Євро - Кваліфікація 9 Грудня, 23:58 2165
Аргентина у серії пенальті здолала Нідерланди у чвертьфіналі ЧС-2022, перекресливши неймовірний камбек «помаранчевих» | 19-27
Збірна Аргентини пробилася до півфіналу чемпіонату світу, вигравши непростий матч у Нідерландів.

ЧС-2022. Чвертьфінал

Нідерланди – Аргентина – 2:2

• Гол: Вегхорст, 83, 90+11 – Моліна, 35, Мессі, 73 (п)

Нідерланди цілком беззубо провели перший тайм, спромігшись завдати лише одного удару. Збірна Аргентини натомість відповіли п’ятьма, один з яких досягнув мети. Мессі красиво розібрався з кількома суперниками у центрі поля та віддав бездоганну розрізну передачу на Науеля Моліну. Захисник Атлетіко без проблем реалізував вихід сам на сам.

Для Ліонеля ця результативна передача стала восьмою на чемпіонатах світу. За всю історію стільки ж віддали Дієго Марадона, Раймон Копа та Уве Зелер. Більше асистів на Мундіалях лише у легенди збірної Німеччини Фріца Вальтера (10).

Вже у перерві Луї ван Гал зробив одразу дві заміни, випустивши на поле партнера Руслана Маліновського в Аталанті Тьона Копмейнерса і Стівена Бергейса. Утім і це не дозволило нідерландцям створити бодай щось в атаці. А от «альбіселесте» знайшли ще один шанс. Акунья протяг м’яч, обіграв Дюмфріса та змусив його сфолити у штрафному. Мессі бездоганно реалізував вирок.

Це десятий гол Ліонеля на Мундіалях (4-й у Катарі). Стільки ж забив найкращий досі бомбардир Аргентини на чемпіонатах світу Габріель Батістута. Лише після цього нідерландці прокинулися. Вегхорст вже за 5 хвилин після свого виходу на заміну відіграв один м’яч, класно пробивши головою.

Невдовзі на полі ледь не розгорілася бійка. Паредес жорстко сфолив на Аке та вибив м’яч у бік лавки «помаранчевих». Запасні Нідерландів вибігли на поле, почалася штовханина, але Матео Лаосу швидко вдалося вгамувати пристрасті.

10 компенсованих хвилин минули в атаках підопічних ван Гала і перед самісіньким свистком вони таки досягли свого. Після дотепного розіграшу штрафного Ваут Вегхорст оформив дубль та перевів гру в овертайм. Аргентиці мали кілька хороших шансів вирвати перемогу, на останній компенсованій хвилині Енцо Фернандес навіть поцілив у стійку, та все ж долю путівки у півфінал довелося з’ясовувати у серії пенальті.

Еміліано Мартінес парирував вже перший удар від ван Дейка, а за мить не дозволив забити ще й Бергейсу. Після точних ударів Мессі, Паредеса та Монтіеля Фернандес не поцілив у ворота, але Лаутаро Мартінес у вирішальну мить не схибив.

За право зіграти у фіналі Аргентина зустрінеться з хорватами, які сенсаційно здолали Бразилію. Матч відбудеться 13 грудня.