Луїш Каштру: «Рік ганьби. Рік терору. Рік страждань. Рік гниття у світі»

Війна 26 Лютого, 12:18 154
Луїш Каштру: «Рік ганьби. Рік терору. Рік страждань. Рік гниття у світі»
Головний тренер бразильського «Ботафого» Луїш Каштру, який відомий в Україні по роботі з «Шахтарем», висловився з приводу річниці з моменту початку повномасштабної російської військової агресії щодо України.
«Рік тому я написав: „Зупиніть війну“ з упевненістю в тому, що світові лідери зможуть покласти край цьому гуманітарному лиху. На жаль, я помилився.

На карту поставлено безневинні життя. Безпорадні люди. Людей, які втратили життя через терор, і багатьох інших, які живуть у страху, ганьбі та травмах, від яких вони ніколи не одужають. Все це через егоїзм, чисту жорстокість і тероризм. Я думав, що, зіткнувшись із такою реальністю, ми в ній не опинимося. На жаль, я помилився.

Потрібна величезна мужність, щоб спостерігати за цим і робити трохи більше, ніж просто схрестити руки. Здається, можна й надалі спостерігати за щоденними вибухами; здається, що можна побачити сім’ї, розірвані на шматки, будинки, що опинилися в повітрі, коротше, щоденний жах та продовжувати на це дивитися. Я гадав, що світові лідери не зможуть. На жаль, я помилився.

Рік ганьби. Рік нещастя. Рік терору. Рік страждань. Рік егоїзму. Рік гниття у світі.

Сьогодні, через рік, з набагато більш знедоленим, набагато сумнішим серцем, я все ще відроджую свою надію: зупиніть війну. Україна у серці назавжди», — написав Каштру.