Світовий футбол 11 Квітня, 00:01 13799
«Жирона» відібрала очки у «Барселони»: Циганков міг завдавати удар у порожні ворота, але партнер по команді проігнорував його | 19-27
«Барселона» та «Жирона» розділили очки у завершальному матчі 28-го туру Ла Ліги.

Віктор Циганков розпочав виїзне каталонське дербі в основному складі. Це було вже шосте поспіль потрапляння у старт, що говорить про статус лідера у Жироні. Видання Mundo Deportivo перед матчем приділило особливу увагу саме екс-динамівцю – зокрема, медійники згадали про гол українця на Камп Ноу у Лізі чемпіонів.

Хаві після ганебної поразки в Ель Класіко провів дві зміни у складі, які потягнули позиційні перестановки. Замість Алонсо в центрі оборони вийшов Гарсія, а з ним у парі став грати Араухо. Кунде перевели на правий фланг, а замість Кесьє в основі з'явився Фаті – відповідно, Гаві з позиції вінгера відійшов глибше.

Хороший перший тайм Жирони та Циганкова зокрема

Гості одразу ж дали зрозуміти, що наміру притискатись до власних воріт у них немає. Перший момент у зустрічі провела саме Жирона. Вілья отримав передачу на хід і виконав подачу на дальній край штрафного, а Циганков стріляв у дотик метрів з семи – повз ворота! Взнаки далася права нога, якою бив українець. Це була друга хвилина дербі.

Ще за десять хвилин на правий край карного майданчика увірвався Кастельянос, який завдав удар у ближній кут. М'яч поцілив у зовнішній бік сітки. Це були усі небезпечні епізоди біля воріт Барселони до перерви, однак це аж ніяк не говорило про якість гри гостей.

Підопічні Мічела зустрічали Барсу середнім блоком, особливу увагу приділяючи опіці Бускетса. Жирона без м'яча старалася розташовуватись компактно, тож вінгери трималися ближче до опорників. Дистанції між футболістами були такими, що більшісь передач через цей блок не доходили до адресата.

Віктор гарно проявляв себе у цій роботі, страхуючи за потреби, а без неї залишаючись відкритим для контрвипадів. Щоправда, його партнери більше намагалися залучати лівий фланг, адже там виникало більше простору – взаємодія Кунде й Рафіньї залишала бажати кращого. Тим не менш, Циганков часто брав участь у комбінаціях, заробив на собі один фол і організував одну атаку класним пасом на хід у дотик.

Проблемний тайм Барси

«Блаугранас» непогано стартували у дербі. Зокрема, вже за кілька вхилин після моменту Циганкова з лінії штрафного стріляв Лєвандовскі. М'яч пролетів над поперечкою. Крім того, під інтенсивним пресингом на 9-й хвилині центрбек Буено віддав пас повз голкіпера у власні ворота – Гассаніга в останню мить вибив м'яч у підкаті.

Втім, досить швидко гра вирівнялась. Підопічним Хаві не вистачало динаміки, аби розкривати середній блок Жирони. У пошуку м'яча Лєвандовскі мона було помітити аж у центрі поля на фланзі – і саме у фланги господарі скеровували свої атаки. Втім, ліворуч Бальде й Фаті нічого цікавого не організували.

Куди веселіше було праворуч. Рафіньї створювали ізоляції, після чого запускали передачі йому на хід. Більша частина його ривків завершилась втратами, але на 36-й хвилині він влетів на правий край штрафного та пробив з гострого кута. Гассаніга перевів на кутовий, а подача з нього завершилась ударом Араухо з близької відстані.

Гассаніга на інстинктах відбив м'яч прямо на лінії воріт. Сфера майже перетнула стрічку, але система GoaLine не дала сигнал арбітру. Значить, голу не було.

Ближче до завершення першого тайму Кунде став активніше підключатись до атак, а Жирона стала підсідати. Тим не менш, тиск ні у що не вилився. Перед перервою режисери вихопили кадр дівчинки, яка заснула на Камп Ноу – це була яскрава іллюстрація футболу Барселони.

Жирона ледь не шокувала Барсу в другому таймі. Циганкову не дали забити

У роздягальні Хаві замінив Серхі Роберто на Кесьє, однак від цього гра каталонців не стала цікавішою. Все навіть погіршилось – Жирона двічі спіймала «блаугранас» на небезпечних контратаках. В них прекрасно проявив себе Циганков, однак партнери запороли моменти.

Найкращий з них стався на 55-й хвилині, коли Арнау Мартінес однією передачею вивів Кастельяноса сам на сам із тер Штегеном. Паралельним курсом біг Циганков, але Тоті поскупився на пас – він пробив у дальній кут. М'яч пройшов у сантиметрах від правої стійки!

На 69-й хвилині жиронці знову підвели Віктора. Після невдалої подачі господарів з кутового Коуту запустили у ривок правим флангом. Ян міг віддати пас на хід Циганкову, організувавши вихід 2-в-1 – втім, вінгер обрав більш складне рішення. Він запустив діагональ, яка виявилась неідеальною і яку довго обробляли. Момент було втрачено.

Останні 11 хвилин Циганков догравав ліворуч, адже на полі з'явився Коуту. Українець відіграв їх гідно, не зробивши жодної помилки. За весь поєдинок Вітя виграв усі три єдиноборства, заробив на собі два фоли та допустив 8 втрат при 20 дотиках. 19 із 25 його пасів виявились точними, плюс не забуваємо про три моменти за участі екс-динамівця.

Барселона провалила другий тайм

«Блаугранас» же створили цілий нуль небезпечних моментів. Навіть перспективних атак у виконанні підопічних Хаві не згадати, хоча він освіжив гру Ферраном Торресом та Жорді Альбою. Біля власних воріт Барселона була гострішою, ніж біля чужих – на 73-й хвилині Араухо зрізав простріл у напрямку власних воріт, але м'яч прокотився біля ближньої стійки.

Лишень на 4-й компенсованій хвилині Барса могла вирвати перемогу внаслідок подачі з кутового. Гаві замикав її ударом головою під поперечину, але Гассаніга врятував Жирону. Зрештою, фінальний свисток зафіксував нічию.