Більшість дорослих використовують пробіотики без негативних побічних ефектів, але чи безпечні вони для дітей? Ось що вам потрібно знати, перш ніж давати їх своїм дітям.
Що таке пробіотики?
Бактерії мають погану репутацію, але не всі вони погані. Вашому організму потрібні певні бактерії, щоб залишатися здоровим. Бактерії допомагають травленню, поглинанню поживних речовин і боротьбі з іншими мікробами, які роблять вас хворими.
У вашому тілі є власна спільнота мікробів, яка називається мікробіомом. Він складається з хороших і поганих бактерій, вірусів і грибків. Вони живуть:
- на вашій шкірі
- у вашому кишечнику
- у вашому сечостатевому тракті
- у вашій слині
Коли баланс між хорошими та поганими мікробами у вашому мікробіомі порушується, може виникнути інфекція та хвороба. Наприклад, використання антибіотиків вбиває бактерії, що викликають інфекцію. Але це також знищує деякі корисні бактерії, які стримують шкідливі бактерії. Це залишає двері відкритими для інших шкідливих організмів для розмноження та захоплення, що може спричинити вторинні інфекції. Поширені вторинні інфекції включають дріжджові інфекції, інфекції сечовивідних шляхів і кишкові інфекції.
Пробіотики містять живі корисні бактерії, які природним чином містяться у вашому тілі. Вони можуть мати один тип бактерій або суміш кількох видів.
Чи варто включати пробіотики в раціон вашої дитини?
Діти розвивають свій мікробіом в утробі матері та в ранньому дитинстві. Вважається, що нездоровий мікробіом є причиною багатьох захворювань. Пробіотики можуть відігравати певну роль у підтримці здорового мікробіому, але незрозуміло, яким чином.
Пробіотики є популярним природним засобом для дітей. Згідно з довіреним джерелом National Health Interview Survey 2012, пробіотики є третім природним продуктом, який найчастіше вживають діти.
Необхідні додаткові дослідження, щоб довести переваги та ризики використання пробіотиків у дітей. Деякі дослідження надихають:
Огляд американського сімейного лікаря показав, що пробіотики можуть допомогти в лікуванні запальних захворювань кишечника. Вони також можуть скоротити тривалість діареї, викликаної гастроентеритом. При застосуванні пробіотиків вагітним і годуючим груддю пробіотики можуть зменшити розвиток екземи та алергії у їхніх немовлят.
Дослідження, опубліковане в JAMA PediatricsTrusted Source, показало, що давати немовлятам пробіотики в перші три місяці життя може допомогти запобігти колькам, запорам і кислотному рефлюксу.
В огляді дослідження 2015 року Trusted Source було зроблено висновок, що пробіотики були кращими, ніж плацебо, у зниженні частоти та тривалості інфекцій верхніх дихальних шляхів в учасників дослідження.
Є багато анекдотичних доказів, які підтверджують користь використання пробіотиків для дітей. Але користь для здоров’я може залежати від штаму. Штам, який допомагає при одному стані, може бути марним проти іншого. З цієї причини (і через відсутність досліджень) немає чіткої відповіді щодо того, чи варто давати дитині пробіотики, особливо протягом тривалого часу.
Давати пробіотики дітям не зовсім повністю безпечно. Діти з ослабленою імунною системою можуть заразитися непотрібними їм бактеріями. У інших можуть бути гази та здуття. Пробіотики можуть викликати серйозні побічні ефекти у дуже хворих немовлят. Порадьтеся зі своїм педіатром перед тим, як давати дитині пробіотичні добавки.
Добавки проти пробіотичних продуктів: що краще?
Пробіотики додають до деяких продуктів, таких як йогурт і кисломолочний сир. Вони природним чином містяться в ферментованих продуктах, таких як пахта, кефір і квашена капуста. Сирий сир, виготовлений з непастеризованого молока, є ще одним джерелом біоти.
Якщо вам цікаво, що краще пробіотичні добавки чи харчові продукти? То відповідь досі не однозначна. Зазвичай найкраще отримувати поживні речовини з цільних продуктів. Але у випадку з пробіотиками ваша дитина може не отримати достатньої їх кількості лише з їжі. Також пробіотики в харчових продуктах можуть не витримати процесів виробництва та зберігання. Якщо у вас на кухні немає лабораторії, неможливо точно дізнатися, скільки біоти вдалося спожити в цей раз.
Те саме можна сказати про пробіотичні добавки. У світі добавок продукти не однакові. Добавки не регулюються належним чином. Коли ви купуєте пробіотичні добавки, ви припускаєте, що продукт містить те, що він рекламує. Насправді ви не завжди можете отримати те, що думаєте. Щоб не потрапити на підробки, купувати добавки потрібно тільки в перевірених місцях, ми рекомендуємо звернути увагу на інтернет-магазин Фітомаркет.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!