Псих Родрігес, непотрібний Кравець та п'яниця Мілевський. Історія конфліктів між гравцями та наставниками «Динамо»

Динамо Київ 9 Квітня, 19:42 2031
Псих Родрігес, непотрібний Кравець та п'яниця Мілевський. Історія конфліктів між гравцями та наставниками «Динамо» | 19-27
Без конфліктів у футболі, як і у життя, нікуди.

Бійки, скандали, непорозуміння - це все частина життя. Хтось вдало вміє залагоджувати такі ситуації. Згодом ті, хто ще вчора бив один одному пику на тренуванні впрягаються за свого напарника по клубу в матчі з принциповим суперником. Але, щоб вміти грамотно виходити з конфліктних ситуацій потрібні навички, яких дуже часто бракує, що тренерам, що футболістам. Пригадаймо останні 5 у «Динамо» між футболістами та тренерами.

Кравець vs Луческу

Контекст: у 2020 році, після двох проведених років у чемпіонаті Туреччини до рідного клубу повертався Артем Кравець. Нападник дав інтерв'ю клубному каналу, де зізнавався, що завжди хотів повернутися до команди й готовий працювати на благо «Динамо». Кравець встиг забити у товариській грі з «Колосом» після чого не потрапляв до заявки на матчі чемпіонату України. Отже, в сезоні 2020/21 Артем взяв участь лише в одному офіційному матчі «Динамо» після чого покинув клуб. Пізніше стали з'являтися версії, що Кравець не тягнув фізично рівень команди й був баластом. Сам гравець ці чутки розвіяв, прикріпивши звіт з тренувань, де він входив до трійки кращих.

«З Луческу перед трансфером розмови не було. Я питав і в Шаблія, і в Ігоря Михайловича, і в Григорія Михайловича. Вони говорили: «Усе злагоджено». Я ж не міг сказати їм, що не довіряю. Можливо, мені внутрішньо дуже хотілося повернутися, і я сам не хотів розмови з Луческу»
«Я прийшов до Луческу із запитанням: «Чому так відбувається?». Він чітко дав зрозуміти, що мені потрібно продовжувати працювати, а він ухвалюватиме рішення. Я погодився, але після цього зателефонував агенту. Вважав, що все роблю сумлінно, і заслуговую на шанси», - розповідав Артем Кравець.

Після: Луческу досі залишається тренером «Динамо», хоча з кожним сезоном результати та рівень гри падає. Кравець після «Динамо» повернувся до чемпіонату Туреччини, де відіграв два сезони у «Коньяспорі» та останнім його клубом став «Сакар'яспор». У січні 2023 року Артем Кравець оголосив про завершення професійної кар'єри футболіста.

Родрігес vs Михайличенко

Контекст: «Динамо» грало з донецьким «Шахтарем» у 1/8 Кубку України. Після неймовірного голу Сидорчука, що вивів біло-синіх уперед на останніх хвилинах ефектний гол забив Тарас Степаненко, зрівнявши рахунок. Після пропущеного м'яча на останніх хвилинах лава запасних «Динамо» була розчарована. Серед запасних виділився Жерсон Родрігес, який не стримував свого невдоволення тренерським рішенням Михайличенка. Пізніше і капітан «Динамо» Сергій Сидорчук сказав наставнику, що той повинен був зробити в кінці хоча б одну заміну аби потягнути час.

«Я повівся неналежним чином: психував, ударив навіс лави, кричав на адресу тренера. Я хочу публічно вибачитися перед тренерським штабом, командою та вболівальниками. То була моя груба помилка.

Я не поганий хлопець та робив це не зі зла. Ще до стартового свистка я розумів, як це важливий матч для «Динамо». Відчував, що можу допомогти команді виграти цю зустріч. Якби мені було байдуже, якби я не був зраджений клубу, я сидів би з байдужим обличчям і не подавав би жодних емоцій. Ми пропустили образливий м'яч на останніх хвилинах, а я хотів вийти та допомогти команді в атаці.

Після цього тричі говорив із головним тренером. Я перепросив за помилку. Ми мужики й вирішимо нерозуміння в особистому діалозі. Тренер сказав, що я не був повністю готовий після матчів збірних, тож я прийняв його слова з повагою. Попросив, щоб він говорив мені прямо, якщо я щось роблю не так. Чому? Щоб у мене була можливість виправитися і наступного разу зробити краще. В результаті я запропонував почати все з чистого аркуша, ми потиснули руки, і розмова закінчилася. Але всі наступні матчі я провів у запасі.

Неприємно, що це все зафіксувала камера. Мій вчинок побачили понад півмільйона людей: діти, жінки, фанати, вся наша команда. Це дуже погано, прикро, але мені не байдуже на мою команду. Я хочу допомагати їй, забивати голи, здобувати перемоги. Я приїхав до Києва грати у футбол. Якщо «Динамо» обрало мене, я відданий йому до кінця. Вірю, що все налагодиться», - розповідав Жерсон Родрігес.

«Якби я це побачив тоді, то одразу вигнав би його з лави запасних. Команда повинна бути як одне ціле. Якщо в тебе до когось є питання, то вони повинні вирішуватись не на людях. Не потрібно показувати це.

На його кар’єру вплинула його поведінка поза полем та його гра. Коли він міг не приїхати на тренування, бо усю ніч провів у клубі – ось його лінія поведінки. Навіть наші хлопці бачать, що так не повинно бути, команда його вже не приймає.

