Мірча Луческу: «Я не міг піти у відставку. Це зробило б мене ідіотом»

Динамо Київ 17 Серпня, 12:23 626
Мірча Луческу: «Я не міг піти у відставку. Це зробило б мене ідіотом»
Головний тренер «Динамо» Мірча Луческу розповів, чому не пішов із київського клубу після початку великої війни у ​​лютому 2022 року.
«Як я міг піти у відставку у такій ситуації? Так було, коли я працював у «Шахтарі», і на Донбасі розпочався конфлікт. Можливо, ви маєте можливість негайно піти, але ви залишаєтеся, тому що в такі часи ви повинні віддати ситуації все, що у вас є. Я не міг піти у відставку. Це зробило б мене ідіотом.

Мій досвід у футболі та житті може дуже допомогти цим молодим людям. Я можу використати отримані знання, щоб допомогти людям, які налякані та не стикалися з подібними ситуаціями раніше. Я повинен стояти на ногах, подавати приклад, не здаватися. Я покладаю на себе цю відповідальність. Це найбільший досвід у моїй кар'єрі. Я не можу уявити, щоб знову пройти через щось подібне в майбутньому.

У таких умовах було нелегко готуватися до змагальних ігор. Подивіться на склад «Фенербахче» з гравцями, які виступали в Англії, Франції, Німеччині та Італії. Але мої футболісти відчувають відповідальність за тих, хто в Україні, за членів їхніх сімей та тих, хто бере участь у війні. Вони мають ентузіазм щодо цих ігор, але й величезна мотивація. Вони готуються до цих ігор далеко від своїх сімей, і це складно, але все ж таки у нас є надія. Це складно, але це дуже допоможе гравцям у їхньому життєвому досвіді.

Ми граємо наші європейські матчі у Лодзі у Польщі, а потім, 23 серпня, розпочинається внутрішній сезон в Україні. Для життя важливо, щоб ми продовжували. Україна – країна цих гравців. Навіть якщо вони налякані, гравці повинні розуміти, що вони є прикладом для всього населення. Під час пандемії закрилися кінотеатри, театри, але за певний період футбол відновився, і люди могли дивитися його по телевізору. Те саме і в Україні – люди люблять футбол, і в якийсь момент він має відновитися», - цитує Луческу SPORTSMAIL.