Ігор Суркіс підтримав вимогу «Шахтаря» відсторонити росію з ФІФА

Динамо Київ 4 Вересня, 21:48 512
Ігор Суркіс підтримав вимогу «Шахтаря» відсторонити росію з ФІФА
Президент «Динамо» Ігор Суркіс в інтерв'ю Tribuna.com прокоментував позицію «Шахтаря» щодо представництва РФС в УЄФА та ФІФА.

– «Шахтар» виступав, щоб виключити РФС із ФІФА та УЄФА. Від «Динамо» таких заяв не було.

– Правильно виступав. Ну поки що їх виключили на незрозуміло який термін. Ми можемо говорити – давайте виключимо, давайте виженемо. Але це просто ми слова кидаємо в повітря.

Є регламентні норми. Почалася війна, російських спортсменів викинули зі всіх змагань. Вони ніде не грають сьогодні. Думаю, доки війна не припиниться, не буде підписано мирний договір, то вони ніде не гратимуть. А у мирному договорі укладатиметься, що ми повернемо наші території.

У них футбол на підйомі - вони самі собі роблять рекламу, що він у них на підйомі. Ми подивимося через 2-3 роки, на якому підйомі він у них буде, якщо весь світ грає в єврокубках. Ліга чемпіонів із наступного року повністю переформується. Ліга Європи та Ліга Конференцій – все переформується.

Футбол сьогодні – величезні гроші. Ви раніше могли собі уявити, що футболіст коштуватиме, припустимо, 200 млн? Ми коли свого часу продавали Шевченка за 25 млн, нам здавалося, що це неймовірна сума. А сьогодні 20-25 млн у футболі це як раніше було, напевно, 1,5-2 млн. Все змінюється.

Тому для них боляче, повірте мені, що вони не беруть участь. Заяву Палкіна я чув. І чув, що вони йдуть проти ФІФА щодо легіонерів. Вважаю, це їхнє право. У цій ситуації гроші вони не мали втратити. Вони заплатили гроші за цих футболістів, а сьогодні дають можливість піти футболістам майже безплатно.

А тут який є момент. Припустимо, у футболіста рік контракту. Клуб може його продати. Але якби було написано, що, пішовши в оренду, автоматично на цей рік продовжується контракт. Війна закінчилася – є в людини ще один рік контракту, його можна продати.

Хочу повернутися до прикладу з Вербичем. Він пішов гарно, ми попрощалися, навіть приїхав на наш матч зі «Штурмом» у Польщі, ми обійнялися. Але він мав пів року контракту. І якби він сказав: «Ось у мене дитина тільки народилася, я на пів року піду. Якщо все закінчиться, я прийду на наступні пів року, дограю – і ми, можливо, продовжимо контракт». Все. У нього закінчився контракт через пів року. ФІФА не дозволила мені продовжити цей контракт.

Зрозумійте, а таких футболістів багато. Тете, наскільки я чув, у нього через рік закінчувався контракт у «Шахтарі», Соломон. Тому поставили умови, що вони мали продавати своїх гравців значно дешевше, ніж вони стоять на ринку, - сказав Суркіс.