Головний універсал «Динамо». Що робити з контрактом Караваєва?

Динамо Київ 26 Березня, 00:28 891
Головний універсал «Динамо». Що робити з контрактом Караваєва? | 19-27
В кінці сезону завершується контракт в Олександра Караваєва, гравця, який спокійно може закрити чотири позиції на полі

А за інформацією на порталі Transfermarkt Олександр в своїй кар’єрі грав на шести позиціях: правий захисник, лівий захисник, правий півзахисник (вінгер), лівий півзахисник, атакувальний півзахисник та форвард. Якщо відкинути дві останні позиції, на яких Караваєв провів три матчі за кар’єру, то в інших амплуа він використовувався і в «Динамо».

Сезон 2019/2020

Правий півзахисник – 18 матчів, правий захисник – 11, лівий захисник – 6.

В свій перший сезон в команді Олександр відразу став важливим гравцем колективу Хацкевича. Він не взяв участь лише у восьми матчах «Динамо» в тому сезоні. Караваєв 27 раз вийшов у стартовому складі та ще 10 раз з’явився на заміну. Як бачимо він виступав на трьох позиціях, конкуруючи здебільшого з Циганковим, Кендзьорою та Миколенком, Караваєв отримав чимало ігрового часу та довів свою важливість для команди. Олександр за сезон зробив три результативні передачі, двічі граючи правого захисника і один раз лівого.

Сезон 2020/2021

Лівий захисник – 16 матчів, правий захисник – 12, правий півзахисник – 9.

Після приходу в «Динамо» Мірчі Луческу змінилася й основна позиція Караваєва на полі. Основною причиною цього стали епідемії травм та коронавірусу. Через травми центральних захисників Віталій Миколенко неодноразово виходив у центрі, а його позицію зліва займав Караваєв. Також Миколенко пропускав матчі через коронавірус, що робило Караваєва безальтернативним на позиції лівого захисника. Сам Олександр через вірус пропустив лише два матчі в сезоні. З 37-ми матчів в яких взяв участь Караваєв, 24 зустрічі він розпочав у старті, в 13-ти випадках вийшов на заміну, ще шість матчів Олександр пропустив. Граючи в обороні Караваєв зробив два асисти, по одному з кожного флангу. А в матчах коли, Олександр виходив на фланзі атаки, він оформив 2+4. Цьому дуже допомогли матчі з «Рухом», де в Караваєва дубль після виходу на заміну, та «Ворсклою», в якому він зробив три результативні передачі.

Сезон 2021/2022

Правий півзахисник – 9 матчів, правий захисник – 8, лівий захисник – 8, лівий півзахисник – 1.

Сезон, який не був дограний через повномасштабне вторгнення рф в Україну. Проте в першій його частині Караваєв взяв участь в кожному матчі «Динамо», але частіше виходячи на заміну. І хоча найбільше матчів Олександр провів граючи правого вінгера, жодного разу він не вийшов у старті на цій позиції. Дев’ять раз Караваєв виходив у стартовому складі, а ще 16 раз з’являвся на полі по ходу гри. За сезон Олександр відзначився трьома результативними передачами. Він зробив це по разу граючи на позиціях: правого півзахисника, лівого півзахисника та правого захисника.

Сезон 2022/2023

Правий півзахисник – 13 матчів, правий захисник – 9, лівий захисник – 2, лівий півзахисник – 1.

В поточному сезоні Олександр залишається важливим гравцем «Динамо». А в матчах кваліфікації Ліги чемпіонів Караваєв ще й став кращим бомбардиром «Динамо», забивши два з трьох командних голів. Всього з 30-ти матчів зіграних киянами, Караваєв пропустив п’ять. З перших хвилин він розпочинав матч 12 раз, і ще в 13-ти випадках виходив на заміну. Що цікаво 10 раз Караваєв вийшов у старті в УПЛ і лише двічі в єврокубках. Поки що в цьому сезоні Олександр має 2+1 за системою гол плюс пас. Один гол він забив граючи правого вінгера та оформив 1+1 з правого флангу захисту.

Подальші перспективи

Після трансферу Циганкова в «Жирону» саме Караваєв виглядав фаворитом на місце основного правого вінгера «Динамо». Але після цього клуб покинули два праві захисники та отримав травму Тимчик, що зробило Олександра Караваєва безальтернативним на правому фланзі захисту. Щоправда після одужання Тимчика Караваєв може почати грати вище, бо в трьох матчах весняної частини сезону там в кожному матчі в старті виходили різні гравці, і саме Караваєв може зайняти місце у старті до кінця сезону. А за чутками в наступному сезоні в «Динамо» повернеться Андрій Ярмоленко та займе позицію правого вінгера.

Тепер перейдемо до основного питання із заголовку: «Що робити з контрактом Караваєва». На позиції лівого захисника в «Динамо» є Вівчаренко та Дубінчак. На правому фланзі атаки можуть зіграти Волошин, Перріс, Беніто, Царенко та можливо відбудеться трансфер Ярмоленка. Зліва в нападі є: Кабаєв, Волошин, Діалло та Гармаш. Тому основною позицією Караваєва має бути позиція правого захисника. Бо якщо не продовжити контракт з Караваєвим, залишиться одинокий Тимчик. Звичайно можуть повернутися з оренди Кендзьора та Кравченко, але шансів на це небагато.

Крім універсалізму, великими плюсами Караваєва є, несхильність до травм та його характер, який дозволяє йому бути своїм у команді. І хоча в ЗМІ з’являлась інформація, щодо переговорів «Динамо» та Караваєва з приводу нового контракту, але дивно що з одним з ключових гравців команди не продовжено контракт за три місяці до його завершення. Теоретично Караваєв вже міг би підписати попередній контракт з новим клубом, але очевидно, що його ціль залишитись в «Динамо». Тому здається, в найближчий місяць варто очікувати офіційної інформації, щодо нового контракту Караваєва, бо було б нелогічно розкидатись такими гравцями.