За них заплатили більше 80 мільйонів. Символічна збірна з найдорожчих придбань «Динамо»

Динамо Київ 14 Січня, 10:49 1765
За них заплатили більше 80 мільйонів. Символічна збірна з найдорожчих придбань «Динамо» | 19-27
Надпотужний склад, який міг би навести шороху в Європі.

Воротар - Максим Коваль

Прийшов з «Металург» Запоріжжя
Придбаний за 3,1 млн євро
Статистика в «Динамо»: 107 матчів, 173 пропущених, 27 «сухарів»

Вихованець запорізької школи футболу подавав чималі надії, тому 3 млн євро за неповнолітнього воротаря, який вже встиг проявити себе виглядали цілком притомною і на той час. Перед переходом до «Динамо» він встиг відбити пенальті від Мілевського та Фернандінью. Вже в «Динамо» почав непогано, проте згодом Шовковський повернувся в основу. Проблеми ментального характеру завадили закріпитися в Києві й пішли оренди, то в «Говерлу», то в «Оденсе». Що там, що там на Коваля чекав провал. Був період, коли Максим максимально наблизився до того, щоб знову стати першим номером «Динамо», але… Але Сергій М’якушко, який тоді грав за львівські «Карпати» похоронив своїм вбивчим ударом у нельотну погоду майбутнє Коваля в основі «Динамо». Після була невдала оренда в «Депортіво», а згодом українець осів у Саудівській Аравії й тільки недавно підібрався ближче до батьківщини. З літа 2022 року Максим Коваль гравець тираспольського «Шерифа», разом з яким брав участь у Лізі Європи та протистояв Ман Юнайтед на чолі з Роналду. Хоча колись він міг бути на одному боці з Кріштіану. Не склалося.

Лівий захисник – Бенуа Тремулінас

Прийшов з «Бордо»
Придбаний за 6,5 млн євро
Статистика в «Динамо»: 17 матчів, 6 асистів

Бенуа прийшов на вічно проблемну позицію лівого захисника. Вже в першій своїй грі чемпіонату України зі «Севастополем» віддав гольову передачу на Аруну. Тремулінас легко завоював місце в основі «Динамо» і легко втратив. Витіснити коштовного француза зі своєї позиції зумів вихованець «Динамо» Євген Макаренко. Такий розклад справ не сподобався вихованцю «Бордо» і той вже через трохи більше ніж пів року повернувся назад у чемпіонат Франції. Після оренди в «Сент-Етьєн», влітку 2014 року гравець переходить до «Севільї». Саме з цим клубом Тремулінас проведе один з найкращих відрізків у своїй кар'єрі, вигравши двічі поспіль Лігу Європи. Після 2017 року Бенуа не мав контракту з яким-небудь клубом, але й не завершував кар'єру. Потім вийшла заява Тремулінаса в якій знайшлося місце й для «Динамо».

«Я віддав усе і спробував все. Але після трьох операцій на коліні за два з половиною роки мій фізичний стан більше не дозволяє мені продовжувати кар'єру футболіста.

У мене були чудові моменти в Динамо, Сент-Етьєні. Одне з моїх великих досягнень за кар'єру – я 5 раз приміряв футболку збірної Франції.

Прийшов час закрити цю сторінку і відкрити ще одну, яка, сподіваюся, буде такою ж багатою, як і перша», – прокоментував своє рішення Тремулінас.

Центральний захисник – Родріго

Прийшов з «Сан Паулу»
Придбаний за 5 млн євро
Статистика в «Динамо»: 61 матч, 10 голів, 1 асист

Коштовний бразилець за час перебування на контракті в «Динамо» більше катався по орендах, ніж грав за киян. За 6 років, бувши гравцем біло-синіх Родріго зіграв за «Фламенго», «Сан-Паулу», «Греміо» та «Інтернасьонал». Разом з «Динамо» бразильський захисник двічі виграв Суперкубок та Кубок України та став чемпіоном у сезоні 2006/2007. Після Києва Родріго повернувся у Бразилію, де ще пограв за «Віторію», «Гояс» та «Васко да Гаму». Останнім клубом ексдинамівця стала «Понта Прета».

