Кадровий розбір: експерти пройшлися позиціями і пояснили, чий склад сильніший - «Динамо» чи «Шахтаря»

Динамо Київ 15 Жовтня, 10:08 2400
Кадровий розбір: експерти пройшлися позиціями і пояснили, чий склад сильніший - «Динамо» чи «Шахтаря» | 19-27
Йожеф Сабо, Андрій Воробей та Олександр Сопко проаналізували кадровий потенціал «Шахтаря» та «Динамо» напередодні очної зустрічі.

Головний матч чемпіонату України Шахтар – Динамо відбудеться на Арені Львів у Львові 16 жовтня.

До цього матчу суперники підходять із певними кадровими труднощами: у Шахтаря травмовані Трубін, Корнієнко та Швед, у Динамо – Бущан, Бойко, Шапаренко та Супряга. Хто зі здорових і цілих футболістів краще виглядає перед очікуваним матчем осінньої частини чемпіонату України? FanDay.net поговорив з Йожефом Сабо, Олександром Сопком та Андрієм Горобцем.

Воротар

 • Шахтар: Андрій П'ятов, Анатолій Трубін
 • Динамо: Руслан Нещерет

Оцінка FanDay.net: 7,0 – 5,5

Анатолій Трубін отримав пошкодження у матчі з Реалом, тож, швидше за все, з перших хвилин проти Динамо зіграє досвідчений Андрій П'ятов.

Поки Георгій Бущан та Денис Бойко відновлюються після отриманих травм, 20-річний Руслан Нещерет нарешті отримав свій ігровий час. Вперше Нещерет став основним голкіпером «Динамо» ще восени 2020 року, коли склади у всіх сипалися як борошно крізь сито через ковід. Нещерет добре показав себе протистояння з Барселоною. Найближчим часом Руслан зможе добре зарекомендувати себе.

Правий захисник

 • Шахтар: Юхим Конопля, Лукас Тейлор
 • Динамо: Томаш Кендзера, Олександр Тимчик, Микита Кравченко, Олександр Караваєв

Оцінка FanDay.net: 6,0 – 6,5

Олександр Сопко: Важко сказати ствердно, що хтось виглядає на голову вищим. У плані самовіддачі, бажання, агресивності в дозволених рамках мені подобається Конопля в останніх іграх. Але в цій грі ці якості, знервованість, зайвий настрій, бажання бути агресивним, жорстким, можуть і підвести. Це за Коноплем.

Тейлор не грав у останніх іграх постійно, таки більше виходив на заміну. З одного боку, ігровий тонус не оптимальний, людина без практики, а з іншого боку, на свіжості та бажанні себе показати, він може бути кращим за інших гравців.

Тому питання внутрішнє, з боку жоден уболівальник чи фахівець не визначить, який гравець краще підійде на цю позицію на матч проти Динамо. Тут головний тренер ухвалить рішення, покладаючись на своє бачення та свою інтуїцію.

Йожеф Сабо: Грає Конопля, Йовічевіч йому довіряє. То справа, то ліворуч, тут немає головоломки. Сьогодні Шахтар виглядає краще, ніж динамівці. На сьогоднішній день вони сильніші, впевненіші.

Андрій Воробей: Тимчик та Дубінчак на флангах – найоптимальніший варіант сьогодні для Динамо. Так, мені подобається, як грає Караваєв, він виходить на заміну та посилює команду. Але зараз Тимчик перебуває в кращих кондиціях, у нього більше ігрової практики, так що з більшою ймовірністю матч проти Шахтаря почне він.

