Божевільні рекорди, які вже встигли встановити на ЧС-2022 | 19-27
Найдовший матч, невдача Катару, нові досягнення Мессі та Роналду.

Груповий етап чемпіонату світу у Катарі вже завершився.

Давайте подивимося на рекорди, які вже за такий короткий термін встановили на ЧС-2022 у Катарі.

Катар - перша країна-господарка ЧС, яка програла у матчі відкриття турніру

Катар поступився Еквадору з рахунком 0:2 у матчі відкриття ЧС-2022. Програвши Сенегалу (1:3) і Нідерландам (0:2), катарці стали першою країною-господаркою, яка не набрала очок на груповому етапі, а також встановила антирекорд пропущених м'ячів на цій стадії - 7.

Вперше в історії перший гол на чемпіонаті світу був забитий із пенальті

У матчі відкриття між Катаром та Еквадором Еннер Валенсія відкрив рахунок на 16-й хвилині, реалізувавши пенальті. Однак форвард зробив це і раніше. Вже на 5-й хвилині він встиг відзначитися голом, однак гол не зарахували через офсайд.

Джуд Беллінгем - перший гравець, який народився після 2000 року і забив на ЧС

Півзахисник збірної Англії у віці 19 років та 145 днів забив Ірану. У більш молодшому віці за «трьох левів» на чемпіонаті світу відзначався лише Майкл Оуен - йому було 18 років та 190 днів.

На ЧС відбувся найдовший матч в історії - він тривав 117 хвилин і 16 секунд

Збірні Англії та Ірану зіграли найдовший матч в історії чемпіонатів світу без урахування додаткового часу. Головний суддя зустрічі Рафаел Клаус додав 14 хвилин до першого тайму та 10 – до другого. У підсумку за всю гру команди провели на полі 117 хвилин та 16 секунд. Попередній рекорд було зафіксовано у зустрічі Південна Корея – Болівія на ЧС-1994 (103:56).

Мегді Таремі забив найпізніший гол на чемпіонаті світу

Форвард збірної Ірану реалізував пенальті у матчі з Англією на 103-й хвилині. Цей гол запам’ятається як найпізніший на чемпоінаті світу. Але Іран гол Таремі не врятував – матч закінчився з рахунком 2:6.

Польща — перша збірна в історії, яка не забила три пенальті поспіль

Польща зіграла внічию з Мексикою (0:0) у матчі групового відбору ЧС. На 58-й хвилині матчу Роберт Левандовськи не реалізував пенальті. Гільєрмо Очоа вгадав напрямок удару і відбив м'яч.

Ліонель Мессі - перший аргентинець, який забив на чотирьох ЧС

Капітан збірної Аргентини відзначився на чемпіонатах світу у 2006, 2014, 2018 та 2022 роках. Лео є першим аргентинцем, хто відзначився на чотирьох турнірах. Свій дебютний гол на ЧС Ліонель Мессі забив 16 років тому – у червні 2006 року у ворота збірної Сербії та Чорногорії.

Лео Мессі встановив рекорд збірної Аргентини з зіграних матчів на чемпіонаті світу

Капітан збірної Аргентини зіграв 22 матчі на мундіалях. За цим показником він обійшов Дієго Марадону, який має 21 гру на чемпіонатах світу.

Кріштіану Роналду - перший гравець в історії, який забив на п'яти чемпіонатах світу

Португалець обійшов за цим показником Ліонеля Мессі, Мирослава Клозе, Пеле та Уве Зеелера. Усі вони забивали на чотирьох чемпіонатах світу.

Джон Хердман – перший тренер в історії, який попрацював як на чоловічому, так і жіночому чемпіонатах світу

Головний тренер збірної Канади Джон Хердман до чоловічої команди очолював жіночі колективи Нової Зеландії (ЧС-2007 та ЧС-2011) та Канади (ЧС-2015).

Сербія - перша збірна в історії ЧС, яка забила два голи в доданий до першого тайму час

Серби пішли на перерву у матчі з Камеруном, виграючи у суперника з рахунком 2:1. Страхиня Павлович та Сергей Мілінкович-Савич забили на 45+1-й та 45+3-й хвилинах відповідно. Ту зустріч збірна Сербії завершила внічию 3:3.

Бразилія - перша збірна, яка не програвала в 17 матчах поспіль на груповому етапі ЧС

На груповому етапі п'ятиразові чемпіони світу перемогли Сербію (2:0) та Швейцарію (1:0), але поступилися Камеруну (0:1), перервавши свою вдалу безпрограшну серію.

Стефані Фраппар – перша жінка, яка була головним арбітром на чоловічому ЧС

Француженка вела матч Коста-Ріка – Німеччина, який пройшов 1 грудня та завершився перемогою німців (4:2). Фраппар показала одну жовту картку.

Саудівська Аравія встановила рекорд із зароблених жовтих карток на груповому етапі ЧС

Команда отримала 14 попереджень: шість – з Аргентиною, дві – з Польщею та шість – з Мексикою.

Збірна Марокко встановила рекорд серед африканських збірних за кількістю набраних очок

Марокканці набрали сім очок на груповому етапі ЧС-2022. Подібне не вдавалося жодній африканській збірній.

Мануель Нойєр встановив рекорд матчів серед воротарів на ЧС

Воротар збірної Німеччини зіграв 19 разів на чемпіонатах світу. Останньою поки що є зустріч із Коста-Рікою. За цим показником Нойєр обігнав Клаудіо Таффарела (18), Зеппа Майєра (18), Пітера Шилтона (17), Ікера Касільяса (17), Діно Дзоффа (17) та Фаб'єна Бартеза (17).

Загалом, на цьому мундіалі у Катарі всього судді додали 511 хвилин додаткового часу на груповому етапі у 48 зустрічах. Це п'ять повних матчів! У 1-му турі – 178 хвилин, у 2-му – 166, у 3-му – 167.

Як ви думаєте, які рекорди ще встановлять на цьому ЧС? Можливо, є ще якісь рекорди, яких тут немає?