«Через одного затриманого говорити, що все ДФТГ - зло, не зовсім коректно», - командири «Легіону Д» і другої штурмової роти «Реванш» прокоментували затримання бійця та допомогу від братів Суркісів

Війна 3 Лютого, 14:32 746
«Через одного затриманого говорити, що все ДФТГ - зло, не зовсім коректно», - командири «Легіону Д» і другої штурмової роти «Реванш» прокоментували затримання бійця та допомогу від братів Суркісів
Журналіст 1927.kiev.ua звернувся із проханням прокоментувати скандальну ситуацію із затриманням бійця доровольчого формування «Легіон Д», якому допомагали брати Суркіси.

Командир територіальної бригади №7 м. Києва, «Легіону Д», підполковник Фіца Сергій Олексійович:

— Для мене ця інформація була несподіванкою. Ми відкриті для слідства і будемо йому допомагати, відповідати на всі запити, всі потрібні дії буде зроблено. Все ж, у нас злочинцем людину можна назвати лише за рішенням суду. Мені, взагалі, різануло слух, коли наше посвідчення, яким ми пишаємось, назвали «ксивою». М'яко кажучи, це негарно.

В період проходження служби в нашому формуванні боєць з позивним «Лєший», про затримання якого повідомлялося, проявив себе тільки з найкращого боку. Він із побратимами виконував бойові завдання в період гарячої фази в Києві та області. В тих же Ірпені та Бучі. «Лєший» був командиром окремої роти, яка відбивала атаки ворога в Ірпені та Бучі, займалася евакуацією людей. Був присутній, коли йому вручали відзнаку міністра оборони - медаль за сприянням Збройних силам України. Він бував на нарадах, які я проводив із командним складом. Коли від нас пішло багато людей, він перестав бути командиром і став рядовим добровольцем. Що було далі - ми кожному в душу залізти не можемо. Ми працюємо, як і працювали раніше, і разом рухаємось до перемоги. Цією ситуацією із затриманням багато хто скористався і на нас полили бруд ті, кому ми «стоїмо кісткою в горлі».

«Легіон Д» - це більше десятка окремих підрозділів. Люди звертаються за допомогою - ми вдячні всім, хто це робить. Ми добровольці, не на державному забезпеченні. Нам допомагають волонтери, фізичні особи, щось робимо за власні кошти. Нам допомагали і брати Суркіси, з якими вийти на контакт і залучити до співпраці допоміг голова Асоціації футболістів України Олег Печорний. Але крім братів Суркісів нам допомагали багато різних людей.

Я вболіваю за «Динамо» з 1973 року. Бажаю команді щонайшвидшого відродження і перемог.


Командир другої штурмової роти «Реванш» ДФ «Легіон Д» Богдан Ходаковський:

— На початку війни в ДФТГ «Легіон Д» було від 4 до 8 тисяч людей. Деякі роти між собою ніколи не пересікалися. Стосовно затриманого «Лєшого» нічого не можу сказати, бо я тільки один раз його бачив на загальних зборах командного складу. В ЗМІ інформація перекручується так, що дискредитується все ДФТГ. Я перебуваю на контрактній службі і давно фронті, як і всі наші хлопці, але можу сказати, що, на даний момент, ДФТГ «Легіон Д» на 95% сформовано з військових у відставці і тих, хто не можуть проходити службу. Всі, хто могли - вже пішли. В рамках оборони Києва вони свою роботу виконували і виконують достойно. Командир «Легіона Д» підполковник Фіца Сергій Олексійович людина патріотична, завжди готовий допомогти і ніякого криміналу за ним немає. Але в когось є якісь «розбірки» і їм вигідно ось так перекручувати інформацію. Те, що «Лєшому» до рішення суду вже приписали створення організованого злочинного угрупування і називають злочинцем - часта манера наших ЗМІ. Якщо він навіть вчиняв якусь злочинну діяльність, то із ДФТГ це ніяк не пов'язано. Інакше СБУ прийшли б не тільки до нього, а й до командира ДФТГ.

Стосовно допомоги в перші дні війни, то ми всім відписували стандартні листи подяки. Зараз вся допомога спрямована на фронт та й особливої потреби в цій допомозі немає. На початку війни закупляли продукти, медикаменти, паливо і т.п. Конкретно моя друга штурмова рота воювала і зазнавала втрат. Про бойовий шлях можемо розповісти окремо. А так - нам допомагали тисячі людей, в міру своїх можливостей. Фанати «Динамо», які про це написали, мають свої претензії до керівництва клубу, але вони ображають почуття хлопців, які воювали і не мають відношення до злочинної діяльності.

Я з Києва і вболіваю за «Динамо», але роздувати з цього те, що роздули - явно не коректно. Від весни я на фронті і ротації не було ще жодного разу. Якщо «Лєший» вчинив злочин - нехай його судять, але не потрібно дискредитувати все ДФТГ, де є чимало загиблих людей. Я знаю, що один із батальйонів 111-ої бригади, який був комплектований учасниками цього ДФТГ, поніс шалені втрати під Бахмутом - до 30-40% буквально за тиждень. Були дуже запеклі бої. Тому, через одного затриманого говорити, що все ДФТГ - зло, є не зовсім коректним.