Центральний захисник – Александар Драгович

Прийшов з «Базеля»
Придбаний за 10 млн євро
Статистика в «Динамо»: 111 матчів, 2 голи, 2 асисти

Один з найкращих центральних захисників у новітній історії «Динамо». Той випадок, коли 10 млн євро, які була заплачені за гравця повністю відбилися і грою на футбольному полі й майбутнім перепродажем. Зв'язка потужного Євгена Хачеріді з більш витонченим Александром Драговичем запам'яталася вболівальникам «Динамо». Як і матч з «Челсі» у Лізі Європи, коли австрієць спершу забив у власні ворота, а згодом пробив і Беговича.Так само запам'ятається, коли Драгович став у ворота «Динамо» на пенальті у грі з «Шахтарем» після вилучення Шовковського. Після трансферу з «Динамо» в «Баєр» австрійський захисник сербського походження встиг пограти за «Лестер», а з літа 2021 року виступає в чемпіонаті Сербії, де захищає кольори «Црвени Звезди».

Правий захисник – Домагой Віда

Прийшов з «Динамо» Загреб
Придбаний за 5 млн євро
Статистика в «Динамо»: 160 матчів, 13 голів, 9 асистів

Приходив сумнівним ноунеймом, а пішов справжнім вожаком. Домагой Віда в «Динамо» був справжнім лідером та улюбленцем публіки. Дуже гарну характеристику хорватові дав український коментатор та журналіст Віктор Вацко, який включив його до списку найкращих легіонерів у історії клубу.

«Домагой Віда перетворився з гидкого каченята на початку перетворився в справжнього лідера. Мені розповідали, що з Віди пацани спльовували на тренуваннях, в іграх. Він завжди привозив, завжди варив, але потім настав період розквіту», - пояснював Віктор Вацко.

Разом з «Динамо» Домагой завоював 2 чемпіонства та 2 кубки України. Під час Революції Гідності хорват ходив на Майдан та попри всі намагання родичів забрати його з України залишився в Києві. Пізніше, влітку 2018 року, присвятив перемогу збірної Хорватії над РФ на Чемпіонаті Світу Україні та «Динамо».

Центральний півзахисник – Юнес Беланда

Прийшов з «Монпельє»
Придбаний за 10 млн євро
Статистика в «Динамо»: 88 матчів, 11 голів, 16 асистів

Юнес приходив у «Динамо» в статусі зірки французького футболу. Ще в сезоні 2011/2012 він у зв'язці з Олів'є Жиру кував перемогу для «Монпельє» у Лізі 1. Якщо Жиру одразу поїхав у європейський топ клуб, то Беланда ще на сезон залишився у Франції. Доводиться лише гадати чого міг досягнути Юнес, якби обрав не гроші в київському «Динамо», а кар'єрний зріст. Хоча сам гравець стверджує, що пропозицій від серйозних європейських команд на той момент не мав.

«Ви повинні знати, що, коли я покинув Монпельє, у мене не було пропозицій від європейських клубів. Єдині варіанти, які у мене були, це Аль-Джазіра в ОАЕ і Динамо Київ.

Крім того, після чемпіонського року у мене виникли невеликі проблеми з уболівальниками, коли вони почали мене освистувати, я погано сприймав це як вихованець клубу, дуже погано. Я не хотів проводити ще один рік, коли ти бачиш, що постійно конфліктуєш зі своїми фанатами. Раніше це була любов, це клуб мого серця. Я не повинен сваритися з ними, я не повинен ображатися на них. Тому я сказав собі: мені потрібно йти. Тоді були лише Динамо і Аль-Джазіра. І я обрав київський клуб, який регулярно грав у Лізі чемпіонів», – підсумував Беланда.

Разом з «Динамо» Юнес двічі вигравав Кубок України й один раз ставав чемпіоном. Після Києва встиг пограти в «Ніцці» та «Галатасараї», а з липня 2021 року виступає у складі «Адана Демірспор».

Центральний півзахисник – Олександр Алієв

Прийшов з «Локомотив» Москва
Придбаний за 8 млн євро
Статистика в «Динамо»: 133 матчі, 30 голів, 28 асистів

Повернення в «Динамо» можна сміло називати невдалим рішенням для Алієва. Спочатку гравець не мав достатньо ігрової практики через те, що до цього не грав у московському «Локомотиві». Потім «Динамо» придбало в центр поля якісних легіонерів, серед яких був Ніко Кранчар, Раффаель та Мігель Велозу. Алієв конкуренцію не витримав та не мав нормально ігрової практики до тих пір поки не пішов у оренду до «Дніпра». Потім був «Анжі», з яким він ще встиг пограти на європейському рівні, а після аматорські «Рух» та «Катандзаро». Останнім професійним клубом у кар'єрі Олександра Алієва став казахстанський «Тараз».

На сьогодні, Алієв є військовослужбовцем у лавах Збройних Сил України. Від початку повномасштабного вторгнення РФ став на захист Києва, приєднавшись до територіальної оборони.

Центральний півзахисник – Мігель Велозу

Прийшов з «Дженоа»
Придбаний за 7,5 млн євро
Статистика в «Динамо»: 127 матчів, 14 голів, 20 асистів

Один із найкращих легіонерів у центрі поля «Динамо». Надзвичайно розумний футболіст з чудовою передачею та баченням поля. Не можна забувати й про його вбивчу ліву ногу, після ударів з якої м'яч потрапляв до сітки воріт суперників - відразу згадується гол у грі з «Евертоном» та «Карпатами». Нинішній капітан «Динамо» Сергій Сидорчук назвав його одним з найкращих партнерів у центрі поля. Разом з «Динамо» Мігел двічі ставав чемпіоном України та двічи вигравав Кубок.

Нині 36 річний португалець захищає кольори італійської «Еллас Верони».

Правий вінгер – Джермейн Ленс

Прийшов з ПСВ
Придбаний за 7,5 млн євро
Статистика в «Динамо»: 78 матчів, 16 голів, 19 асистів

Саме зараз київському «Динамо» не вистачає гравця з таким набором характеристик на лівому фланзі атаки. Швидкісний та технічний футболіст з чудовими фізичними даними та здатністю зіграти на будь-якій позиції на вістрі атаки. У біло-синій футболці Джермейн ставав чемпіоном та два рази завоювував Кубок України.

Після «Динамо» Ленс опинився в АПЛ, де грав за «Сандерленд», а потім 6 років у чемпіонаті Туреччини. В турецькій першості нідерландець виступав за «Бешикташ», «Фенербахче» та «Фатіх Карагюмрюк». З літа 2022 року є гравцем «Версалю», що грає у третій за силою лізі Франції.

Форвард – Дьємерсі Мбокані

Прийшов з «Андерлехту»
Придбаний за 11 млн євро
Статистика в «Динамо»: 77 матчів, 31 гол, 14 асистів

Один з найкращих форвардів, що були в «Динамо» за останні роки. Мбокані чудово грав спиною до воріт, мав прекрасну результативність та вмів підігравати гравцям атаки. Єдиним недоліком африканця був його важкий характер, який і завадив йому повною мірою розкрити свій футбольний потенціал, який вражав багатьох.

«Лукаку - добрий нападник і супербомбардир. Але коли він був в «Андерлехті» з Мбокані, то конголезець мені більше подобався. Дьємерсі був гравцем, що вже відбувся, і прийшов на заміну Лукаку. Я спілкувався з наближеною до Лукака людиною, яка облаштовувала його побут в Англії. Він казав, що щодо Ромелу були питання. У нього не дуже добре виходило грати спиною до воріт, відігратися з партнерами, віддати пас у дотик. Мбокані в цьому сенсі від нього дуже відрізнявся, тому що він добре чіплявся за м'яч. А Ромелу більше вмів прорватися вперед, протаранити, обіграти. Дьємерсі ж добре грав спиною до воріт», - розповідав ексгравець «Динамо» Олександр Яковенко.

Нині Мбокані є гравцем «Беверена», що грає у другій бельгійській лізі. В 10 матчах за новий клуб на рахунку Дьємерсі 8 голів та 4 гольові передачі.

Лівий вінгер – Дерліс Гонсалес

Прийшов з «Базеля»
Придбаний за 9,4 млн євро
Статистика в «Динамо»: 85 матчів, 12 голів, 15 асистів

Парагвайський нападник приходив у «Динамо» на заміну Джермейну Ленсу, що перейшов у «Сандерленд». Своїм у Києві Дерліс не став. Так, разом з ним команда Сергія Реброва перемогла у чемпіонаті України 2015/2016 та виграла Суперкубок 2016 року. Пізніше і з Олександром Хацкевичем він виграє Суперкубок, але так і не стане лідером команди. Зрідка Гонсалес показував футбол на 9,4 млн євро. Відразу приходить у пам'ять гра з «Порту» у Лізі Чемпіонів, але одразу ж з'являються флешбеки з матчів, де Дерліс не влучав у порожні ворота чи просто не показував пристойний рівень футболу.

Після «Динамо» Гонсалес повернувся на батьківщину в Парагвай, де грає за «Олімпію» з Асунсьйону.

Усього: 84,5 за 11 футболістів, серед яких лише 2 українці

Ось так виглядав би стартовий склад київського «Динамо» з їх найдорожчих придбань.

Владислав Омельченко

Інші статті автора: