Фіаско, братан. Як «Шахтар» поплатився за власну філософію та втратив сотні мільйонів, через «геніальний» менеджмент

Динамо Київ 11 Липня, 18:15 20149
Фіаско, братан. Як «Шахтар» поплатився за власну філософію та втратив сотні мільйонів, через «геніальний» менеджмент | 19-27
Допис про те, як «Шахтар» у розбитого корита опинився.

Будемо відвертими, гірники ніколи не забивали на власну молодіжку. Вони могли підпустити за 5 років з молодіжки до першої команди аж 1 гравця, але сама молодь у «Шахтаря» була гарної якості. Зінченко, Маліновський – продукти саме тієї старої системи Луческу. Ще можна перелічити багато гравців, котрі зараз грають на гарному для українського футбола рівні (ні, це не спроба образити), є такі як Коваленко, чий потенціал після Луческу ніхто так і не зумів розкрити. Хтось отримав шанс, як той самий Болбат, Бутко, але ніякої стратегії розвитку щодо українських гравців в українському клубі просто не було.

«Динамо» встигає готувати велику кількість гравців для клубів по типу «Олександрії», «Колоса» працюючи за шаблонами модерної радянської школи, при цьому ресурсу вистачає і на постачання власного клуба якісними кадрами. Звісно, працюй академія «Динамо» у сучасному стилі було б набагато краще і для самого клубу, і для дітей , і для українського футболу. Але маємо те, що маємо.

«Шахтар» Ахметова-Луческу завжди робив ставку на бразильців, але при цьому мав вибудовану вертикаль переходу. Під легіонером, котрим цікавиться «Челсі» вже сиділа готова заміна, яка мало чим поступалася гравцеві основи. З приходу Фонсеки і до нині все було хаотично. Хтось прийшов, хтось пішов, хтось заграв, хтось не заграв. Сьогодні Боту спеціаліст світового рівня, а завтра йде працювати до ПАОКу, провівши жахливий відрізок у «Шахтарі».

Придбати бразильского талановитого хлопчика Тете за 15 мільйонів. Звучить наче нічого, але те, що цей хлопчик зіграв 0 хвилин у професійному футболі керівництво «Шахтаря» не зупинило. Зате, сума відступних в 150 мільйонів зараз гірникам ой, як допоможе.


Ісмаїлі, яким дійсно цікавилися серйозні європейські клуби також мав клаусулу в 100 мільйонів зараз піде за копійки, якщо взагалі ті копійки будуть.

«Зберегти мою зарплату на тому ж рівні зараз немає можливості. Цей фактор полегшує мій відхід», - сказав Ісмаїлі.

Зі всіх легіонерів у «Шахтаря» на зборах залишився лише Лассіна Траоре (чи надовго?). Тепер не дивуйтеся появі таких гравців, як Борячук, В’юнник, Топалов, Кірюханцев. Ще вчора вони гравці середняків УПЛ, а сьогодні оперативний резерв «Шахтаря».

Можна ще наводити безліч прізвищ бразильців, за яких давали гарні гроші, але «Шахтар» хотів більше. Взяти хоча б історію з Тайсоном, котрий рвався до «Мілану». Як тоді вчинив «Шахтар» по відношенню до власного лідера? Згодом Тайсон покинув «Шахтар» зі скандалом і повернувся на Батьківщину до Бразилії. «Шахтар» отримав 0. Скупий платить двічі – саме це ми зараз і спостерігаємо.

Коли переважна кількість твоїх гравців це звичайні найманці, то не сумнівайся, що вони підуть, як тільки почнуться проблеми.

Замість вкладання у власне, вітчизняне робили акцент на купи-продай. Бізнес проект непоганий, але футбол це не лише про бізнес. Принаймні для мене.

Я можу уявити, як Кенджора чи Вербич приймають вольове рішення залишитися в «Динамо», не дивлячись на труднощі. Вони були своїми і в колективі, і для вболівальників. Вивчили мову (на превеликий жаль російську), спілкувалися не гірше за українців. А ви можете уявити, щоб залишився Педріньйо, Марлон, Додо, Тете? Ви можете уявити, щоб українською чи російською ляпотів Додо чи Тете? Куди поділися українці Марлос та Мораєс?

Ярославський хотів зробити карнавал, щоб люди в Харкові ходили на шоу. Де зараз цей карнавал, де зараз це шоу? Власне, де сам пан Ярославський?

Замість людського обрали карнавал, купи-продай на виході отримали:

«Зберегти мою зарплату на тому ж рівні зараз немає можливості. Цей фактор полегшує мій відхід»

«Шахтар» з українцями. Ахметов покинув канали «Футбол». В Україні війна. Багато змінилося. Багато чого ще зміниться. Як раніше більше ніколи не буде.

Владислав Омельченко