«Наразі складно визначити місцезнаходження деяких гравців». Нагорняк - про проблеми юнацької збірної України

Збірна України 2 Серпня, 12:40 469
«Наразі складно визначити місцезнаходження деяких гравців». Нагорняк - про проблеми юнацької збірної України
Юнацька збірна України U-18 під керівництвом головного тренера Сергія Нагорняка візьме участь у кваліфікаційному раунді Євро-2023 (U-19) у листопаді цього року.

Наша команда, складена з футболістів не старших за 2004 рік народження, потрапила до квартету з Кіпром, Косово та Швецією, яка буде господаркою відбіркового етапу.

У фінальну частину європейської першості вийдуть дві найсильніші команди з кожної групи, а також колектив, який буде найкращим серед третіх місць.

Журналіст FanDay.net Андрій Каплун зв'язався з Нагорняком та обговорив із ним проблеми українського юнацького футболу, викликані війною в нашій країні.

- Сергію Миколайовичу, розкажіть про проблеми в українському юнацькому футболі на рівні збірних.

- На жаль, у зв'язку з останніми подіями робота з футболістами 2004 року народження в юнацькій збірній України практично зупинилася. Спочатку була пандемія коронавірусу, тепер війна.

Якщо все буде нормально, то наприкінці вересня я зберу хлопців на тренувальний збір.

Востаннє ми збиралися у 2021 році на дві товариські ігри у Словаччині. Потренувались лише два дні. Потім здали тести, і в кількох людей було виявлено коронавірус, через що поїздка скасувалась. За великим рахунком, у вересні три роки, як ми не збиралися в повному складі.

Два з половиною роки тому був збір у Туреччині, але без гравців Динамо та Шахтаря. На жаль, цей вік, з незалежних від нас причин, практично випадає.

Єдиний плюс, що п'ять-шість хлопців пограли за збірну 2003 року народження та мають хоч якийсь досвід.

- Як ви вважаєте, ці проблеми не завадять нашій команді вийти із групи зі Швецією, Кіпром та Косово?

- Із цими командами можна і треба змагатися. Головне, зібрати команду у вересні, щоб хлопці знову відчули атмосферу збірної. Підготуємось і поїдемо до Швеції у листопаді. Там штучні поля гарної якості.

З Кіпром ми вже грали на турнірі у Вірменії, але це було три роки тому (українці перемогли 3:1 – прим. FanDay).

- Хто з футболістів зараз виділяється у юнацькій збірній U-18?

– Мені зараз дуже складно сказати. Не хочу нікого образити. Я за багатьма хлопцями стежу, але останні півроку без футболу.

Ніхто не виділяється, бо ніхто не грав у цей час.

Зараз почнеться чемпіонат, дивитимемося, хто в якому стані перебуває. Наразі навіть складно визначити місцезнаходження деяких гравців.

- Більшість легіонерів залишили Україну з початком повномасштабної війни. Це допоможе розкритися молодим українцям у нашому чемпіонаті?

- Звісно, це позитивний чинник. Багато легіонерів через свій низький рівень не повинні були грати в нашому чемпіонаті. Так, були й висококласні іноземні футболісти, які посилювали команди та поряд з якими росла наша молодь.

Але більшість легіонерів – це «непотріб». Вони приходили сюди, аби бути. Шанс у молодих українців наразі буде. У тому, що вистрілить багато нових футболістів, я не маю сумніву.

- Як вважаєте, чи доцільно проводити чемпіонат України в нинішній ситуації?

- Якщо ми не розпочнемо чемпіонат, наш футбол взагалі загине. Багато хлопців і так уже поїхали.

Якщо не стартує першість, усі взагалі роз'їдуться. Добре, хоч команди УПЛ зібралися, але з клубами Першої та Другої ліг великі складнощі. Якщо не почнемо чемпіонат, потім на нас чекає великий провал.