Запорізька АЕС повністю зупинена: вночі від електромереж було відключено останній працюючий енергоблок

Війна 11 Вересня, 10:35 366
Запорізька АЕС повністю зупинена: вночі від електромереж було відключено останній працюючий енергоблок
Сьогодні, 11 вересня 2022 року, о 03:41 енергоблок 6 ЗАЕС відключили від енергомережі. Триває підготовка до його розхолодження та переведення у холодний стан.

Про це повідомляє Енергоатом, передає Цензор.НЕТ.

Як зазначається, останні три доби 6-й енергоблок працював у режимі острова, заживлюючи лише власні потреби ЗАЕС на критично низькому рівні потужності (від 114 до 140 МВт), оскільки через російські обстріли були пошкоджені всі лінії зв‘язку Запорізької АЕС з енергосистемою України.

«Вчора ввечері після поновлення працездатності однієї із цих ліній зв’язку електроживлення власних потреб ЗАЕС стало можливим від енергосистеми України. Відтак було прийнято рішення щодо відключення енергоблока №6 і переведення його в найбільш безпечний стан – холодний зупин.

У разі повторного пошкодження ліній зв‘язку з енергосистемою, ризик чого залишається великим, живлення власних потреб ЗАЕС відбуватиметься від дизель-генераторів, термін роботи яких обмежений технологічним ресурсом і обсягами наявного дизельного пального», - йдеться в повідомленні.

НАЕК «Енергоатом» здійснює всі можливі заходи, щоб організувати постачання на ЗАЕС додаткових партій дизельного пального.

Для недопущення аварійної ситуації на станції необхідно припинити рашистські обстріли ліній зв‘язку ЗАЕС з енергосистемою та створити навколо неї демілітаризовану зону. Після цього лінії зв‘язку можна буде відремонтувати, забезпечити включення і подальшу безпечну роботу ЗАЕС.