«Збірна України багато м’ячем володіла, але про штрафний майданчик вона забувала», - блогер підбиває підсумки Ліги націй

Збірна України 29 Вересня, 12:08 494
«Збірна України багато м’ячем володіла, але про штрафний майданчик вона забувала», - блогер підбиває підсумки Ліги націй  | 19-27
Блогер Михайло Смоловий підбиває підсумки виступу збірної України в Лізі націй.
«А какой стиль Шевченко? Расскажите мне, чтобы я понял. Контроль мяча? Для меня он должен быть эффективным. У меня есть определенные участки поля, где нужно реализовывать свои моменты. Любая атака или подача с фланга должна заканчиваться ударом по воротам. Бесцельно покатать мяч для СМИ на проценты – я этим не занимаюсь вместе со своим штабом», – заявив Пєтраков.

(кінець серпеня, 2021 року)

Україна в Лізі В Ліги Націй

Якість контролю м’яча та атака штрафного майданчику

Давайте сьогодні підіб’ємо головні висновки про гру нашоі збірної. Найбільш уважні з вас вже з прологу усе зрозуміли, тому можуть гортати одразу до графіків. Хто контексту не вловив, то наступні декілька абзаців саме для вас!

Збірна України - лідер серед усіх команд Ліги В за...відсотком володіння (59.2%)! Другими закінчили шотландці (56.6%), а серби на третьому місці (56.3%). Вірменія відверто цуралася м’яча - в них найменший відсоток (35.4%).

Тому, зрештою і не дивно, що у вірмен найменше втрат (82.74/90), бо не можна втрачати те, то чого в тебе немає. А Україна за втратами третє з кінця, що вже є певним індикатором якості пасової гри.

Що цікаво: підвищилися в класі Боснія, Ізраїль, Сербія та Шотландія. На графіку вони досить близько до нас.

А тепер давайте порівняємо місце збірної України серед рівних за конверсією володіння.

А тут історія наступна:

  • збірна виконувала 15.52/90 дотики до м’яча в штрафному суперника, що заледь вище середнього показника для Дивізіону В (15.45/90)
  • збірна України завдавала 4.8/90 ударів з меж штрафного майданчику, що суттєво менше за середній показник для усієї Ліги В (6/90)

Знову прошу звернути увагу на графік та місцерозташування Ізраїлю, Шотландії та Сербії. Боснія від колективу дещо відбилася.

Який висновок? Ізраїль, Боснія, Шотландія та Сербія дійсно грали в т.з. «ефективний контроль», вони не накручували відсоток володіння, а атакували штрафний майданчик.

Збірна України багато м’ячем володіла, але про штрафний майданчик вона забувала. Згадувала лише проти відвертої ганебної Вірменії...

Що робити далі, здається, очевидним. Команда не ефективна у конверсії високих відсотків. Ця історія ніколи не була сильним аспектом Пєтракова. Деякий час тому група журналістів намагалася мені довести, що Пєтраков насправді майже Пеп. Просто свого часу в нього не було хороших півзахисників, а були Мусолітін, Дришлюк, Хахльов та Чех. Тепер він отримав доступ до Маліновського, Зінченка, Шапаренка, Піхальонка, можна згадати ряд прізвищ хлопців з U21. Але чи змінила наявність в руках тренера більш якісних за ту команду U20 півзахисників?