею. Завершили лише наступного літа, коли через пандемію вболівальників на трибунах все одно не було. 'Райо' таки виграв 1:0.

Ризький вітер

17 вересня 2020 року у Ризі грали найранішу стадію кваліфікацію Ліги Європи. Місцева 'Рига' приймала сан-маринську 'Тре Фіорі'. Погода була жахлива, вітри сягали ураганної сили. Проте суддя ризикнув розпочати поєдинок. Але незабаром пошкодував про це. Через бурю кілька разів вирубувалася електрика, крім того, час від часу на полі приносило якісь предмети, часом дуже важкі. Спочатку матч перервали на 20 хвилин, але зрештою після першого тайму арбітр вирішив припинити марні потуги.

Догравання відбулося наступного дня. 'Рига' таки дотиснула потужного суперника - 1:0.

Паризький расизм

9 грудня 2020 року матч Ліги чемпіонів ПСЖ - 'Істанбул Башакшехір' був зупинений на 13-й хвилині. Обидві команди пішли з поля через расизм з боку судді. Винуватцем скандалу став 43-річний Себастьян Колцеску, резервний арбітр. Він вказав головному судді на надмірно емоційну поведінку асистента тренера Істанбула камерунця П'єра Вебо, використовуючи слово negro. Тут же на нього насіли представники турецької команди, потім – і французької. Гра була зупинена, всі відмовлялися мати справу з таким неполіткоректним суддею.

Наступного дня було сформовано іншу бригаду арбітрів, матч відновили. 'Істанбул' із тріском програв 1:5. Втім, незалежно від результату матчу, ця команда посідала останнє місце у групі.

Севільська палиця

Напрочуд насиченим на інциденти з дограванням виявився січень цього року. Почалося все у Севільї 15 січня матчем 1/8 фіналу Кубка Іспанії між двома місцевими командами - 'Бетісом' та 'Севільєю'. Гра була перервана наприкінці першого тайму за рахунку 1:1 через те, що глядачі влаштували заворушення та кидали предмети у гравців. Особливо дісталося півзахиснику 'Севільї' Хоану Хордану, у якого з трибун влучно кинули палицю - у нього було діагностовано черепно-мозкову травму.

Наступного дня матч дограли. 'Бетіс' переміг з рахунком 2:1, причому вирішальний м'яч 'огірки' забили саме у дограний час.

Уотфордське світло

У цьому чемпіонаті Англії не було команд гірше, ніж 'Вотфорд' та 'Норвіч'. І ось 21 січня 2022 року вони зійшлися в непримиренному протистоянні. Матч проходив на полі 'Вотфорда', боротьба йшла малозмістовна, але запекла. Наприкінці першої частини гри рахунок був 1:0 на користь гостей. І в цей момент на стадіоні 'Вікері Роуд' раптом раптово згасло світло.

Суддя Майк Дін, зрозуміло, зупинив гру в очікуванні кращих часів. Фахівці гарячково вирішували проблему, нарешті, через 10 хвилин повідомили судді, що в нормальному режимі відновити освітлення не зможуть, але в більш тьмяній версії - так. Суддя порадився з капітанами команд - і ті дали згоду дограти матч у сутінках. Гра відновилася, 'Норвіч' забив ще 2 голи, забезпечивши собі найбільшу перемогу в сезоні (а загалом ця команда виграла всього 5 разів за весь чемпіонат - найменше за усiх).

Брентфордський дрон

Вже наступного дня там же в Англії виник черговий інцидент із перериванням. 22 січня 2022 року під час матчу АПЛ 'Брентфорд' - 'Вулверхемптон' над полем стадіону в Брентфорді з'явився дрон. Це було ще до початку війни в Україні, але всі боялися. Взагалі є регламент проведення матчів АПЛ, в яких обумовлюється необхідність переривання матчу у разі появи над стадіоном незрозумілого об'єкта. Тим більше що дрон завис над полем і не хотів нікуди відлітати. Арбітр Пітер Бенкс розгубився і якийсь час просто не знав, що робити. Зрештою матч був перерваний, футболісти - прибрані з поля в роздягальню, і всі занурилися в очікування.

Через 20 хвилин дрон нарешті задзижчав і полетів за межі арени. Футболісти повернулися на поле та продовжили матч. Рахунок на той момент був 0:0. У підсумку 'Вулверхемптон' переміг 2:1. Зрозуміло, місцеві аналітики звинувачували у цій поразці безпілотник і навіть пояснювали його появу над стадіоном якимись загадковими підступами суперника.