Олексій Андронов: «У самому факті 48 команд ЧС нічого страшного немає. Питання — як саме грати»

Чемпіонат Світу 2022 26 Грудня, 16:03 478
Олексій Андронов: «У самому факті 48 команд ЧС нічого страшного немає. Питання — як саме грати»
Відомий російський журналіст Олексій Андронов висловив свою думку про формат наступного чемпіонату світу, на якому вперше в історії зіграє 48 команд.

«Розширення зрозуміло — це тренд. Більше країн, більше залучених, більше за продаж. Нещодавно також розширили Євро, розширили би і Копа Америка — нікуди.

Зрозуміло, що турнір, який проводять три країни, для розширення підходить — краще нікуди. У принципі, в самому факті 48 команд нічого страшного немає. Питання — як саме грати.

Дивно, але до турніру в Катарі основним варіантом були 16 груп по три команди в кожній. На мою думку, це очевидна дурість. По-перше, буде дика несправедливість — дві команди зіграють з інтервалом в 3-4 дні, а третьою між матчами буде тиждень. По-друге їхати на ЧМ-2026, щоб, зігравши 2 матчі, поїхати додому — кому це цікаво?

Але вже в час турніру в Катарі стало зрозуміло, що ФІФА продовжує консультації. І можливо, групи будуть по 4 команди. Залишилося зрозуміти, як і скільки команд виходитимуть. В ідеалі створити таку формулу, щоб треті матчі в групі продовжували мати значення для всіх. Тут саме Євро — чудовий приклад.

І саме, на мій погляд, назріле — втекти від заздалегідь складеної сітки плей-офф. Іспанія показала, що з цим буває. Все має вирішувати жереб. Є деякі логістичні незручності, буде головний біль зі складанням розкладу, але в цілому ця модель більш дієва. І якщо турнір затягнеться через це на тиждень — вважаю, всі поставляться з розумінням», — наводить слова Андронова sovsport.