Таблиця коефіцієнтів. Україна переслідує Норвегію і незабаром обжене рф

Динамо Київ 5 Серпня, 10:36 8933
Таблиця коефіцієнтів. Україна переслідує Норвегію і незабаром обжене рф
«Динамо» та «Зоря» виграли свої матчі та принесли очки в євроскарбничку України.

Останнім часом у нас не дуже багато оптимізму, тож треба вміти насолоджуватися моментами. Такими, наприклад, як зараз: коли твоя країна бере максимум з можливого до Таблиці коефіцієнтів. Трапляється нечасто.

«Динамо» і «Зоря» оформили по перемозі, збагативши нашу скарбничку на два бали (0,4 за конвертацією Таблиці коефіцієнтів). Примітно, що мало хто зі щільної групи конкурентів зміг витримати заданий темп й вибити сто зі ста відсотків. Навпаки, у когось ледь не трапився провал.

Цей хтось – це Сербія. Дві з трьох її команд програли. Поразка «Партизана» від АЕКа (Ларнака) примітна ще й тим, що у цій парі визначається майбутній суперник «Дніпра-1» у плей-офф Ліги Європи. Невже кіпріоти? Ну нехай. Відзначаємо здобуток «Црвени Звезди» (0,25), який, втім, нерівня нашому. Грецію від повного фіаско врятувала нічия, видряпана «Олімпіакосом» на останніх хвилинах домашнього матчу зі «Слованом». Але ж «Аріс» і «Панатінайкос» не просто програли, а практично вилетіли з єврокубків (по 0:2). Такими темпами цього конкурента Україна приструнить.

Чехія відстає суттєво, однак і набирає непогано. У трьох матчах – дві перемоги, які, з врахуванням нижчого дільника, цінніші за наші (0,5). Але ж «Славія» грала проти «Панатінайкоса», тож тут довелося вибирати за принципом «менше зло». Можливо, було б краще «повалити» високорейтингових пражан (можуть понижати кошик «Зорі»), але маємо те, що маємо. Зате в іншій парі двох наших конкурентів, - «Брондбю» (Данія) - «Базель» (Швейцарія), - склалось все як замовляли. По-перше, швейцарці сильніше тиснуть на Україну у Таблиці коефіцієнтів. По-друге, у «Базеля» вищий особистий рейтинг, ніж у «Зорі». Тому перемога «Брондбю» 1:0 – на руку.

Швейцарці взяли іншим. «Янг Бойз» та «Цюріх» перемогли й сумарно додали до скарбнички пів бала (2/4), скоротивши відставання від України на 0,1. Напевно, добре, що програв «Лугано». Швейцарія й так відстає менш ніж на бал, тож потенційні очки від переможця кубка вкрай наблизили б її до нашої Асоціації. «Лугано», до слова, вдома програв «Хапоелю» (Беєр-Шева) 0:2 – і тут визначається суперник «Зорі», якщо остання пройде «Університатю».

Крім «Брондбю», у Данії виграв «Віборг», «Мідтьюлланн» програв, а «Копенгаген» з «Сількеборгом» ще не стартували. За підсумки тижня з Україною – паритет.

Був би паритет і з Хорватією, але її тижневий максимум, - два очки (2/4), - цінніший нашого. Адже нижчий дільник. Але у хорватів вимальовується тільки одна команда в групах. Бо навіть якщо «Хайдук» пройде «Гімарайнш» (сенсаційна перемога 3:1 в першому матчі), далі буде «Вільярреал».

Нарешті, Норвегія. Ось це справді небезпечно. Країна мчить швидким темпом, зазіхаючи трьома-чотирма командами на груповий етап. «Буде-Глімт» вже точно там, «Вікінг» та «Мольде» після розгромних перемог уже практично у раунді плей-офф Ліги конференцій, тільки «Ліллестрем» «підвис» (поразка 1:3 від «Антверпена»). 0,75 за тиждень – дуже солідно. (+0,35) щодо України – так крупицями й формується перевага.

Але у нас не стартували ще дві команди. У нас вже точно три команди виступлять на груповому етапі. І важливо провести четверту. Тоді буде цікава боротьба.

Матчі у відповідь передостаннього кола відбору – вже за тиждень.