Книги про футбол, що не залишать вас байдужими

Динамо Київ 6 Жовтня, 20:57 406
Книги про футбол, що не залишать вас байдужими
Спостерігати за грою зі сторони цікаво, але читати книги про футбол і занурюватись в його атмосферу ще цікавіше! Сьогодні ми хочемо презентувати вам добірку книг, що точно не залишать вас байдужими.
  • «Усе в твоїх руках». О.Шовковський

Після завершення футбольної кар’єри колишній воротар «Динамо» Олександр Шовковський вирішив спробувати себе в ролі письменника та написав автобіографічну книгу «Усе в твоїх руках». У ній він ділиться приємними спогадами із дитинства, про зустрічі з важливими для автора людьми. Також в цій книзі ви знайдете глибокі роздуми про падіння та злети легендарного воротаря й звісно ж про сам футбол. Книга насправді заслуговує вашої уваги, тому рекомендуємо обов’язково її прочитати!

Книга «Усе в твоїх руках», автора Олександр Шовковський – фото №1

«Олександра Шовковського справедливо називають легендою українського футболу. Але небагато хто знає, що кар'єра уславленого воротаря почалася із мрії та віри десятирічного хлопчика в те, що професійне життя він має присвятити лише футболу; і що падіння й помилки, без яких складно уявити шлях до визнання й слави, славетний гравець «Динамо-Київ» і національної збірної України переживав гостріше й глибше, ніж перемоги й досягнення» .

Джерело: книжковий інтернет-магазин «Yakaboo»

  • «Копаний м’яч». Д.Мандзюк

Футбольна книга, що тісно поєднується з історичними подіями ХХ століття. У «Копаному м’ячі» розповідається про історію футболу на території Західної України, в ті часи, коли Галичина належала різним територіям, а також про особливості гри в різні історичні періоди. Це історія зародження футболу на території України, й вона дійсно дуже цікава. Обов’язково рекомендуємо вам прочитати книгу «Копаний м’яч» та зануритись в атмосферу сторічної давнини.

Книга «Копаний м'яч», автора Денис Мандзюк – фото №1

«Історія українського копаного м’яча почалася задовго до війни і того часу, коли Україну почали ідентифікувати як державу. У книжці — перша ґрунтовна спроба дослідити історію українського футболу в Галичині у першій половині ХХ століття (1909— 1944). Тут не просто документально зафіксовано історію матчів, а й простежено долю популярних у міжвоєнні роки футболістів, вміщено авторські версії й оцінки тодішніх футбольних подій та інтриг» .

Джерело: книжковий інтернет-магазин «Yakaboo»

  • «Я Златан». З.Ібрагімович, Д.Лагеркранець

Історія шведського футболіста не повинна залишити вас байдужими. Важке дитинство, еміграція з батьками, становлення Златана як футболіста й історії про сам футбол - про це все та багато іншого можна дізнатись із автобіографічної книги нинішнього нападника італійського «Мілану». Ця праця відкриє вам завісу життя Ібрагімовича й дозволить зануритись у його світ.

Я - Златан

«Праця про Златана Ібрагімовича – життя нападника, в якій є місце труднощам і перешкодам, які зустрілись на шляху до визнання і успіху. У виданні у захопливій формі описані: непросте дитинство гравця, пов'язане з проблемами у сім'ї та еміграцією; труднощі і осуд оточуючих, які загартували його характер; весь шлях становлення бомбардира в професійному футболі. Сім'я Златана: діти і дружина, грають не останню роль в його житті, тому часто приховані від сторонніх очей. У виданні автори розкривають перед читачем потаємні моменти нападника та дають унікальну можливість зазирнути в неприступний внутрішній світ професійного футболу. Це дозволяє побачити гравця таким, яким його знають тільки рідні і близькі люди» .

Джерело: книжковий інтернет-магазин «Profi Books»

  • «Як вони вкрали у нас гру». Д.Єллоп

Поціновувачам закулісся футболу точно сподобається ця книжка. Історії, що описані тут, аж надто відверті щодо корупції у ФІФА, через що світова федерація навіть намагалась заборонити книгу «Як вони вкрали у нас гру». Прочитавши її, ви точно ще більше поринете в атмосферу футбольного життя «за кадром».


«Автор описує історію чемпіонатів світу з футболу в ХХ столітті - найцікавіші моменти матчів, закулісну гру, комерціалізацію та корупцію на найвищому рівні. Оповідь базується на численних спогадах та інтерв'ю, зокрема, з двома президентами ФІФА — Жуаном Авеланжем та Зеппом Блаттером, та легендарним Пеле. Футбол був справді гарною грою — безкласовою, безрасовою, об’єднавчою. Гра дала нам універсальну мову, пропонувала чарівні ідеали, у багатьох сенсах вона була зразком того, як потрібно жити. У грі була єдність, чесність, етика й мораль. Усього цього більше немає. Вони все вкрали. Вони вкрали гру» .

Джерело: книжковий інтернет-магазин «Yakaboo»

  • «Шляхетна сила. Моє життя, мій футбол». А.Шевченко, А.Альчато

Автобіографія легендарного українського футболіста Андрія Шевченка, яка написана спільно з італійським журналістом, розповідає світу історії про мрії, злети та падіння й загалом кар’єру володаря «Золотого м’яча». Прочитавши цю книжку, ви дізнаєтесь про Шеву із зовсім іншої сторони - через його переживання, думки, вплив на нього подій в країні та світі. «Шляхетна сила. Моє життя, мій футбол» дійсно варта вашої уваги.

Книга «Шляхетна сила. Моє життя, мій футбол», автора Андрій Шевченко, Алессандро Альчато – фото №1

«Шляхетна сила» — книжка про злети та падіння, мрії та важкий шлях до їх здійснення. Відверта розповідь про футбол, його відмінності на рідному українському полі та в Європі. Сам Андрій Шевченко сказав про книжку так: «У мене в житті було чотири футбольні любові: «Динамо», «Мілан», «Челсі» і збірна України... На своєму шляху я познайомився з незвичайними людьми, без яких я б не став тим, ким я є сьогодні. Були перемоги й поразки. Це була величезна жертва заради роботи — єдиного відомого мені способу втілити мрії в реальність. Настав час озирнутися і все розповісти. Щоб подякувати тим, хто супроводжував мене. Я б ніколи не зробив цього сам».

Джерело: книжковий інтернет-магазин «Yakaboo»

Авторка статті: Анастасія Вирва