Збірна України 27 Вересня, 23:40 1299
Україна не змогла повернутися в еліту Ліги націй – провальна реалізація і несміливість Петракова дозволили Шотландії вистояти | 19-27
Збірні України та Шотландії в очній битві визначали переможця групи В1 Ліги націй.

Ліга націй, 6 тур

Група В1

Україна – Словаччина – 0:0

«Синьо-жовтим» потрібно було виключно перемагати, розплачуючись за фіаско в Глазго. Олександр Петраков застосував потужну ротацію у Вірменії, тому сьогодні міг суттєво освіжити склад. Вийшли 6 нових гравців – Матвієнко, Степаненко, Маліновський, Мудрик, Довбик і Ярмоленко замість Качараби, Кривцова, Сидорчука, Зубкова, Яремчука і Циганкова.

Шотландці ледь не відкрили рахунок вже на 2-й хвилині зустрічі. Наш захист обрізався біля карного майданчика, і Адамс пробив з хорошої позиції – рикошет та Лунін відвели загрозу. Україна відповіла прострілом Мудрика на Ярмоленка, але капітан примудрився не влучити у ворота.

Шотландцям вистачило сил на якісні 20 хвилин, щоправда, до гостроти доходило рідко. Натомість наші вибігли у якісну контратаку. Ярмоленко розкішною шведою вивів Довбика на побачення з кіпером, але форвард СК Дніпро-1 безхитрісно пробив у воротаря. Проблемою стали грубощі наших гравців – за тайм Мудрик, Ярмоленко та Ігнатенко нахапали по жовтій.

На 24-й хвилині VAR довелося страхувати Тасіса Сідіропулоса. Грецький суддя абсолютно помилково призначив пенальті у ворота Луніна, проте пішов дивитися повтор і зрозумів, що м'яч влучив у плече Степаненка, а рука ще й була притиснута. До перерви команди ще обмінялися неточними ударами Джека та Маліновського. Статситика була зовсім трішки на боці України. Удари – 5(1):4(1), володіння м'ячем – 55 на 45%.

Петраков вирішив не втручатися під час відпочинку. «Синьо-жовті» справді почали частіше підходити до воріт і напружувати Гордона. 39-річному кіперу довелося робити 2 сейви після дальніх ударів Мудрика та Ігнатенка. Особливо небезпечною була спроба Михайла – чудовий кручений удар у верхній кут.

Поступово наш запал зійшов нанівець, а замін так і не було. Шотландці ще раз просили пенальті, а Довбик постійно залізав у офсайд. На 75-й хвилині тренер нарешті запустив Циганкова і Яремчука – строго по позиціях замість Мудрика і Довбика. Ймовірно, у такий момент потрібно було більше ризикувати...

До кінця зустрічі мав момент ще один «джокер» – Піхальонок. Хавбек СК Дніпро-1 щільно пробив, але захисник суперників кинувся у сміливому підкаті. Апеляції щодо руки і тут були зайвими.

Матч докотився до нульової нічиєї, яка зовсім не тішила нашу команду. Той самий розгром у Глазго коштує нам повернення в еліту Ліги націй, тому ще один сезон доведеться провести в дивізіоні В. У паралельній зустрічі групи Ірландія перестріляла вірменів 3:2 – кавказці вилітають ще нижче.