Смішна пропозиція Megogo та зауваження до Setanta Sports. В «Динамо» озвучили позицію по телепулу

Динамо Київ 5 Серпня, 16:31 13691
Смішна пропозиція Megogo та зауваження до Setanta Sports. В «Динамо» озвучили позицію по телепулу
В четвер, 4 серпня, відбулась онлайн-зустріч клубів УПЛ з потенційними трансляторами матчів чемпіонату України. Дійти консенсусу щодо багатостраждального єдиного телепулу знову не вдалось через незгоду кількох клубів.

Зокрема, свої зауваження мало й київське «Динамо». В інтерв’ю FanDay заступник генерального директора Динамо Сергій Мохник озвучив, які саме.

- Які пропозиції та від кого по єдиному телепулу розглядалися на зборах клубів та УПЛ?

- Було два претенденти - Setanta та Megogo. У Megogo була взагалі смішна пропозиція, там нема про що говорити. Setanta хоче підписати контракт на три роки і дає 3,2 мільйони доларів, половина цієї суми йтиме на виробництво трансляцій, друга половина - ділитиметься між клубами.

- Яка позиція «Динамо» щодо цього?

- 100 тисяч доларів на рік - це, звичайно, замало для клубів. Але нас турбує інше питання, на яке чітко поки що ніхто не відповів. Матчі відбуватимуться без глядачів, і ми вважаємо, що вболівальники повинні мати доступ до безкоштовної трансляції загальнонаціональними каналами. Поки що ми не почули чіткої відповіді на запитання: чи зможемо ми показувати матчі на своєму Ютуб-каналі та на офіційному сайті у прямому ефірі. Сьогодні далеко не кожен може заплатити 100 гривень на місяць, щоб переглянути футбол.

До того ж Сетанту ще треба знайти, не у кожного кабельного провайдера вона є. В останній рік Динамо було не проти єдиного телепулу, але поки що чогось не вистачає. Президент клубу (Ігор Суркіс, - прим. А.П.) каже: «Не треба мені цих грошей. Я краще зроблю, щоб уболівальники мали доступ безкоштовно дивитися футбол». 100 тисяч доларів на рік ніяк не рятує Динамо за нашого бюджету та витрат. Може, вони допоможуть «Минаю» та іншим клубам, але не нам.

- Ваша позиція близька до позиції ФК «Рух», президент якого Григорій Козловський говорив, що теж готовий безкоштовно віддати права на телетрансляцію УПЛ національним каналам?

- Так, ми теж готові безкоштовно передати права, не заробляючи на цьому жодної копійки, щоб люди мали доступ.

- Ігор Бурбас написав, що ФК «Рух» - єдиний, хто проголосував проти, а «Динамо», «Зоря» та «Дніпро-1» утрималися.

- Це неправильна інформація. Утримався лише «Чорноморець». А «Динамо», ФК «Рух», «Зоря», «Дніпро-1» фактично були проти. Це не означає, що ми проти єдиного телепулу, але пропозицію Сетанти треба доопрацювати.

- Що ще не влаштовує «Динамо»?

- Вони пропонують поділити порівну гроші між командами. А де спортивний принцип? Навіщо тоді виборювати перше місце? Я вважаю, що це не правильно. Якщо команда бореться за призові місця, вона повинна отримувати більше. Навіть ТК «Футбол» пропонував якусь формулу розподілу коштів залежно від зайнятого місця.

- Чи реально знайти спільний консенсус щодо єдиного телепулу між клубами, УПЛ та транслятором?

- Все реально, треба сідати та розмовляти, шукати компроміси. Протягом двох тижнів ми знову зберемося, до цього часу Сетанта має доопрацювати свою пропозицію. Ми свої зауваження висловили, хай думають.

- Які «Динамо» дало пропозиції на доопрацювання?

- Ми запропонували переглянути формулу розподілу коштів між клубами, залежно від зайнятих місць. Також ми хочемо, щоби була паралельна трансляція матчів на загальнонаціональних каналах. У воєнний час це дуже актуальне питання. Не всі зможуть знайти Сетанту.

- Чим аргументують свою позицію клуби, які підтримали пропозицію Сетанти?

- Давайте говорити чесно. Більшість наших клубів чудово почуваються, коли дають якісь гроші і нічого не потрібно робити. До того ж, у них не настільки багато вболівальників, як у «Динамо», щоб про них думати.