Володимир Шаран: «Караваєв гідно замінив Циганкова»

Динамо Київ 4 Серпня, 14:23 256
Володимир Шаран: «Караваєв гідно замінив Циганкова»
Відомий український тренер Володимир Шаран проаналізував перший матч 3-го кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів між київським «Динамо» та австрійським «Штурмом» (1:0), який учора відбувся в польській Лодзі.

«Достатньо було поглянути на обличчя Луческу...»

— «Штурм» почав матч дуже активно, і я не думав, що «Динамо» зможе відразу переломити гру, адже на стартовому відрізку кияни діяли не дуже вдало, — зазначив Шаран. — «Штурм» в цей період зустрічі не реалізував два гольових моменти. Шанси забити у австрійців були дуже хороші.

— Все змінив гол Караваєва?

— Так, після цього голу малюнок гри змінився. Динамівці відчули впевненість, що переросло в їх повну перевагу. Дуже активним був лівий фланг киян, де діяв Дубінчак.

— «Динамо» могло добитися більшого?

— Достатньо було поглянути на обличчя динамівців після фінального свистка. Хлопці були задоволені перемогою, але Мірча Луческу був не в найкращому настрої. Звичайно, він хотів більшої переваги своєї команди в рахунку, і для цього були підстави.

— «Штурм» в цілому не вразив?

— Австрійська команда нічим не здивувала. «Штурм» хотів зіграти на контратаках, але в нього нічого не вийшло. Попередній суперник киян — «Фенербахче», більш сильний, ніж «Штурм».

«Я би не став так ризикувати»

— Не дуже яскравий початок гри у виконанні «Динамо» можна пояснити необхідністю провести розвідку?

— Так, це тактичні моменти. Кияни розпочали дуже обережно. Але потім з’явилися значні розриви між лініями, що однозначно було на руку «Штурму». Можливо, в цілому, була настанова від Луческу — грати активно. В цьому був ризик, адже, якщо би забив «Штурм», гра пішла б інша...

— Втрата Циганкова через пошкодження перед початком матчу дуже негативно вплинула на команду?

— Це могло вплинути, адже в «Динамо» тепер немає і Вербича. Шепелев старався зміщатися в центр, звільняючи фланг для Дубінчака. Виходило непогано. Але найбільший молодець — це Караваєв. Олександр і в «Зорі» грав правого півзахисника, тому в матчі проти «Штурму» він знаходився там, де треба. Караваєв гідно замінив Циганкова.

— Навіщо Луческу замінив Дубінчака та Шепелєва?

— Хороші заміни. Вівчаренко добре увійшов у гру, й Ванат якісно відіграв. Я би не став так ризикувати, але Луческу довіряє молоді.

«Головне, щоб Циганков повернувся»

— Довелося почути критику на адресу Бєсєдіна за гру зі «Штурмом»...

— Бєсєдін наразі не в тих кондиціях. Вибору іншого у тренерського штабу «Динамо» немає. Гармаш — гравець на заміну. Проблема з якісним центрфорвардом існує в «Динамо» не один рік. Всі хочуть, щоб Бєсєдін забивав, але він виконує значний об’єм роботи. І не всі це помічають, а ось Луческу все бачить і розуміє. Нічого, Артем заб’є і впевненість до нього відразу повернеться.

— Що очікуєте від повторного матчу «Динамо» зі «Штурмом» — в Граці?

— Гра «Динамо» додала оптимізму. На виїзді, де «Штурм» буде більш активно йти вперед, кияни отримають можливість грати в зручніший для себе футбол. Головне, щоб Циганков повернувся. Динамівцям потрібна буде флангова швидкість в контратаках. Знову будемо сподіватися на Дубінчака, на компактну та правильну гру в обороні.

Але, треба розуміти, що в Австрії «Динамо» доведеться важко. «Штурм» — небезпечна команда, яка на своєму полі буде нагнітати обстановку.

Олег Семенченко