Напередодні Революції. Як виглядав найдорожчий склад «Динамо» в історії

Динамо Київ 2 Січня, 15:52 24262
Напередодні Революції. Як виглядав найдорожчий склад «Динамо» в історії | 19-27
Черговий доказ того, що гроші в футбол не грають.

На момент 1 вересня 2013 року склад київського «Динамо» коштував 153,2 млн євро. Для прикладу зараз вартість динамівського клубу 110,4 млн.

Виходить, що раніше було краще? А от і ніт. Якщо дивитися на імена гравців, що тоді грали у біло-синій футболці можна пустити скупу чоловічу сльозу. Почнімо з десятки (одинадцятки) найдорожчих гравців того «Динамо»

  • Андрій Ярмоленко (24 роки), вартість – 20 млн
  • Дьємерсі Мбокані (28 років), вартість – 11 млн
  • Джермейн Ленс (26 років), вартість – 9 млн
  • Мігель Велозу (28 років), вартість – 9 млн
  • Євген Хачеріді (26 років), вартість – 9 млн
  • Юнес Беланда (24 роки), вартість – 9 млн
  • Александр Драгович (23 роки), вартість – 8 млн
  • Браун Ідейє (25 років), вартість – 7 млн
  • Бенуа Тремунілас (28 ркоів), вартість – 6 млн
  • Денис Гармаш (24 роки), вартість – 6 млн
  • Максим Коваль (21 рік), вартість – 6 млн

Вражає чи не так?


Також у тому сезоні до першої команди киян приєднався на той момент ноунейм, а нині капітан Сергій Сидорчук. З другої команди залучили Євгена Макаренка. Не варто забувати й про Андрія Цурікова, який прийшов у першу команду «Динамо» разом з Сидорчуком. Тоді ж, після довготривалої дискваліфікації за допінг, у рідний клуб повернувся блудний син Олександр Рибка.

Це той сезон, коли команду покинув Мілевський. Збитий льотчик Раффаель був проданий у «Боруссію» Менхенгладбах за 5 млн євро. Мілош Нінкович покинув «Динамо» та повернувся до Сербії. Алієв та Юссуф стали грати за «Динамо-2». Шлях Тараса Михалика до московського «Локомотива» тоді ще не виглядав чимось дивним. Бойко вирішив не чекати на шанс та перейшов на правах оренди до «Дніпра». А, тоді ще у «Динамо» був фарм-клуб у Франції, не забули? У тому сезоні до «Евіану» в оренду поїхали Факундо Бертольо, Андрес Ескобар та Марко Рубен.

Того літа перед сезоном 2013/14 клуб витратив 46,5 мільйонів євро на новачків. Чи буде за нашого життя ще щось подібне?

Тренував команду тоді Олег Камонплейович Блохін.


Мало хто пам’ятає, але він зайняв з «Динамо» перше місце. Щоправда, не в чемпіонаті України, чи групі Ліги Європи. Це був Об’єднаний турнір 2013. Кияни тоді двічі перемогли московський «Спартак» (1-0 та 2-1), перемога та нічия з пітерським «Зенітом» (2-1 та 3-3).

Щодо серйозних турнірів, то там ситуація була куди гірше. До групи Ліги Європи «Динамо» вийшло доволі легко, не помітивши «Актобе» (сумарний рахунок 3-8).

А ось у «страшній» групі з «Генком», «Рапідом» та «Туном» було набагато складніше. Перший матч – поразка від «Генка» 1-0. Потім нічия з «Рапідом» в Австрії 3-3. У третьому турі нарешті перемога, постраждав «Тун» (3-0). У матчі-відповіді у Швейцарії знову перемога (2-0). Знову «Генк» і знову поразка, на цей раз 3-1. Все вирішувалося в останньому матчі й там «Динамо» не схибило, перегравши «Рапід» з рахунком 3-1 (хоча пропустили першими, на 6 хвилині).

Шлях у плей-оф був короткий. В 1/16 киянам дісталася «Валенсія». В Україні уже йшла Революція Гідності, до втечі Януковича залишалося 2 дні. Домашній поєдинок «Динамо» проводило на Кіпрі. Напередодні ЗМІ проводило паралелі між минулим двобоєм команд, коли молодий Артем Кравець оформив дубль у ворота Сезара Санчеса. Але ні. Поразка 2-0, гол Варгаса на 79 та автогол Віди на 90+1 та купа сейвів від Олександра Рибки, який змінив у воротах травмованого Олександра Шовковського. Матч-відповідь завершився нульовою нічиєю.


Розписувати той чемпіонат особливо немає сенсу. З, можливо, найкращим складом в історії «Динамо» посіло 4 місце. Після того сезону з футбольної мапи України зникне «Таврія», «Арсенал» та «Севастополь».

Проте, був і позитив. У квітні 2014, після поразки від «Шахтаря» керівництво «Динамо» звільнило Олега Блохіна. На його місце був призначений виконувач обов’язків головного тренера Сергій Ребров. Під керівництвом молодого наставника, «Динамо» вийшло до фіналу Кубка України, розгромивши «Чорноморець» 4-0. У самому ж фіналі команда Реброва здобула звитягу над «Шахтарем» (2-1). На автогол Кучера та гол Домагоя Віди відповів Дуглас Коста.


Вже 18 травня 2014 року Сергія Реброва було призначено головним тренером «Динамо». Саме так і розпочалася золота доба в новітній історії клубу.

«Сьогодні Сергій Ребров був затверджений президентом київського «Динамо» Ігорем Суркісом на посаді головного тренера нашого клубу.
Отримавши з приставкою в.о. кермо правління в команді в найскладніший момент сезону Ребров не розгубився, а навпаки знайшов до наданих йому футболістів потрібний підхід, зумів вивести їх з психологічного стану пригніченності і гідно завершити самий невдалий сезон у сучасній українській історії «Динамо».
Що і говорити навантаження на нього випало колосальне. У цьому легко переконатися, приходячи на кожну післяматчеву прес-конференцію затверджуваного в своїй новій іпостасі наставника.
Але складності і полягають у тому, щоб їх долати, що вдалося в цей відрізок сезону Сергію Станіславовичу, який привів «біло-синіх» до довгоочікуваної перемоги в Кубку України!
Бажаємо нашому новому головному тренеру реалізувати всі свої задуми і зробити «Динамо» таким впевненим, сильним і стильним, яким мріє бачити не тільки він, але і багатотисячна армія відданих вболівальників!», - йшлося у заяві клубу.

Тоді вже відбулася анексія Криму, почалась війна на Донбасі, а до повномасштабного вторгнення РФ в Україну залишалося 2840 днів.

Фото з матчу «Динамо» - «Валенсія» у Нікосії.

Владислав Омельченко

Інші статті автора: