«Спочатку подумав, що це передноворічний жарт». 47 років тому Олег Блохін став володарем Золотого м'яча

Динамо Київ 30 Грудня, 11:29 328
«Спочатку подумав, що це передноворічний жарт». 47 років тому Олег Блохін став володарем Золотого м'яча
30 грудня 1975 року легендарного бомбардира «Динамо» Олега Блохіна було удостоєно найпрестижнішої індивідуальної нагороди Європи «Золотий м'яч», яка традиційно присуджується французьким щотижневиком France Football.

Він став першим гравцем нашого клубу, який вигравав цей трофей, та другим представником СРСР після Лева Яшина.

«Про перемогу мені стало відомо за тиждень до Нового року, - згадує Олег Блохін. - Здається, сидів удома - у мене тоді начебто щось із ногою було. Мені подзвонили з редакції газети «Советский спорт» і повідомили про виграш «Золотого м'яча». Спочатку подумав, що це передноворічний жарт.

Оперативно впевнитися в правдивості цієї інформації, зателефонувавши комусь із динамівців, я не міг - мобільних у ті роки ще не було. Тим паче, перед Новим роком усі перебували у відпустці. Але коли слідом стали лунати дзвінки від різних людей - колег, друзів і журналістів, відразу зрозумів: наді мною не пожартували.

Якщо зараз із нагоди виграшу такого цінного призу, напевно, було би влаштоване помпезне свято, то в ту пору все було просто та скромно. Компактнішим був і сам Золотий м'яч.

У команді привітали та похвалили: молодець, підтримав реноме команди. Адже ми в ту пору грали за честь клубу, були єдиним колективом. У моєму успіху була заслуга всієї команди, її старшого тренера. Золотий м'яч - це престиж «Динамо»!»