Євро - Кваліфікація 2 Грудня, 19:08 8735
Південна Корея перемагає Португалію та виходить у плей-офф ЧС-2022, залишаючи за бортом Уругвай, який здолав Гану | 19-27
Португалія та збірна Південної Кореї виходять до 1/8 фіналу Чемпіонату Світу в Катарі.

Португалія, яка достроково забронювала собі по суті 1 місце, зробила 6 змін в основі. Паулу Бенту вийшов проти земляків і потребував лише перемоги.

Зв'язка нових імен спрацювала вже на 5 хвилині. Пепе, якому вже 39 років, вирізав блискуче закидання на Далота – захисник МЮ розібрався на правому фланзі й віддав на межу воротарського, де легенда Браги Рікардо Орта ідеально завершив. На всіх цих 3 гравців лише 1 вихід в основі у попередніх турах. Канселу ледь не використав ще один дальній пас через пів поля, але з гострого кута не прошив голкіпера. Далі ж почався бенефіс Роналду.

Кріштіану спершу допоміг суперника зрівняти, скинувши після подачі стандарту «асист» спиною на центрбека Ульсана Йон Гвон Кіма. Згодом не реалізував вихід сам на сам, навіть з положення поза грою. Легендарний вільний агент запоров ще парочку моментів. Зокрема, Роналду схибив у порожні ворота, головою добиваючи удар Вітіньї з ПСЖ. Дуже нагадало перформанс Лукаку з Хорватією. Корейці забили ще 1 гол, але з офсайду. Класно працюють ці закидання зі своєї половини. Далот і Кансело як отримувачі, кожен з манчестерців міг забивати у першому таймі. Діогу виглядає навіть гострішим, створивши 2 гольові моменти.

Сон Хин Мін, головна зірка Кореї, знову перебуває в тіні. Лише 2 не дуже небезпечні удари від вінгера Тоттенхема і створений момент. Ще один офсайд Кріштіану, який у розпачі звертається до небес – навіть удар не вийшов після елегантної діагоналі партнера, а вже потім був свисток. Сона вивели нарешті у штрафний. Другий заблокований удар головної зірки корейців. Кошта з проблемами парирує перед собою, добивання не вистачає команді Бенту. Роналду відверто невдоволений заміною на 65 хвилині. Другий тур поспіль без гола Кріштіану, але нарікати має сам на себе. Сон влучає в лікоть Канселу. Гарячкові вимоги поставити пенальті на суддю не справляють враження, адже Жоау притискав руку до тіла.

Сон – один у полі воїн! Протягнув капітан м'яч на 90+1 і пошив кортеж з тріо португальців у дурні, віддавши у розріз. Хван Хі Чхан, який вийшов на заміну, спокійно розправився з Коштою, уникнувши офсайду. Форвард Вулверхемптона заробив жовту за скидання футболки, але кого це вже обходить! Португалія фінішує лідером з 6 очками і чекає суперника, який визначиться у матчі Сербія – Швейцарія. Південна Корея набирає 4 бали і до того, як Уругвай заб'є ще один гол Гані, виходить у плей-офф з 2 місця.

Південна Корея – Португалія 2:1

• Голи: Кім Йон Гвон 27, Хван Хі Чхан 90+1 – Рікарду Орта 5

Південна Корея: Син Гю Кім - Мун Хван Кім, Кьон Вон Кван, Йон Гвон Кім (Сон Чун Хо), Джин Су Кім – Чон – Хван, Кан Ін Лі (Хван Ий Джо 81) - Дже Сон Лі (Хван Хі Чан 66), Чо, Сон

Португалія: Кошта – Канселу, Пепе, Сілва, Далот – Невеш (Леау 65) – Матеус (Пальїнья 65), Маріу (Б. Сілва 81) – Вітінья (Карвалью 81), Роналду (Сілва 65), Орта

Попередження: Лі Кан Ін 36, Хван Хі Чхан 90+2

**********

«Небесно-блакитні» не зуміли здивувати у перших поєдинках, розписавши нічию з Південною Кореєю та програвши Португалії. Останнім шансом на плей-офф була зустріч з Ганою. Уругваю потрібно було винятково вигравати й сподіватись на перемогу чи нічию Роналду і Ко у паралельному матчі. Африканцям теж була потрібна звитяга.

Старт зустрічі не був яскравим, у перші 20 хвилин моментів було обмаль. А найкращий мала африканська збірна. Атака, яку розпочав Кудус, завершилась зміщенням Айю та ударом по центру – Рошет не зумів зафіксувати, після чого зачепив представника Аякса. Арбітр після тривалого перегляду VAR вказав на позначку. Кіпер відбив далеко не найкращий удар Айю. Згадався 2010-й.

Уже в наступній атаці Нуньєс перекидав кіпера, але оборона винесла сферу з лінії воріт. Далі Дарвін виправився. Подав на Суареса, який прибрав суперника й пробив. Аті-Зіджі відбив. Натомість Де Арраскаета вдало зіграв на добиванні! А вже за кілька хвилин він оформив дубль. Нуньєс скинув на Суареса, той закинув далі, а Джорджіан чудово поклав корпус та пробив під воротарем по центру.

Представник Фламенго став третім уругвайцем в історії, який забив двічі у першому таймі матчу ЧС. Раніше це вдавалось Перегріно Ансельмо проти Югославії у 1930-му та Оскару Мігесі проти Болівії в 1950-му. Саме на тих Мундіалях «небесно-блакитні» тріумфували. Збіг?

З роздягальні гравці обох команд вийшли не надто налаштованими. Але особливо пожвавіли, коли Нуньєса збили у штрафному. Арбітр скористався системою VAR, але зробив висновок, що підстав для призначення пенальті немає. Гана потроху захоплювала ініціативу, притиснувши Уругвай до воріт та створивши кілька моментів. У відповідь Вальверде розрядив свою фірмову гармату, а пізніше намагався перекинути кіпера майже з центру.

Найкращий момент мав Кудус. Рошет парирував не лише пенальті, а й потужний удар в кут. У паралельному поєдинку Південна Корея перемагала Португалію і проходила далі. Уругваю треба було забити всього раз. Але на це «небесно-блакитні» не спромоглись, хоч і мали не один момент, та вилетіли з ЧС-2022. Квитки з Катару змушена купувати і Гана!

Гана - Уругвай 0:2

• Голи: де Арраскаета 26, 32

На 21-й хвилині Андре Айю не реалізував пенальті (воротар)

Гана: Аті-Зігі – Сейду, Амарті, Салісу, Баба Рахман – Парті, Самед (К'єре, 72) – Кудус (Іссааку, 90+8), Андре Айю (Букарі, 46), Джордан Айю (Сулемана, 46) – Іньякі Вільямс (Семеньо, 72)

Уругвай: Рочет – Варела, Хіменес, Коатес, Олівера – Пельістрі (Де ла Крус, 66), Вальверде, Бентанкур (Весіно, 34), де Арраскаета (Каноббіо, 80) – Дарвін Нуньєс (Максі Гомес, 80), Суарес (Кавані, 66)

Попередження: Сулемана 86 – Нуньєс 19, Суарес 60, Коатес 87