Було неприємно, що це відео потрапило в мережу. Розумію, що зараз неможливо щось сховати. У процесі гри я цього не бачив», - говорив Олексій Михайличенко

Після: Жерсон був відправлений в оренду до клубу з чемпіонату Туреччини, де теж влип у скандал та побився з капітаном власної команди. Після повернення з оренди отримав шанс у Луческу та провів доволі непоганий сезон, проте через неадекватну поведінку (слова Ігоря Суркіса) знову був відправлений в оренду. Олексій Михайличенко той сезон провалив та покинув київське «Динамо», зайнявши пост віцепрезидента в УАФ.

Хачеріді vs Хацкевич

Контекст: під час гри між «Динамо» та «Лаціо» в Лізі Європи Євген Хачереді відмовився виходити на заміну. Як розповідав Олександр Хацкевич вихованцю «Динамо» не захотілося грати лівого центрального захисника. Сам гравець цю версію заперечує. Після гри Хачереді було відсторонено від тренувань та вже влітку змінив команду.

«Я віддав «Динамо» усі свої сили та присвятив практично всю кар'єру. Якщо треба буде в «Динамо» стати на ворота, повірте мені, я туди стану, якщо це допоможе моєму клубу. Мені ніхто не пропонував виходити грати лівого центрального захисника у матчі проти «Лаціо».

Коли я почув цю заяву головного тренера, що я відмовився виходити на цій позиції, мені було по-людськи дуже прикро і неприємно. Я не зрозумію, навіщо Олександр Хацкевич це робить», - говорив Євген Хачеріді.
«Хачеріді в першу чергу повинен розібратися в собі. Я йому сказав, що байдужість - це найстрашніше, що може бути у людини. На сьогоднішній момент він не відповідає тим вимогам, які я висуваю до центральних захисників», - коментував Олександр Хацкевич.

Після: для Хачеріді ПАОК став останнім серйозним клубом у його кар'єрі, де він став чемпіоном та володарем Кубка Греції. Пізніше було брестське «Динамо» з Мілевським і з того моменту Євген досі знаходиться без клубу, граючи за ветеранів (разом з Хацкевичем). Офіційно про завершення кар'єри Хачеріді не повідомляв. Олександр Хацкевич у свою чергу був звільнений з «Динамо» через 2 роки, а до цього встиг поконфліктувати з нападником киян Назарієм Русином. Останній потім неабияк радів відставці білоруського фахівця, але й при наступному тренерові не заграв.

Рибалка, Гармаш, Хачеріді, Суркіс vs Ребров, Ріанчо

Контекст: після двох найвдаліших сезонів у новітній історії «Динамо» Ребров розумів, що команду потрібно освіжати. Спершу до Ігоря Суркіса на розмову пішомв сам головний тренер, але безрезультатно. Пізніше до президента «Динамо» з вимогами був відправлений помічник Реброва Рауль Ріанчо. Ігор Суркіс не хотів й чути про те, що команду повинні покинути Сергій Рибалка, Денис Гармаш та Євген Хачеріді, а на їх місця потрібно знайти новачків.

«Ребров пішов через те, що у нього були певні запити, вимоги. Це не були трансферні вимоги.

Він хотів, щоб команду залишили деякі футболісти: Хачеріді, Гармаш, Рибалка і так далі.

Але ми не могли так просто викинути футболістів, у них був діючий контракт. Їм потрібно було якось знайти новий клуб», - розповідав Ігор Суркіс.
«Я прийшов до Суркіса та почав розповідати, як потрібно формувати команду? Це правда, я пішов до нього в кабінет, але перед цим у нас була розмова з Ребровим. Я говорив: «Ми виграли другий чемпіонат поспіль, але п'ять наших гравців (українців і легіонерів) знаходяться в зоні комфорту. Я не бачу від них потрібної віддачі, нам потрібна свіжа кров і люди, які мріють про перемоги». Ребров відповів: «Я говорив з президентом, це неможливо».

Тоді до Суркіса пішов я, і Ребров про це знав. У кабінеті президента я сказав: «Нам потрібні чотири-п'ять новачків на місця тих гравців, команда вичавлена. Або міняйте п'ять футболістів, або забирайте тренерів, з такою командою неможливо вирішувати завдання».

Суркіс сказав, що не може прибрати тих гравців, і запропонував мені новий покращений контракт, я відмовився: «Ні, я не бандит, я не дам результат з такою командою і не хочу тебе обманювати», – згадував Рауль Ріанчо

Мілевський vs Блохін

Контекст: на презентацію нового головного тренера «Динамо», яким призначили Олега Блохіна нападник киян Артем Мілевський вирішив прийти у халаті. Такий жест не сподобався володарю Золотого М'яча і той відправив Мілевського у дубль, а потім виставив його на трансфер.

Результат: Мілевський вже ніколи не зміг навіть наблизитися до свого рівня, який він демонстрував у «Динамо», а для Блохіна робота з динамівцями стала останньою в його кар'єрі. У ЗМІ Артем постійно розповідав, що Блохін нічого не робив для команди, а тільки й курив та пив каву на тренуваннях. Блохін повторював, що не вміє тренувати п'яниць, натякаючи на Мілевського. Обмін «приємностями» тривав досить довго, але і цьому прийшов кінець.

У 2021 році Мілевський перепросив у Блохіна за свою поведінку. Сталося це на премії «Національна легенда України».


«Так що тут говорити? Ну попрощався - добре, молодець. Те, що під пісню «Віват, король!» - так її зараз всюди включають, чого про це зайвий раз говорити? Артему бажаю тільки успіхів. Збирається провести прощальний матч? Так це взагалі чудово», - прокоментував звернення Мілевського Блохін.

Нині Артем, якщо вірити ЗМІ, знаходиться у глибокій депресії на тлі завершення кар'єри та війни. Що стосується Олега Володимировича, то він обіймає посаду віцепрезидента в УАФ.

Владислав Омельченко