«Саме за Дайча Миколенко зможе реалізувати головні чесноти, за які його купували», - блогер оцінив перспективи українця в «Евертоні»

Футбол України 19 Лютого, 22:59 1215
«Саме за Дайча Миколенко зможе реалізувати головні чесноти, за які його купували», - блогер оцінив перспективи українця в «Евертоні» | 19-27
Відомий блогер Михайло Смоловий для «ТаТоТаке» оцінив перспективи захисника збірної України та «Евертона» Віталія Миколенка при новому тренері Шону Дайчу.
— Перспективи у Миколенка, мабуть, найкращі за всі часи виступів у Прем'єр-лізі. Шон Дайч - людина досить проста у своїх поглядах на футбол. Це Бенітес чи Лемпард, яких розбестили більшими бюджетами та більшими можливостями. Він носом крутити не звик та зазвичай працює з тим, що має. Виглядає на те, що саме за його каденції Віталій зможе реалізувати свої головні чесноти, за які його купували.

В останніх трьох матчах після призначення Дайча «Евертон» набрав шість очок з дев'яти: перемога над «Арсеналом», поразка «Ліверпулю» та перемога над прямим конкурентом «Лідсом».

Відзначимо дві головні складові успіху. Перша стосується конкретно Віталія. «Евертон» Дайча суттєво більше вертикальний, ніж «Евертон» попередників. Зникла частина зайвих розіграшів, яка не давала команді жодного просування та моментів навпаки пророкуючи помилки.

Як це вплинуло на Віталія? Він абсолютно точно не Олександр Зінченко і не створений природою для білдапу. Тому зараз Миколенко отримує змогу використати свої головні чесноти: мобільність та витривалість. Дайч не ускладнює ігровий процес, тому Віталій став частіше контактувати з м'ячем там, де може давати якусь користь атаці.

Стандарти - інший важливий фактор успіху команди. Віталій може стати до них лише дотичним, бо зазвичай не атакує під час виконання штрафний майданчик, як це було в «Динамо», а страхує партнерів за його межами, саме через власну швидкість. Інколи страхує невдало, як от у передньому матчі з «Ліверпулем». Там небезпечний момент на кутовому біля воріт Аліссона закінчився вже голом у ворота самого «Евертону». Віталій, на жаль, загубив Салаха.

Бути корисним команді Миколенко може заробляючи кутові, штрафні та аути, як наслідок власних заблокованих подач чи фолів проти поблизу воріт. Зараз він отримав більше таких нагод у доктрині Дайча. Старий англійський футбол, загалом, дуже схожий на новітню український, тому Миколенку стане простіше демонструвати свої сильні сторони.