Три думки після матчу «Штурм» – «Динамо»

Динамо Київ 10 Серпня, 11:48 1498
Три думки після матчу «Штурм» – «Динамо» | 19-27
«Штурм» поступився «Динамо» (1:2) у вирішальній зустрічі 3 раунду кваліфікації ЛЧ 2022/23.

Заміни Луческу знову працюють – Вівчаренко після асисту ще й забиває!

Київ не виглядав гіршою командою навіть у програний основний час. Українці вдвічі частіше били з меж штрафного суперника, ніж австрійці. Вдавалося вигравати боротьбу та майже повністю нівелювати загрозу з повітря, що особливо приємно. Гості значно краще контролювали м'яч, хоча нервові рішення моментами приводили до небезпеки на рівному місці. Штурм намагався агресивніше тиснути, але помилки киян частіше ставали наслідками власної незібраності, ніж ефективності австрійського пресингу. Однак в якийсь момент краник щедрих подарунків перекрили, і «чорно-білі» зовсім знітилися.

Саме в потрібний період зустрічі Динамо почало нагнітати біля чужих воріт, зокрема, і через заміни, з якими Луческу не тягнув. Румунський тренер в один момент вирішив повністю оновити фланги оборони. Схожа заміна відбулася і в гостьовому матчі проти Фенербахче. Тоді Костянтин Вівчаренко дебютував гольовим пасом, а інший джокер Караваєв забив вирішальний м'яч. Цього вечора героєм став уже сам 20-річний вихованець клубної академії, покликаний замінити на лівому фланзі Миколенка.

Не обійшлося, щоправда, і без своєрідної допомоги Караваєва. Сашко віддав не дуже зручний пас назад, відтак Циганкову довелося закладати віраж. Однак саме ця дія привела Віктора у вільнішу центральну зону, давши змогу відірватися від захисника. Такий собі зразок позитивного хаосу від Караваєва, коли навіть потенційно невдала дія створює перевагу для одноклубників, а опонентів вганяє в ступор. Штурм спробував вийти, аби спіймати киян в офсайд, але це вже була запізніла дія. Відзначаємо, що у моменті з другим взяттям воріт участь у комбінації взяв інший гравець резерву Андрієвський.


Циганков дає емоцію і драйв – чудесному перетворенню сприяє Шапаренко

Двоє українців домінували біля чужих воріт. Шапаренко розводив гру за потрібними напрямками, розвантажуючи в пасовій роботі Забарного і Сироту, адже в центрбеків гостей деякі речі виходили гірше та нервовіше. Коли треба пришвидшував пасом чи ривками з м'ячем, шукав переведення у вільніші зони. Іноді заспокоював. Другий у матчі за кількість дальніх передач (феноменальні 19 вдалих лонгболів з 21) після свого воротаря (в Бущана 13 з 23). На двох із Циганковим вони видали 7 передач під удар, нікого з динамівців немає поруч. А ще Микола заробив на собі найбільше фолів (5), став королем дриблінгу (5 вдалих спроб з 6) і боротьби (13 вдалих єдиноборств і 23 дуелі загалом – також поза конкуренцією серед усіх гравців на полі).

Шапаренко створив Циганкову ідеальні умови для творіння. Віктор видав круті як для себе в Європі цифри атакувальної інтенсивності. Аж 6 ударів, з яких 4 – у площину воріт. Створив для партнерів 4 гольові моменти. Підсумкові очікувані голи (0,43 xG) та асисти (0,5 xA) виявилися на захмарному рівні. Кількість перерослав у якість, хай для цього і довелося чекати двох екстратаймів. Циганков був напрочуд легким і натхненним. Його не ламала невдачі. Замість цього була помітна впевненість, що рано чи пізно ми своє візьмемо. Не дуже високі показники успішності боротьби та оборонних дій, звісно, дещо псують картину, але є вже традиційними. Зрештою, іноді Віктор дуже непогано страхував, повертаючись в оборону. Абсолютно заслужений гравець матчу за версією всіх статистичних порталів.

Далі без капітана, але це не єдина втрата

Сидорчук і Гармаш десь встигли нахапатися вже 3 жовтих карток за ці 4 матчі кваліфікації Ліги чемпіонів. З Денисом взагалі кумедно. Виключно на заміну виходив 32-річний хавбек, але свій «гірчичник» не встиг заробити лише у першій грі проти Штурма. Луческу навіть зізнався, що прибрав Гармаша від гріха подалі зворотньою заміною на Андрієвського, мовляв, був великий ризик отримати і другу жовту. Обидва півзахисники пожвавили гру. Денис створював дуже багато хаосу, чим сантеличував суперника. Міг забивати на завершальних хвилинах основного часу, коли бахнув у каркас воріт.

Для України вийшло добре, що не забив той гол. Адже тоді була б нічия, тоді як в овертайм вдалося подвоїти наш доробок для таблиці коефіцієнтів. Андрієвський встиг взяти участь у блискучій 6-ходовій комбінації, яка остаточно закрила всі питання. Олександр зіграв у темп, а потім відвів на себе певну увагу захисників, залишивши Буяльського і та Циганкова у зовсім розкішних умовах. Перед тим заробив для суперника вилучення, вже фірмове для матчів Динамо із суддівством Івана Кружляка. Штурм, до слова, грав, ну дуже грубо. Безпідставно. Вдвічі частіше фолив, нахабно бив по ногах, а на червону картку його футболісти награли ще раніше. Далі Бенфіка, і без Сидорчука та Гармаша Андрієвський висувається на безальтернативного опорника у найскладнішій дуелі літа.