Центральні захисники

 • Шахтар: Валерій Бондар, Сергій Кривцов чи Микола Матвієнко
 • Динамо: Микита Бурда, Олександр Сирота, Денис Попов, Ілля Забарний

Оцінка FanDay.net: 7,0 – 6,0

Олександр Сопко: Мені здається, у Шахтарі більш-менш рівний склад зараз серед центральних захисників. І досить досвідчених та перспективних. Йовічевіч досить сміливо і часто проводить ротацію. Після важкої гри з Реалом, комусь із стоперів, які грали, він дасть відпочити та з'явиться Кривцов. Його досвід проведення ігор проти «Динамо» піде на руку команді. Та його треба підтримати, дати йому тонус. Швидше за все, він вийде у парі з Матвієнком.

Андрій Воробей: Наразі оптимальною парою центральних захисників виглядає пара Бондар – Матвієнко. Я не володію інформацією, в якому стані наразі Кривцов.

У Динамо найкращим варіантом буде пара Забарний-Сирота. Вони зіграні, здорові, це оптимальне поєднання для киян сьогодні.

Лівий захисник

 • Шахтар: Богдан Михайличенко
 • Динамо: Владислав Дубінчак та Костянтин Вівчаренко

Оцінка FanDay.net: 6,5 - 7,5

Позиція лівого захисника у Шахтарі сьогодні виглядає безальтернативною: поки травмовано Віктора Корнієнка, місце у складі застовпив за собою Богдан Михайличенко. У разі чого підстрахувати партнера може і Микола Матвієнко (або навіть Юхим Конопля), але поки що ця позиція не викликає жодних питань.

Андрій Воробей: Дубінчак та Вівчаренко, в принципі, однакові футболісти за потенціалом. Але Дубінчак має перевагу: він має більше досвіду.

Центральні півзахисники

 • Шахтар: Тарас Степаненко, Єгор Назаріна, Невен Джурасек, Георгій Судаков, Артем Бондаренко, Дмитро Криськів
 • Динамо: Сергій Сидорчук, Володимир Шепелєв, Олександр Андрієвський, Денис Гармаш, Віталій Буяльський

Оцінка FanDay.net: 8,0 – 7,0

Малоймовірно, що Мірча Луческу винаходитиме велосипед. Позицію опорного хавбека займе Сидорчук, а Віталій Буяльський та Володимир Шепелєв розташовуватимуться вище. За відсутності Миколи Шапаренка саме це поєднання гравців стає найбільш підходящим.

Олександр Сопко: Молоді хлопці швидко відновлюються. Зрозуміло, що багато енергії пішло на матч із Реалом, і емоційною, і фізичною. Але я завжди наголошую, що у такому віці йде хороша хвиля, вони на підйомі. І з кожною грою їхні дії стають кращими, вони отримують задоволення від гри. Втома йде на другий план. Тому Судаков і Бондаренко зараз потребують лобових ігор, з принциповим, головним суперником. Вона піде їм у скарбничку. Вони обидва вийдуть, але мені здається, що зіграє й Назаріна у цій грі. Можливо, навіть не тайм, а може навіть більше.

Цілком можливо, що Назаріна може зіграти і на позиції Степаненка. Так, Тараса складно замінити, але у Назарини вистачає вже і досвіду, і майстерності, і сил для того, щоби показувати хороший футбол. Я думаю, що він є досить серйозною бойовою одиницею. Я за ним давно стежу і бачу, що він прогресував останній рік. Назаріна має ті якості, яких немає навіть у Степаненка: вміння розгорнути гру вперед, віддати м'яч у третю зону, а не лише контролювати м'яч ззаду та допомагати захисникам. Тож як мінімум один тайм він зіграє.

Андрій Воробей: Степаненко, Бондаренко та Судаков – звична трійка гравців у центральній лінії. Не знаю характеру пошкодження Судакова – якщо це травма від втоми, то він відновиться до матчу проти Динамо.

