Григорій Суркіс: «Російським спортсменам не місце в цивілізованому світі»

Війна 2 Лютого, 20:59 122
Григорій Суркіс: «Російським спортсменам не місце в цивілізованому світі»
Під час обговорення ініціативи членів Комітету з питань молоді і спорту щодо Звернення Верховної Ради України до парламентів країн світу, Міжнародного олімпійського комітету, національних олімпійських комітетів та міжнародних спортивних федерацій щодо ізоляції спортсменів росії та білорусі секретар Комітету Григорій Суркіс висловив обурення з приводу заяви виконкому МОК.

Суркіс нагадав учасникам засідання, що пройшло лише трохи більше року з того моменту, як президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах стояв на головній сцені країни – на сцені «Національного палацу «Україна» в самому центрі Києва, пошкодженого під час нещодавнього чергового ракетного обстрілу з боку росії.

«Тоді вся Олімпійська спортивна родина України щиро вітала Томаса Баха, а Президент України нагородив його орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня – «за визначний особистий внесок у розвиток олімпійського руху, утвердження гуманістичних ідеалів і цінностей олімпізму…». Тоді всі вірили, що в особі Баха знайшли справжнього друга України, надійного партнера по команді, який допоможе на шляху до перемоги, а не «підставить ногу» у відповідальний момент.

Та схоже, що і президент Бах, і члени виконкому МОК забули і про цінності олімпізму, і про гуманістичні ідеали. Чи пропаганда насилля, катувань, ґвалтувань, обстрілів та вбивств, які радо підтримує російський спорт, – це і є нові ідеали?! Для росії спорт не існує поза політикою – він є її продовженням. Російські спортсмени – це лише шестерня однієї великої пропагандистської машини кремля.

З початком повномасштабної війни проти України двері світового спорту перед обличчям росії закрилися. І вони мають бути закриті й надалі. Адже спорт – це вікове надбання цивілізованого світу, частиною якого росія перестала бути.

Не відчути солодкий смак перемоги на високих міжнародних п’єдесталах, а скуштувати всі радощі вигнанства та ізоляції разом зі своєю країною-терористом – ось на що справді заслуговують російські атлети. Та і взагалі, навіщо їм міжнародний спорт, Олімпіада, – західний світ, який вони постійно так щиро проклинають?!

Ні про яку нейтральність не може йти й мови, допоки ворог продовжує війну, мета якої – геноцид українського народу. Будь-який нейтральний прапор і форма – просякнуті кров’ю загиблих українців із Харкова та Чернігова… Ірпеня та Бучі… Маріуполя та Херсона… моєї рідної Одеси…», – зазначив Григорій Суркіс.

Секретар Комітету, Почесний член УЄФА висловив занепокоєння проведенням російськими футбольними клубами товариських матчів з іноземними командами під час зимових зборів у Туреччині.

«І хоча ці «товариські» матчі, несуть лише неофіційний статус, вони є прикладом ганебного й неприпустимого порушення режиму ізоляції країни-агресора, адже прямо протирічать рішенням ФІФА та УЄФА», – наголосив секретар Комітету.

Останнім часом ворог активно намагається повернути собі право участі в міжнародних спортивних змаганнях. Так, нещодавно стало відомо про проведення зустрічі «російського футбольного союзу» з представниками УЄФА, де обговорювалося питання можливого повернення російських збірних та клубів до міжнародних турнірів.

«Українські клуби вирішили не проводити матчів із командами, що грали з російськими клубами. Однак потрібна негайна й рішуча реакція з боку міжнародних спортивних організацій. Я переконаний, що зі свого боку, ми, як представники Верховної Ради України, повинні відстоювати позицію з повної і безумовної ізоляції агресора», – додав народний депутат України Суркіс.

Як відомо, після повномасштабного військового вторгнення на територію України в лютому 2022 року Міжнародна федерація футболу (ФІФА) і Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) позбавили росію права проведення на її території міжнародних змагань та доступу до змагань у Європі та світі. Організації повністю виключили російські команди з турнірів під своєю егідою. Таким чином, ні збірні команди, ні клуби росії не можуть брати участь у міжнародних стартах.

Григорій Суркіс висловив занепокоєння щодо дозволу Олімпійської ради Азії брати участь у змаганнях росіянам та білорусам.

«Зараз ми бачимо як крок за кроком російська пропаганда та «руський мір» намагаються просочитись назовні, на міжнародні змагання. Сама поява російських спортсменів на спортивних змаганнях найвищого рівня є «дзвіночком» для міжнародної спільноти, який демонструє поступове прийняття світом російської агресії в Україні.

Ми не можемо цього допустити! Саме тому я виступаю категорично проти таких ініціатив та повністю підтримую Звернення Верховної Ради України до парламентів країн світу, Міжнародного олімпійського комітету, національних олімпійських комітетів та міжнародних спортивних федерацій.

Я переконаний, що зі своєї сторони, ми, як представники українського Парламенту, повинні відстоювати позицію з повної і безумовної ізоляції агресора», – підкреслив секретар Комітету з питань молоді і спорту Григорій Суркіс.