Спортивний юрист: «Мудрик легально може виїхати для трансферу в АПЛ, а до Костишина можуть бути питання»

Війна 27 Грудня, 12:26 204
Спортивний юрист: «Мудрик легально може виїхати для трансферу в АПЛ, а до Костишина можуть бути питання»
Спортивний юрист та адвокат Ілля Скоропашкін прояснив подробиці виїзду футболістів з країни для трансферу в іноземні клуби під час воєнного стану.

– Якщо Мудрик взимку таки перейде до «Арсеналу» чи іншого закордонного клубу, чи є якісь легальні механізми, завдяки яким він зможе тривалий час перебувати закордоном?

– З 27 вересня, відповідно до Постанови Кабміну №1082, перелік підстав для перетину кордону було розширено також і для спортсменів, які включені до складу спортивних клубів найвищих дивізіонів з ігрових видів спорту. При цьому виходячи з тексту Постанови маються на увазі не лише українські клуби, а й іноземні.

Виходить, що при перетині кордону таким способом проблем не буде, але при собі потрібно мати підписаний контракт та офіційний лист міністра молоді та спорту до Держприкордонслужби про причини виїзду.

Але у такому разі Мудрику доведеться щомісяця отримувати листи-продовження його терміну перебування закордоном для участі в АПЛ, оскільки згідно із законом встановлено обмеження у 30 днів для знаходження закордоном.

– Чи є взагалі у спортсменів якісь пільги щодо перетину кордону та перебування за кордоном?

– Тільки у вищезгаданих випадках: для участі в офіційних спортивних заходах та під час виступу у складі команди вищого дивізіону. У жодних інших частинах пільги не передбачено.

– Виходить, що Мудрик може легально виїхати для трансферу в АПЛ, а ось Денис Костишин, який перебрався в американський «Ель-Пасо» (команда не грає у МЛС), ні?

– Так, Мудрик легально може виїхати. А до Костишина можуть бути питання.

– Сергій Ребров та Андрій Ярмоленко нещодавно відвідали Україну та спокійно повернулися назад в ОАЕ, це завдяки їхній участі у вищому дивізіоні ОАЕ?

– Мабуть, так і є.

– Щодо відпочинку Мудрика в ОАЕ з'явилася інформація від «Шахтаря», що він отримав дозвіл на виїзд до Варшави для оформлення візи, щоб узимку разом із клубом вирушити в турне США. За виїзд до Варшави через ОАЕ для нього можуть бути якісь наслідки?

– Наслідків не буде, якщо він повернеться у межах встановленого терміну, – розповів адвокат.