Україна – лише інструмент для ФІФА: джерело розкрило хитрий хід організації напередодні голосування за ЧС-2030

Збірна України 11 Жовтня, 17:10 1259
Україна – лише інструмент для ФІФА: джерело розкрило хитрий хід організації напередодні голосування за ЧС-2030
5 жовтня у штаб-квартирі УЄФА відбувся брифінг, на якому було оголошено про подання України з Португалією та Іспанією спільної заявки на проведення чемпіонату світу-2030.

Також за право провести Мундіаль-2030 на своїй території боротимуться Аргентина, Уругвай, Чилі та Парагвай. Загальна заявка має надійти від Саудівської Аравії, Єгипту та Греції.

Вступ України до європейської заявки на проведення чемпіонату світу з футболу 2030 року разом із Португалією та Іспанією було розцінено за лаштунками ФІФА як майстерний хід з боку УЄФА. І це стурбувало лідерів Південноамериканської футбольної конфедерації.


Місце проведення чемпіонату світу-2030 буде визначено на Конгресі ФІФА у 2024 році. Саміт ФІФА офіційно не втручається у рішення, яке залежить від голосування 211 асоціацій. Проте керівництвом ФІФА завжди рухає політика.

Вступ України до європейського проекту вписується у те, що зрештою для ФІФА є головним при виборі господарів чемпіонату світу – політику, пише видання Uol Sport.

Надання Україні матчів на ЧС через кілька років після війни (очікується, що до 2030 року конфлікт буде вичерпано) відкриває перед міжнародною федерацією можливості для розробки планів збереження спадщини країни, що завжди створює гарний імідж організації та залучає партнерів.

Заявку Іспанії та Португалії підтримує УЄФА, який вважає, що чемпіонат світу 2030 року має пройти саме в Європі. Найближча світова першість пройде взимку в Катарі, а Мундіаль 2026 відбудеться в США, Канаді та Мексиці.