«Динамо» — майстер продавати захисників у Європу за великі гроші. П'ятірка найдорожчих трансферів захисників з УПЛ

Динамо Київ 1 Лютого, 11:14 5457
«Динамо» — майстер продавати захисників у Європу за великі гроші. П'ятірка найдорожчих трансферів захисників з УПЛ
Після вчорашнього трансферу Ілля Забарний очолив рейтинг найдорожчих трансферів гравців оборони з УПЛ.

До київського «Динамо» можна часто висувати претензії, щодо утримування своїх гравців у золотих клітках, але і тут є виняток з правила.

Того року до Евертона перебрався Віталій Миколенко. За зірку академії «Динамо» заплатили 23,5 млн євро. У тому трансфері була особиста історія Суркіса та Усманова, саме завдяки їх теплим стосункам трансфер відбувся без зайвих зволікань.

Випадок із Забарним унікальний, адже контактів ІМС у «Борнумуті» не має (або ми про це не знаємо). Довго писали про зацікавленість до Іллі з боку «Тоттенхема» та «Челсі», різні журналісти підтверджували, що Забарний входить в їхній шорт/лонг листи, але... Але з'явився «Борнмут», який не став зволікати й підписав того, кого потребував - сильного захисника, якого в перспективі можна буде перепродати за ще більші гроші. Саме про це і свідчить ролик з представленням Забарного, де той грає у Football Manager. Тому умовний «Челсі» чи «Тоттенхем» може стати реальністю вже через декілька років, аби не було травм.

Адже саме травми завадили свого часу заграти Дмитру Чигринському в «Барселоні». Довгий час він залишався найдорожчим захисником, якого зумів продати клуб УПЛ в Європу. В п'ятірці він єдиний представник не «Динамо». Кар'єра в Європі склалася, але замість чемпіонату Іспанії, гри під керівництвом Гвардіоли та перемог у Лізі Чемпіонів він заграв у Греції, де залишається і по цей день.

У цьому топі присутні й легіонери. Александр Драгович свого часу приніс користь «Динамо» не тільки на футбольному полі, а ще й дозволив повністю окупити свій трансфер за 10 млн євро з «Базеля» вдвічі.

До австрійського серба найдорожче проданим захисником довгий час був Каха Каладзе. Грузинського оборонця було продано до «Мілану», де він надовго став основним гравцем клубу.

Якщо гравців атаки «Динамо» вдається вигідно продати раз на багато років, то може зосередитися на гравцях оборони? Тоді хто наступний? Український Серхіо Рамос чи динамівський Сирота? Можливо Боль, Балаба чи Вівчаренко? Колись то дізнаємося, але тренд у цьому напрямку можна сприймати однозначно позитивно.

Владислав Омельченко

Інші статті автора: