Світовий футбол 8 Січня, 22:22 347
«Севілья» покинула зону вильоту, «Бетіс» піднявся у зону ЛЧ, «Сосьєдад» втримав третю позицію | 19-27
В рамках програми 16-го туру Ла Ліги в неділю проведено кілька матчів.

Голи: Акунья, 36, Мір, 80 – Майораль, 87

Альмерія у прем'єрному матчі дня в Іспанії приймала Реал Сосьєдад. Команда йшла у трьох очках від зони вильоту, тож треба було чіплятись хоча б за нічию – і в першому таймі господарі втримали її завдяки глухому автобусу. Вони стали першим колективом у поточному сезоні Ла Ліги, якому не вдалося зробити жодного дотику в штрафному суперника до перерви.

Втім, баски закрили гру голами Сілви та Сьорлота, проведеними вже за п'ять хвилин після неї. Альмерія для Давіда давно є «солодкою булочкою» – у останніх чотирьох матчах проти цього клубу легендарний хавбек забив два м'ячі та віддав три асисти. Фінальний свисток зафіксував перемогу Сосьєдада з рахунком 0:2, завдяки чому «королівський клуб» відірвався від четвертої позиції на п'ять очок.

Бетіс приїхав у Мадрид на матч проти Райо Вальєкано, намагаючись перервати 3-матчеву безвиграшну серію у чемпіонаті й піднятись у зону ЛЧ. Господарі ж у випадку тріумфу наздогнали б за очками Атлетіко – а саме «матрацники» замикали топ-4. Словом, нічия нікого не влаштовувала.

Гра виявилась доволі рівною й небагатою на небезпечні моменти, однак господарям у цій зустрічі не щастило. Вже на 7-й хвилині вони пропустили гол внаслідок невдалого виносу подачі з кутового – м'яч влучив у Балью й від нього залетів у сітку. На 20-й Камельйо відіграв цей автогол, зігравши на добиванні після лонгшоту Лежена, але перед перервою андалусійці відновили перевагу дальнім пострілом Енріке.

Луїс став 13-м бразильським голеадором Бетіса в Ла Лізі у ХХІ столітті (більше бомбардирів з Бразилії за цей період мають тільки Барса й Реал).

В середині другого тайму Ісі Паласон забив другий гол у ворота Бетіса – втім, його не зарахували через офсайд. У підсумку, «вердібланкос» втримали свою перемогу (1:2) й прорвались на четверту позицію.

Севілья могла нарешті покинути зону вильоту, однак для цього треба було переграти у рідних стінах Хетафе. Мадридці, своєю чергою, отримали шанс відірватись від трійки аутсайдерів аж на п'ять очок.

Андалусійці відкрили рахунок на 36-й хвилині зусиллями чемпіона світу – Акуньї. Йому асистував Ракітіч. Для Івана це 37 гольова передача у складі «рохібланкос» у Ла Лізі. У ХХІ столітті більше асистів за Севілью має тільки Хесус Навас (80), а хорват за цим показником порівнявся з Дані Алвесом.

Наприкінці другого тайму свіжий Рафа Мір подвоїв перевагу господарів. Гол виявився дуже важливим, адже на 87-й хвилині Борха Майораль забив у відповідь. На щастя для нервіонців, відігратись Хетафе не зміг – фінальний свисток зафіксував важливу перемогу Севільї. Команда Хорхе Сампаолі перервала 6-матчеву безвиграшну серію в Прімері та покинула зону вильоту.