Кроос сказав, що «Шахтар» мав програти 1:7. Правда, чи з цією логікою щось не так?

Світовий футбол 8 Жовтня, 12:11 451
Кроос сказав, що «Шахтар» мав програти 1:7. Правда, чи з цією логікою щось не так? | 19-27
Тоні — великий футболіст, проте ось аргументи, які можуть перевернути гру і до 2:3

“Ми мали вигравати 7:1, — обурювався після матчу з Шахтарем багаторазовий переможець Ліги чемпіонів Тоні Кроос. — Важко повірити, що лише два м’ячі влетіло у ворота. Бувають дні, що м’яч не йде, хоч як не намагайся”.

Зрозуміло, фраза з підривом — багато хто в Україні образився, інші сказали — а в чому Тоні неправий?

Тоні правий у тому, що Реал створив багато моментів

32 удари за матч – це космос, це показник, який буває у грандів проти аутсайдерів, коли вони “возять” їх весь матч за повної переваги. Але у випадку з матчем Реал-Шахтар ми зіткнулися зі статистичною аномалією безбаштового відкритого футболу. Тому що перевага мадридців у володінні м’ячем була великою, але не переважною (56%-44%), це по-перше. І ще тому, що суперник теж мав змогу забити і настворював доволі нормальну кількість можливостей, а як для візиту на “Сантьяго Бернабеу” — статистично вагома кількість гольових моментів.

Шахтар пропустив багато атак і ударів, але “грушею для биття” точно не був

Гірники завдали 12 ударів по воротах Луніна, три з них – у ворота. Ті, хто дивився другий тайм, пам’ятають, що було щонайменше три дуже непогані моменти, коли м’яч розминався з воротами. Отже, за логікою Крооса, Шахтар міг би згадати Каштру і сказати, що з таким самим успіхом матч міг би закінчитися 2:3. Щастить — так щастить, Лейпциг підтвердить.

Взагалі, сухі цифри ударів чи володіння – не панацея

У сучасному футболі мистецтво протидії вийшло новий рівень. Навіть команди Гвардіоли, які грають в еталонний “задушливий” футбол, іноді програвали при володінні м’ячем 60% і більше. У Лізі чемпіонів останніх років неодноразово траплялися перемоги команд, які завдають менше ударів, ніж суперник. Володіння взагалі є чистим підтвердженням атакуючої ініціативи. Є безліч команд, які виграють із комфортним рахунком при володінні в районі 40% або близько того.

Шахтар, до речі, у матчі з Лейпцигом довів, що вміє та любить зіграти під суперника. І футбол, який показує команда у різних матчах, дуже різний. Тому тут ми заступимося за Шахтар і скажемо, що з оновленням складу Гірники стали набагато адаптивнішими суперниками, на відміну від колишніх років, коли ця команда була навіть десь заручником свого стилю.

Шахтар гідно зіграв із Реалом, і зараз не варто вимагати від команди неможливого

Для молодого колективу було критично важливо не “посипатися” на “Сантьяго Бернабеу”. Причини були – суворо кажучи, команда “дивувала” в захисті і могла справді програти з розгромом. Тепер же після голу Зубкова, сміливих проривів Мудрика, найяскравішого індивідуального перфоменсу Трубіна Шахтар сміливо та впевнено дивиться у друге коло групового турніру Ліги чемпіонів. Команда продовжує своє навчання та формування. Складено черговий іспит. Робота продовжується.

Ярослав Смілянський