Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Закінчили, але не мучились

Футбол України 19 Березня, 11:32 388
Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Закінчили, але не мучились
Україна завершує для себе сезон на євроарені.

Перед 1/8-ою фіналу Ліги Європи та Ліги конференцій були робочі (реальні) шанси обійти Швейцарію, і тільки теоретичні – Туреччину та Сербію. Тобто, формально ще зберігалася нагода поборотися за шанс отримати автоматичну путівку в групу Ліги чемпіонів 2024/25, але фактично була боротьба лише за престиж. Тобто, за те, аби фінішувати не на 14-му місці, а на 13-му, різниці між якими у стандартній стартовій схемі немає. У підсумку Україна програла і формальну, і фактичну боротьбу. Підсумки тим, хто слідкує за Таблицею коефіцієнтів, відомі.

Чотирнадцяте місце. Вдалося зберегти п'ять команд у єврокубках на сезон 2024/25. З них дві гратимуть у Лізі чемпіонів. Щоправда, жодна не матиме автоматичного місця в групі, якщо тільки Україна якимось дивом не заскочить у топ-2 сезонного рейтингу 2023/24. З огляду на супутні обставини й на те, яким важким у всіх планах для нашої країни був останній рік, це непоганий результат.

А те, що трапилось на тижні… «Шахтар» програв 1:7. Прикро, але не більше. Туреччина, як і Україна, припинила свої виступи у сезоні, захопивши ще 0.4 бала зусиллями «Фенербахче». «Базель» вкотре проліз (інакше і не скажеш) далі, додавши Швейцарії ще 0.25 бала. Але ці крихти важливі вже не для поточної Таблиці коефіцієнтів, а для стартової Таблиці коефіцієнтів сезону 2023/24.

Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Закінчили, але не мучились - изображение 1

Там Україна, як і на фініші нинішньої кампанії, чотирнадцята. Відставання від одинадцятої Туреччини – 2.700 бала. Відставання від дванадцятої Сербії – 2.475 бала, відставання від тринадцятої Швейцарії – 2.375 (цей показник ще може зрости). Інші вже попереду геть далеко. А позаду за спиною близько Норвегія, Данія, Чехія, Ізраїль. Про стартові розклади наступного сезону поговоримо трохи згодом. Адже ще треба довершити справу з виведенням чемпіона УПЛ в групу Ліги чемпіонів 2023/24. Потенційно це 0.8 бала до заліку країни.

У сезонному рейтингу Україна фінішувала на 21-му місці. Але це також лише питання престижу. Справжня боротьба в цьому рейтингу розпочнеться вже з наступної кампанії, коли сезонний коефіцієнт даватиме додаткові місця у Лізі чемпіонів.

Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Закінчили, але не мучились - изображение 2

У боротьбі залишаються перші вісім країн Таблиці коефіцієнтів, плюс Швейцарія та Польща. Далі прослідкуємо, але вже без напруги. З прицілом на наступний сезон.

Таблиця коефіцієнтів УЄФА. Закінчили, але не мучились - изображение 3