50,4% українців вболівають за київське «Динамо» в УПЛ,- соцопитування

Динамо Київ 16 Серпня, 22:19 483
50,4% українців вболівають за київське «Динамо» в УПЛ,- соцопитування
Про це йдеться в опитуванні Української соціологічної групи.

17,6% опитуваних вболівають за «Шахтар» (Донецьк), 8,6% - за СК «Дніпро-1» (Дніпро), 6,5% - за харьківський «Металіст», 6,5% - за «Чорноморець» (Одеса), 6,2% - за ФК «Львів».

Респонденти повинні були обирати серед команд Української Премʼєр-ліги, та могли назвати декілька варіантів.


Серед симпатиків «Динамо» тільки 22,0% упродовж минулого року стежили за виступом команди, дивились трансляції матчів з її участю. Решта симпатиків клубу або дізнавалась про здобутки команди спорадично (випадково), або зовсім не стежила за її виступами.


Аналіз соціологів показав, що переважна більшість вболівальників «Динамо» – чоловіки (77,1%). Це зумовлено тим, що чоловіки значно більше цікавляться футболом, ніж жінки. Водночас, частка жінок-вболівальниць «Динамо» також є досить великою (22,9%).

Молоді люди зазвичай особливо активно цікавляться футболом. Особи віком 18-39 років серед вболівальників «Динамо» складають 40,1%.

Серед вболівальників «Динамо» домінують жителі обласних центрів та столиці: їхня питома вага складає 38,8%. Майже половина з них - кияни (16,8%).

Якщо у загальній структурі дорослого населення сільські жителі складають третину (32,8%), то в складі вболівальників «Динамо» – лише чверть (23,3%). Іншими словами, вболівальники «Динамо» у переважній більшості – городяни, причому, як правило, жителі великих міст.

І до війни, і зараз близько третини вболівальників «Динамо» складають жителі центральних областей (відповідно 33,3 та 36,2%). Причому приблизно половина з них - це кияни.

З 8 по 12 липня 2022 Українська соціологічна група опитала 3003 респондентів віком від 18 років і старше. Вибірка умовно репрезентує доросле населення підконтрольних територій України станом на 23 лютого 2022 року за основними соціально-демографічними характеристиками: стать, вік, тип населеного пункту та область проживання. Статистична похибка формально не перевищує 1,5%.

Як повідомлялося, 87,1% вболівальників футбольного клубу «Динамо» (Київ) довіряють головному тренеру команди Мірчі Луческу, 62,7% - президенту клуба Ігорю Суркісу.