Справа Матузалема закрита. «Шахтар більше не є кредитором «Сарагоси»

Футбол України 30 Листопада, 11:01 189
Справа Матузалема закрита. «Шахтар більше не є кредитором «Сарагоси»
Бразилець втік до Іспанії понад 15 років тому, після чого почалася судова тяганина.

Іспанська «Сарагоса», яка проходить через процедуру банкрутства, більше не винна грошей донецькому «Шахтарю» за скандальний трансфер Франселіно Матузалема.

Бразильський хавбек влітку 2007 року самовільно залишив стан «гірників» та підписав контракт з іспанським клубом, після чого «Шахтарю» довелося витратити кілька років, щоб довести у цій справі свою правоту та відсудити компенсацію в розмірі 13,5 мільйонів євро.

Однак фінансове становище «Сарагоси» на той момент було незадовільним, внаслідок чого боргові зобов'язання іспанців перед «гірниками» було знижено до 4,7 мільйонів євро. Фактично ж «Шахтар» отримав від «Сарагоси» по «справі Матузалема» лише 332 тисячі євро, а решта суми зазнала розбивки та відстрочки, внаслідок чого «гірники» могли б претендувати на її повне отримання не раніше 2031 року.

Втім, як стало відомо, «Шахтар» більше не є одним із кредиторів «Сарагоси». Донецький клуб уступив свої вимоги інвестиційній групі, близькій до арагонців, внаслідок чого більше не претендує на будь-яку компенсацію від «Сарагоси», навіть якщо та колись відновить платоспроможність, пройшовши через процедуру санації.

Зазначимо, що у 2020 та 2021 роках «Сарагоса» нічого не платила за своїми боргами, у тому числі й «Шахтарю» за Матузалема, посилаючись на серйозні економічні проблеми, спричинені пандемією коронавірусу, та домагаючись відповідних відстрочок в іспанських судах.

Нині «Сарагоса» виступає в іспанській Сегунді, де посідає лише 16-те місце із 22-х можливих.