Олег Федорчук: «Чому б новачкам збірної не спробувати повторити зараз подвиг Зінченка?»

Збірна України 21 Вересня, 17:08 132
Олег Федорчук: «Чому б новачкам збірної не спробувати повторити зараз подвиг Зінченка?»
До майбутніх вересневих матчів у Лізі Націй збірна України підходить з великою кількістю травмованих гравців.

Серед них, зокрема, опинилися ключові футболісти – Георгій Бущан, Олександр Зінченко, Микола Шапаренко, на яких, відповідно, не зможе розраховувати тренерський штаб синьо-жовтих.

Наскільки це серйозні втрати у нинішній ситуації для Олександра Петракова? Своєю думкою з цього приводу у розмові з кореспондентом Footboom поділився відомий тренер та футбольний експерт Олег Федорчук.

«Травми – це показник того, що велика пауза, яка у нас була в чемпіонаті, позначається на підготовці. Адже організм завжди реагує на незвичайні ситуації в житті спортсменів. Плюс невдала гра, насамперед, «Динамо» і пов'язана з цим нервозність призвели до травм.

Друге – збірна вирішує глобальне завдання в нинішній ситуації, коли більшість футболістів у неоптимальній формі. Завдання команди в такому разі – демонструвати потенціал. Не думаю, що хтось за нинішніх обставин ставитиме якісь конкретні завдання для тренерського штабу та гравців, але все одно тут на перше місце виходять вольові якості, перегляд резерву збірної.
Не думаю, що для Петракова це проблема, адже якщо згадати, коли його призначили, він одразу почав залучати до команди своїх хлопців, з якими виграв молодіжний чемпіонат світу. Відповідно, нічого не заважає йому повернутися до такої самої ситуації. Адже навіть тут треба шукати плюси, інакше виходити і опускати руки ми не можемо. Сам Петраков, як людина емоційна, напевно знайде способи, як промотивувати футболістів.

Що ж стосується того, ким можна замінити травмованих гравців, особливо ключових, то тут можна поставити зустрічне питання – чому б не звернути увагу на «Дніпро-1», який вдало грає зараз? Там багато яскравих хлопців – той самий Пихаленок, один із лідерів команди, Довбик, один із найкращих у чемпіонаті України серед усіх команд. Багато інших хлопців в інших клубах.
Тож усе не так сумно, адже ми бачимо, як, здавалося б, у безвихідній ситуації «Шахтар» знайшов можливість зробити з юнаків колектив, який гідно грає в Лізі чемпіонів. Про що нещодавно ще ніхто не міг подумати.

Щодо нинішнього календаря та суперників збірної України, він цілком адекватний, гравці вже не в тій ситуації, коли зовсім не було ігор, або коли вони тільки-но вийшли після зимової «сплячки». У будь-якому випадку, керівництво УАФ ставить перед командою навіть у цій ситуації стратегічні завдання, прагнення зіграти якнайкраще та вдаліше. Плюс не треба забувати особисту відповідальність Олександра Петракова, в якого наприкінці нинішнього року закінчується контракт, а це і є найголовніша мотивація саме для тренерського штабу. У такій ситуації жоден тренер не піде на експерименти, він вичавлюватиме максимум з метою показати свій потенціал в іграх, що залишилися. Плюс багато буде новачків, які показуватимуть свій потенціал. І в них є приклади, того ж таки Зінченка, який, перебуваючи спочатку в не найкращій позиції, став провідним гравцем. Чому б комусь не спробувати повторити його подвиг?» - резюмує Олег Вікторович.

Нагадаэмо, збірна України в цьому місяці зіграє в Лізі Націй три матчі. Перший – вже завтра на виїзді проти Шотландії (початок о 21:45), друга гра – з Вірменією в Єревані (24 вересня о 16:00), третя – знову з Шотландією в Кракові (27 вересня о 21:45).