«Преміальні у «Вересі» зараз навіть більше, зарплата плюс-мінус та сама»: Гончаренко пояснив перехід у «Колос», і причина – не в грошах

Футбол України 2 Липня, 16:14 876
«Преміальні у «Вересі» зараз навіть більше, зарплата плюс-мінус та сама»: Гончаренко пояснив перехід у «Колос», і причина – не в грошах | 19-27
Серед втрат Вереса Роман Гончаренко – найвагоміший. 28-річний центрбек зіграв усі 18 матчів минулого сезону УПЛ, незмінно виходячи у стартовому складі.

— Романе, вітаємо з переходом. Як ваші справи, одразу після вистави вже приєдналися до Колоса?

- Так, я вже з клубом. Проходять збори, готуємось.

— Чому вирішили не продовжувати контракт із Вересом?

— Тому що була пропозиція від Колоса, і ми розглядали цей варіант, тому й не продовжив.

— Верес взагалі не пропонував пролонгувати угоду?

— Пропонували ми розмовляли до останнього дня. Навіть коли я їхав у Колос, президент, тренер, казали: «Якщо там щось не складеться, то ми готові тобі запропонувати контракт».

— Але не погодилися, бо відчутне зниження зарплати?

— У цьому плані також.

- А наскільки сильно?

— Ну, не дуже, але все одно. Я вважаю, що Колос має більше можливостей у цей час грати, прогресувати.

«Верес вчинив несправедливо, але жодних образ»

— Раніше вам давали за перемогу преміальні 1000 доларів, зараз Верес пропонував менше?

— Ні, преміальні зараз були навіть більші, зарплата плюс-мінус та сама, ось тільки преміальні були так, хороші.

— З початку війни Верес продовжував виконувати контрактні зобов'язання та платити зарплату?

— Ні, нам нічого не платили. Нам відправили на пошту листа, що в країні війна та контракт зупиняється і жодних зобов'язань не буде. Перший місяць нам заплатили мінімальне щось там, буквально кілька тисяч і все.

— Як ви вважаєте, чи справедливо вчинив клуб зі своїми футболістами?

— Ну, я вважаю, що несправедливо. Хоча б мінімальну частину, якихось десять тисяч, клуб міг би платити футболістам.

— Може, у вас ще залишилася образа через це, тому й не домовилися?

— Немає образ, з усіма в нормальних стосунках залишився, з усіма попрощався.

— Якщо зарплату не платили, а їсти треба, то доводилося підробляти кимось?

- Ні, не підробляли. Коли був чемпіонат, то була нагода відкласти. На ці запаси й мешкали. Зрозуміло, що якби вони закінчилися, довелося б працювати. Ну, слава богу, щось рухається, дай боже, щоб розпочався чемпіонат і закінчилася швидше ця війна.

«Мені казали, що Колос – не команда, а родина»

— Як з'явився варіант із Колосом?

— Агент зателефонував і сказав, що є інтерес. Клуб цікавився, чи пропонував контракт. Потім 2-3 дні була пауза, потім знову вийшли і виступили з припущенням.

— Які асоціації про клуб у вас були, коли почули про їхній інтерес Колоса?

— Асоціацій не було. Мені казали, що це не команда, а сім'я, так би мовити. Я знав, що там і під час війни платили якісь гроші, не кидають, клуб допомагає чим може.

— Чого чекаєте від сезону УПЛ цього непростого часу?

— Чекаємо, щоб він почався насамперед. Щоб ми почали грати. Але як воно буде, бачите, ще ніхто не знає. Чекаємо, щоб він був у тихій обстановці, щоб не було такого, ми граємо, а десь там точаться бої, хочеться, щоб закінчилося це все.

- У Колосі вже ставили завдання на сезон?

— Колос – це амбітний клуб. Звісно, завдання ставитимуться. Конкретно, я гадаю, перед чемпіонатом говоритимуть, але завдання будуть.

— Щодо проведення чемпіонату України під час війни, який формат проведення ви б розглянули? Може по групах чи менше за команд?

— Комусь подобається грати по групах, комусь ні. Хтось потрапить до групи, де будуть Динамо та Шахтар та всі єврокубкові, а хтось із звичайними командами. Комусь він підходитиме, комусь не буде. Тому я вважаю класичний чемпіонат, два кола, найнормальніший варіант.

- Ви уявляли, як це буде? Ось ви граєте 10 хвилин, тут звучить сирена, ви йдете в підтрибунне приміщення, бомбосховище та сирена звучить годину-дві. Вона закінчується і ви знову виходите грати?

— Ну, я думаю, що якщо годину-дві, то це вже буде перенесення. Не знаю, у федерації ще нічого не вирішили з цим моментом (за інсайдерською інформацією, якщо тривога затягується більше ніж на годину, гру переносять наступного дня, - прим. авт.).