Після трансферу Мудрика в «Челсі» вболівальники у соцмережах поринули в дискусії щодо суми, яку було заплачено «Шахтарю». А чи може коштувати український футболіст таких грошей? І тут відповідь однозначна. Так, може. І зараз не буде розмірковувань на тему, а чим ми гірше від бразильців чи аргентинців зараз будуть сухі цифри.
Рейтинг базується на індексі інфляції, який вивела економічна платформа TotalMoney. На превеликий жаль вони перестали рахувати трансфери футболістів після сезону 2019/2020, але сумніваюсь, що цінники за 3 роки суттєво змінилися. Чому ми не беремо звичайний індекс інфляції, а звертаємося саме до футбольного? Все просто. Футбольний ринок з 1999 і по цей день змінився радикально, що не можна сказати про світову економіку загалом. Гроші від продажу телеправа в англійському футболі дозволяють навіть останній команді чемпіонату підписувати гравців за десятки мільйонів євро. Цінники на футболістів за 20 років змінилися теж суттєво, тому врахування просто інфляції без акценту на футбольний ринок нічого дільного продемонструвати не зможе.
Саме в сезоні 2006/2007 за українського футболіста заплатили понад 150 млн євро. Андрій Шевченко переходив з «Мілана» в «Челсі», як суперзірка, володар Золотого М'яча та переможець Ліги Чемпіонів. Пізніше цей трансфер визнають одним із найпровальніших в історії «пенсіонерів», але то вже інша історія. На другому місці розташувався вищезгаданий Михайло Мудрик. За його трансфер відразу заплатили 70 млн і ще 30 йдуть у якості бонусів, які можуть отримати гірники. На третій позиції знову Шевченко. На цей раз трансфер із «Динамо» в «Мілан». Тоді кияни мали що продавати й вміли це робити. Понад 80 млн євро за молодого гравця з чемпіонату України зразка 1999 року, вражає чи не так? Далі йде трансфер Дмитра Чигринського в «Барселону». На момент 2020 року його трансфер обійшовся б «Барселоні» десь у 57 млн євро. Можливо вже зовсім скоро Забарний поб'є і цей рекорд. П'ятірку закриває перехід Сергія Реброва з «Динамо» в «Тоттенхем» за майже 46 млн євро.
А що із Забарним?
Позаяк рейтинг розроблявся до трансферу Іллі, то серед 14 найкращих ви його не знайдете. У цьому ТОПі він займав би 8 сходинку, пропускаючи повз себе трансфер Зінченка з «Манчестер Сіті» в «Арсенал» і трансфер Чигиринського з «Барселони» в «Шахтар».
Нині саме трансфер Іллі Забарного в «Борнмут» є найдорожчим продажем «Динамо» в історії (якщо не враховувати інфляцію).
Але яким шляхом піде вихованець «Динамо»? Буде перепроданий за великі гроші, як Шевченко в «Челсі» чи повернеться до рідного клубу після невдалого сезону, як Чигринський в «Шахтар»?
Владислав Омельченко
Інші статті автора:
- «Динамо» — майстер продавати захисників у Європу за великі гроші. П'ятірка найдорожчих трансферів захисників з УПЛ
- Коли 3 найдорожчих гравців травмовано. Хто тепер головний актив «Динамо» після продажу Забарного в «Борнмут»?
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!