Подвійні стандарти від Setanta. УПЛ пішла на війну з «Динамо», або як заплатити 400 гривень за 2 гри

Динамо Київ 6 Листопада, 17:18 2158
Подвійні стандарти від Setanta. УПЛ пішла на війну з «Динамо», або як заплатити 400 гривень за 2 гри
Життя триває, точиться війна.

Повернемося до вже, здається, вічної теми — розбірки між УПЛ та керівництвом «Динамо». Це друга частина матеріалу про конфронтацію Суркісів та Сетанти. Перша знаходиться ось тут:

Воюють пани — страждають вболівальники. Декілька думок про конфлікт між «Динамо», Setanta Sports та УПЛ

Рекомендую ознайомитися.

Новий виток конфлікту та непорозуміння. На цей раз на принцип пішла вже Сетанта. Тепер уже люди, які готові платити за футбол починають страждати від міжусобиць Суркісів та УПЛ. Якщо раніше ви могли взяти підписку на МЕГОГО за 299 гривень на місяць та насолоджуватися матчами «Динамо» і в єврокубках, і в чемпонаті, то тепер ніт.

Уперше це сталося під час українського Класичного. Тоді Сетанта вирішила транслювати цей поєдинок виключно на власній ОТТ-платформі. Тобто, маєте на плазмі Сетанту - матч «Шахтар» - «Динамо» ви не переглянете. Маєте підписку на МЕГОГО, де є також і всі канали Сетанти - українське дербі пройде крізь вас. Можна, навіть зрозуміти, що на такому матчі транслятор вирішив додати собі підписників та заробити більше, ніж зазвичай. Але.

Що трапляється далі? Матч із «Чорноморцем» ви також можете переглянути виключно на ОТТ-платформі Сетанта. Цікаво. Напевно, транслятори пішли на принцип проти клубів «відмовників від телепулу». Але ж ні! Матч ФК «Львів» - «Зоря» спокійно крутили на МЕГОГО.


«Зоря», як і «Динамо» віддала права на трансляцію плюсам. Але політика щодо до цих двох клубів різна, хоча обидва клуба пливуть в одному човні. Ось і подвійні стандарти підкралися непомітно. Тепер питання. Куди йдуть люди, які віддали 299 гривень за підписку? На ... піратські ресурси, шукати там трансляцію гри. Знаходять на ютубі і водончас її дивиться понад 7 тисяч осіб. Потім її прикривають і починається аудіотрансляція матчу. Думаєте, люди розійдуться? Так, частина піде. Але більше ніж 4 тисячі глядачів і далі продовжають слухати трансляцію гри.

Спостерігаючи за грою та результатами «Динамо» в новому сезоні ще невідомо хто, кому повинен платити за перегляд матчів...

Підбірка реакцій на рішення Сетанти транслювати гру тільки на власній ОТТ-платформі:

Уявіть ситуацію. Людина вирішила подивитися гру «Динамо» - «Фенербахче» в Лізі Європи, яку транслює лише МЕГОГО. Людина придбала цю підписку, знаючи, що там також є Сетанта й можна буде подивитися матчі киян УПЛ. Потім та сама людина заходить у неділю на МЕГОГО й розуміє, що ніхто матч «Динамо» там транслювати не збирається. Тобто канали Сетанти працюють, але неймовірним чином транслятори вирішують поставити матч чемпіонату Бельгії, а не УПЛ, за яку так билися цим літом.

Заплати спершу 299 гривень за один матч єврокубків, а потім ще 109 гривень за одну гру «Динамо» з «Чорноморцем». Так, цього місяця кияни зіграють з «Інгульцем» та «Вересом», але де саме їх будуть транслювати, поки невідомо. Чи знову продовжать показувати Суркісам їхнє місце чи вирішать усе ж поставити матч УПЛ замість гри першості Бельгії.

***

Варто проговорити деякі моменти, щоби не було закидів, щодо упередженості.

  1. У ситуації з телепулом правда на боці Сетанти й ніякий Печерський суд тут не допоможе.
  2. Так само і закони, які лобіює депутат ОПЗЖ Григорій Суркіс. У цивілізованій країні, де нормально функціонують футбольні федерації/асоціації такої ситуації не сталося б, або все швидко змогли б врегулювати.
  3. У байки щодо «бабусь/дідусів у окопах під Херсоном, що так хочуть подивитися матчі «Динамо» не повірить ніхто, навіть брати Суркіси.

Але. Хто може захистити Сетанту? Певно, що УПЛ, якій належать права на трансляції. А як може УПЛ захистити бодай кого, якщо вони з 2020 року не мають президента? Грім пішов, а на його місце ніхто так і не прийшов. Виходить, що УПЛ просто імпотентна організація, з якою ніхто не рахується і витирає об неї ноги. У власній слабкості їм немає кого звинувачувати, окрім себе.

Водночас Сетанта, схоже, не думає про власних глядачів. Вони отримали негативний фідбек після гри із «Шахтарем», яку багато хто не зміг переглянути. Ні віковий Йожеф Сабо, ні вічно молодий Олександр Алієв. Щось змінили вони в ставленні щодо вболівальників? Можливо, вийшла заява про зміну політики трансляцій матчів? Ні. Ведеться війна за ресурс. А ресурсом для Сетанти та Суркісів є ми з вами.

Навіть під час війни клуби, УАФ, УПЛ не змогли об'єднатися. Ніяких ілюзій, щодо футбольних чиновників ні в кого не залишилось. Можливо, справу з Павелком уже, нарешті, доведуть до логічного завершення (взялися за нього серйозно). Але хто на його місце? Єдина футбольна еліта, яка в нас існує це Ультрас, які захищають нашу країну прямо зараз. Як розумієте, їм зараз не до футболу. Значить, повинна бути особа, наближена до них, яка враховує думки вболівальників. Тому кандидатури Худжамова та Зозулі є цілком вірогідні, але все залежить від їхнього бажання та наполегливості в цьому питанні.

Шкода, що навіть такі глобальні потрясіння, як війна не здатні декому вправити мізки на місце. Хотілося б вірити, що після перемоги України футбольна природа настільки очиститься, що там не буде місцям подібним розбіркам та чиновникам. Хотілося б вірити, але слабко віриться.

Владислав Омельченко