Правий півзахисник

 • Шахтар: Олександр Зубков, Мар'ян Швед, Іван Петряк чи Андрій Тотовицький
 • Динамо: Віктор Циганков чи Олександр Караваєв

Оцінка FanDay.net: 8,0 – 8,0

Олександр Сопко: Швед та Зубков досить вдало увійшли до Шахтаря. Швед у першій грі Ліги чемпіонів, Зубков – в останніх двох іграх з Реалом. Перевага буде на користь готового гравця зараз. Зубков набирає форми, а Шведу після травми вийти в таку гру буде трохи складно. Тому мені здається, що Зубков завоював місце праворуч у півзахисті.

Андрій Воробей: Найоптимальніший варіант – однозначно Зубков, він у дуже добрій формі знаходиться. У світлі останніх подій можна констатувати, що він набрав форму, забиває та перебуває у добрих кондиціях.

У Динамо, мені здається, праворуч гратиме Циганков, а ліворуч – Кабаєв, бо це його звична позиція і він виглядає на ній органічно.

Лівий півзахисник

 • Шахтар: Михайло Мудрік, Іван Петряк, Дмитро Топалов
 • Динамо: Владислав Кабаєв, Самба Діалло, Кахім Перріс, Джастін Лонвейк

Оцінка FanDay.net: 8,5 – 6,5

Мудрик сьогодні – лідер Шахтаря, і якщо він не має травми чи дискваліфікації, то його вихід у стартовому складі очевидний. А ось у Динамо після відходу Вербича позицію закриває новачок Кабаєв.

Йожеф Сабо: Я вже неодноразово говорив, що Луческу вибрав собі 15 футболістів і постійно ставить їх. Нових у нього не з'являється, хоч Динамо. Ось прийшло два іноземці – Джастін Лонвейк та Кахім Перріс. Але ж вони сидять на лавці! Вони не виходять на заміну. Потрібно ж спробувати, подивитися. А вони просто сидять на заміні, і на цьому все закінчується. А у Динамо нема кому забивати.

Якщо Циганкову десь пощастить, він заб'є. А більше нема кому. Немає у Динамо атаки, абсолютно. Луческу не пробуватиме нікого. Караваєв чудово грав, і відпрацьовував, і подавав, і забивав, дуже працездатний футболіст. Повернувся до ладу Циганков – і все, Караваєв уже якийсь матч сидить у запасі. Чому? Що трапилося? Не знаю, не можу сказати. А виділити навіть нема кого.

Нападники

 • Шахтар: Лассіна Траоре, Данило Сікан
 • Динамо: Артем Бесєдін, Владислав Ванат, Денис Гармаш

Оцінка FanDay.net: 7,0 – 6,0

Олександр Сопко: Тут справді приємний головний біль тренерський. Погано, коли взагалі нема кого ставити. У Динамо, наприклад, такого головного болю, найімовірніше, немає, кого ставити попереду. І Траоре, і Сікан показують попереду непоганий рух. Виявився бомбардирський талант – нарешті прорвало Сікана. Ну і Траоре в деяких моментах виявив себе, навіть у матчах із Реалом.

Він вносить у гру те, чого команді може бути не вистачає: уміння напружити захисників, грати корпусом, продавлювати, забирати на себе двох захисників. У штрафному майданчику із його габаритами захисникам боротися складно. Тут все гаразд: когось можна поставити, а якщо гра у першому таймі не піде, тобто рівна заміна. Думаю, проти Динамо зіграють обоє.

Йожеф Сабо: Сікан поки що частіше виходить на заміну. Я не думаю, що Йовичевіч щось змінюватиме, зробить ставку на Траорі. Тренерський штаб його поступово підпускав, а в останніх іграх поставив його вже до стартового складу.

Андрій Воробей: З перших хвилин, гадаю, тренерський штаб довірить місце на полі Траоре. Гра Шахтаря побудована на коротких пасах, він може чіплятися, а вже з глибини вриватимуться швидкі півзахисники. А Сікан гарний, коли суперник на втомі, сили підсідають і його легше зловити на швидкості. Сікан забивав нещодавно і у чемпіонаті, і у молодіжній збірній. Але треба спочатку довіритись досвіду, а потім – молодості.