Блогер - про заміну Бражка в «Динамо» U19: «У липневих спарингах приглянувся Василець - єдиний, хто переступив межу в 40 передач»

Динамо Київ 18 Липня, 21:44 600
Блогер - про заміну Бражка в «Динамо» U19: «У липневих спарингах приглянувся Василець - єдиний, хто переступив межу в 40 передач»
Блогер Михайло Смоловий аналізує ігрові показники 16-річного центрального півзахисника Максима Васильця, який залучається до матчів за команду «Динамо» U19, та інших претендентів на цю позицію.

Максим Василець

Центральний півзахисник, 16 років

Завжди був фанатом Бражка, але так само протягом цих років десь раз на тиждень писав: ігрові принципи молодіжних команд суттєво відрізняються від основи. Тому малим дуже важко адаптуватися. Працездатність Вови нарікань не викликає, проблеми певно виникли у грі з м’ячем. На пальцях:

- Сидорчук в останньому сезоні (з єврокубками) виконував 64.08/90 передач, отримуючи 48.46/90

- в Бражка на рівні U19 45.91/90 виконаних та 30.27/90 отриманих

Очевидно: навантаження на нервову систему різної інтенсивності. В молодіжці воно надто низьке: гравець віддає пас і вимикається, далі вже грають інші. Сидорчук у першій команді такої розкоші не має (хіба в ЛЧ), віддав і має далі утримувати концентрацію, бо в будь-який момент може знову отримати пас, або доведеться м’яч самотужки повертати.

Тому перебуваю у захопленні від вибору клубу для оренди Михайленка та Бражка. Ван Леувен один з тих, хто будував академію Шахтаря, тож питань до інтенсивності навантаження на обох ЦП не має бути. Вірю в обох. Хлопцям вдалося уникнути найгіршого з можливих варіантів, тобто потрапляння до колгоспу, що гратиме бий-біжи 24/7.

Тому постає запитання, а хто змінить Бражка в U19, бо давайте відверто: немає жодного сенсу зараз продовжувати розвивати минулорічний бекап Яцика та Бражка. Резервісти їх вже із 200% ймовірністю не перевершать. Тож це марно витрачений ігровий час. Один з гравців ротації (15 ігор) Динамо вже здається залишив, а другого (8 ігор) поки що у товариських спарингах не бачив, може теж «кінцева, поїзд далі не їде».

В останніх декількох контрольних поєдинках Костюк використовував четвірку Бойченюк, Янчишин, Василець та ще одного з так званих «блатних», але він поки наче без контракту.

Еліт-Лігу U17 не дограли. А на першому етапі Динамо використовувало аж 5 різних ЦП, тож ігровий час дещо розмито. Окрім згаданих вище є ще Михайлів (630 хвилин - лідер за часом) та Микитюк (530 хвилин).

З поправкою на вік (15 серпня виповниться 17) та ігровий час (переважно 45-хвилинні відрізки) мені у липневих спарингах приглянувся Василець. Другий за ігровим часом серед ЦП минулого року (533 хвилини). Бойченюк переважно виходив за заміни (278‘ хвилин загалом), тому з вибірки поки вилучаю, залишаються Михайлів, Василець, Янчишин та Микитюк.

Серед цієї четвірки Василець здійснював найбільше вдалих дій в захисті (12.16/90) та найчастіше вступав у єдиноборства в захисті (9.96/90).

З недоліків дві речі:

- досить низький відсоток виграних дуелей в захисті (52.54%, це найменше серед четвірки)

- та аж 2.7/90 фолів, що вдвічі більше за трьох інших (в них від 1.31/90 до 1.43/90), хоча лише 1 ЖК

Михайлів - така собі міні-копія Рибалки, рольова модель. Отримує найбільше передач, виконує найбільше передач з просуванням при тому зовсім не просувається з м’ячем в ногах, як Шапа. Зрідка з’являється у чужому штрафному майданчику та має найменше вдалих дій в атаці, бо не обігрує (ризики), майже не б’є і не виконує навісів.

Якщо Михайлів здійснював 64.86/90 передач, то Василець єдиний з решти, хто ледь переступив межу 40 передач - 41.54/90.

Тому, так, в Максима будуть ті самі проблеми з інтенсивною пасовою грою, що виникли у Бражка, Яцика, Михайленка та 100500 ЦП з нашої молодіжної системи. Це, на жаль, динамівська ДНК, змінити її можна звільненням декількох людей. Але це неможливо, бо люди поважні.

Малі не привчені до великих обсягів пасової гри. Там, як і приспіві пісні Rammstein “Pussy”: let’s do it quick. Єдиний втішний аргумент, що Максим має найкращу точність передач вперед (73.75%), щоправда і виконує їх менше за інших (13.51/90).

З іншого боку пофіг, бо після діда Динамо може очолити якийсь фізрук, адже умовний Ребров буде надто коштовним активом. А фізруку що? Ці більш довершені ігрові форми будуть ні до чого.

Астон Вілла, Славія, Базель, Фулгем, Тігрес - це вже як мінімум. На їх фоні буде більш зрозуміло хто реально на що претендує. В Максима профільно є шанси врівноважити Яцика краще за решту малих.

Бо раз Сашку віддали 14-й номер Де Пени, то в оренду віддавати не збираються, і ще рік він буде капітаном в U19. Тож чекаємо на трансляції цих двох молодіжних турнірів, будемо знайомитися ближче.