Світовий футбол 8 Березня, 15:45 300
Трубін все дізнався на репетиції, а гравці «Шахтаря» прочитали «дідуся» – розкриті секрети успішної серії пенальті в ЛЄ | 19-27
Тренер воротарів «Шахтаря» Курро Галан зізнався, як він готував Анатолія Трубіна до серії пенальті протистоянні з «Ренном» у Лізі Європи

Галан в розмові з 20minutes.fr пригадав кропітку роботу, яку він проробив, готуючи Анатолія Трубіна до можливої серії пенальті у протистоянні з Ренном.

Для початку вони розібрали манеру пробиття пенальті гравцями суперника. «З п'яти спроб у молодіжній збірній Бельгії Доку чотири рази пробив праворуч від воротаря. Те саме стосується Мелінга, який бив кілька разів у цю сторону в складі Норвегії. Я завжди більше покладаюся на виконання пенальті, коли доля гри ще не вирішена, тому що це ближче до ситуації в серії пенальті, ніж, можливо, більш спокійний удар у кінці великої перемоги.

Угочукву ніколи раніше не реалізовував пенальті за свою коротку кар’єру, ми вирішили з Анатолієм, що маємо почати з удару справа, закритою ногою, оскільки це варіант, який найчастіше вибирають недосвідчені гравці в цій вправі.

За два дні до матчу ми повторювали все це на полі протягом двадцяти хвилин, у Варшаві, далеко від камер. Я сказав йому: «Тепер я Доку, тобі треба запам’ятати, куди я битиму». Потім я пробив вліво, вдаючи Мелінга. У день гри Анатолій зробив точно такі ж три сейви проти Доку, Мелінга та Угочукву, що й проти мене, це не дивно».

Готувались представники Шахтаря і до воротаря Ренна – 37-річного Стіва Манданда. «Ми також проаналізували 70 пенальті проти Манданди. У роздягальні перед матчем я показав нашим гравцям відео, тривалістю в 6 хвилин, з підбіркою пенальті у його ворота. Я порадив їм бити високо та чекати, поки він покаже, куди стрибатиме. Так Конопля забив свій удар. Важливо змінювати свої удари відповідно до звичок воротарів, це ускладнює їхній аналіз».