«До біса корону»: фани «Селтіка» показали скандальний банер на матчі з «Шахтарем» – протилежна радикальність від «Рейнджерс»

Світовий футбол 15 Вересня, 15:03 170
«До біса корону»: фани «Селтіка» показали скандальний банер на матчі з «Шахтарем» – протилежна радикальність від «Рейнджерс»
Шотландські клуби відреагували на смерть королеви Єлизавети ІІ абсолютно по-різному.

Вболівальники Селтіка та Рейнджерс традиційно мають кардинально різні погляди на важливі політичні події. Смерть королеви Єлизавети ІІ не стала виключенням.

Все було очевидно відразу, коли Рейнджерс змінили у соцмережах лого на чорно-біле та взяли траур, а Селтік не відреагував на втрату монархині ніяк. Історія мала продовження на матчах Ліги чемпіонів.

УЄФА дозволив британським клубам вшанувати королеву хвилиною мовчання перед поєдинками другого туру. Селтік не скористався цим правом, обмежившись чорними пов'язками на матчі з Шахтарем.

Фани «кельтів» радикальніше висловили свою позицію. На трибунах з'явився банер «До біса корону». Також вони посміялися зі смерті Єлизавети ІІ, згадавши фріка, який вдерся у спальню королеви в 1982-му: «Співчуваємо твоїй втраті, Майкл Феган».


Окрім цього, вболівальники Селтіка протягом матчу з Шахтарем кричали: «Плескай гучніше, якщо ненавидиш королівську сім'ю».

Фани Рейнджерс навпаки провели королеву максимально красиво перед грою з Наполі. Попри заборону УЄФА, переповнений Айброкс після хвилини мовчання а капела виконав гімн God Save the Queen. Рейнджерс свідомо пішли на штраф.

Флешмобом вболівальники перетворили одну трибуну на великий прапор Великобританії, а ще розгорнули великий силует Єлизавети ІІ і надпис «Її величність Королева Єлизавета 1926 – 2022».


Фан-база Селтіка має сильну антиімперську позицію та різко критикує дії Великобританії у Північній Ірландії. Прихильники Рейнджерс навпаки виступають за єдність і вважають себе вірними підданими королівської родини.