Олександр Сопко: «Не виключаю, що Циганков готується до переходу в іншу команду»

Динамо Київ 9 Січня, 20:33 576
Олександр Сопко: «Не виключаю, що Циганков готується до переходу в іншу команду» | 19-27
Клуби УПЛ починають підготовку до другої частини поточного сезону.

Першим з відпустки вийшов «Дніпро-1», який вже приїхав в Туреччину, де команда проведе збір. Київське «Динамо» планує розпочати роботу 12 січня, і згодом також вирушити до Туреччини. Відомий український експерт Олександр Сопко в інтерв’ю Footboom поділився думкою про гру дніпрян та про трансферні перспективи найбільш помітних футболістів «Динамо».

«Пасіч - не під Лігу чемпіонів, при всій повазі...»

- «Дніпро-1» восени приємно здивував, - зазначив Сопко. – Але, лава запасних команди коротка. Витримати темп на довгій дистанції з такою кількістю виконавців непросто. «Дніпро-1» безумовно потребує підсилення складу.

Враховуючи той факт, що із закордону в клуб УПЛ наразі ніхто не приїде, пошук резерву дніпряни здійснюють в Україні. Тому підписання Євгена Пасіча абсолютно не здивувало. Однак, цей трансфер – не під Лігу чемпіонів, при всій повазі до Пасіча. Те ж саме стосується і можливих новачків «Дніпра-1» з «Металіста». Для підвищення конкуренції в другій частині сезону і ротації ці виконавці підходять, але не для вирішення серйозних задач.

Думаю, що влітку, з огляду на те, чи вдасться «Дніпру-1» стати чемпіоном України, клуб розпочне ще одну трансферну кампанію. Тоді в справу активно включиться Євген Красніков зі своїми хорошими зв’язками в Латинській Америці. «Дніпро-1» тоді вже буде комплектуватися під Лігу чемпіонів.

«Керівництво «Динамо» наразі в шпагаті»

- «Динамо» може розпочати зимові збори без Циганкова та Забарного?

- Складно зрозуміти логіку керівництва київського «Динамо». То кажуть, що за цих гравців ціну низьку пропонують, то стверджують, що пропозицій по Циганкову та Забарному немає… Думаю, що реальних пропозицій щодо трансферу двох найбільш помітних футболістів киян наразі немає. Поки, одні тільки розмови.

Потенціал Циганкова та Забарного високий. Щоправда, я очікував, що ці хлопці під керівництвом Мірчі Луческу змужніють, але цього не сталося. В єврокубках «Динамо» провалилося, і вони обидва втратили у вартості. Зазначу, що європейські скаути все-таки продовжують слідкувати за Циганковим та Забарним, і ще за деякими динамівцями, і можуть скористатися падінням ціни на них. Тепер керівництво «Динамо», образно кажучи, в шпагаті… Доведеться вибирати – або продати гравців за невелику суму, або тримати в команді немотивованих виконавців.

Звернув увагу на те, що Циганков готується до виходу з відпустки не так, як зазвичай, - з тренажерного залу майже не виходить. Не виключаю, що хавбек «Динамо» таким чином, дійсно збирається продовжити кар’єру в іншій команді. Що стосується Забарного, то він, вважаю, ще не награвся в «Динамо».

«Може бути й ударний збір»

- Більшість клубів УПЛ цієї зими планують один тривалий збір в Туреччині. Наскільки це правильне рішення?

- По-перше, взимку альтернативи Туреччині немає – там якісні поля, можна грати по два контрольних матчі в день, адже спаринг-партнерів буде достатньо. Все залежить від фінансів – хто і на скільки зможе виїхати туди. Думаю, деякі клуби можуть впровадити в життя так званий ударний збір – 14 днів, безпосередньо перед відновленням сезону. В цілому, 35-40 днів підготовки вистачить командам, аби прийти в норму, перш за все – фізично. В Туреччині клуби можуть переривати затяжний збір на два-три дні, щоб трохи змінити обстановку.