У Німеччині оголосили строки передачі першого ЗРК IRIS-T SLM для України та загальну кількість

Війна 28 Вересня, 20:57 465
У Німеччині оголосили строки передачі першого ЗРК IRIS-T SLM для України та загальну кількість
IRIS-T SLM, за попередніми обіцянками, мав бути в Україні ще наприкінці літа, але тепер називається інший строк.

Обіцяні Німеччиною зенітні ракетні комплекси IRIS-T SLM, як і NASAMS, ще не в Україні, а перший ЗРК очікується вже у жовтні, хоча до цього міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок повідомляла, що передача очікується до кінця літа чи на початку вересня.

«Перша система, сподіваюся, буде в жовтні... Я дуже сподіваюсь, що друга система буде до кінця цього року, решта - на початку наступного», - повідомила дипломат, додавши, що загалом мова йде про чотири IRIS-T.

Вона також зазначила, що будь-якої політичної затримки у питанні передачі озброєння немає. Справа в тому, що це нові комплекси і їх виготовляють з нуля. Більше того, з високою долею вірогідності Україні будуть передаватися ЗРК, які замовив Єгипет.

Водночас темпи виготовлення IRIS-T SLM фактично збігаються з темпами передачі NASAMS, які за словами прес-секретаря Пентагону Пата Райдера будуть передані у кількості двох одиниць протягом двох найближчих місяців. Таким чином, у найкращому випадку, Повітряні Сили України можуть розраховувати лише на чотири нових ЗРК до кінця 2022 року.

Нагадаємо, що обидва ЗРК IRIS-T SLM та NASAMS належать до засобів ППО малого-середнього радіуса дії. Можливості IRIS-T SLM дещо ширші, він має можливість знищення повітряних цілей на відстані до 40 км, для чого NASAMS має використовувати ракети AMRAAM-ER, а не базові AIM-120.

Ще однією перевагою IRIS-T SLM є пасивна інфрачервона головка самонаведення зенітної ракети, яка дозволяє доволі ефективно використовувати цей комплекс у режимі засідки. Окрім того, IRIS-T SLM має вертикальний старт і це не створює над пусковою воронку «мертвої зони».