«Це відверто хабарі»: Циганик жорстко прокоментував перенесення матчів «Шахтаря» в УПЛ

Футбол України 1 Травня, 20:49 831
«Це відверто хабарі»: Циганик жорстко прокоментував перенесення матчів «Шахтаря» в УПЛ | 19-27
Журналіст Ігор Циганик в програмі «Циганик LIVE» розповів, що думає про переноси матчів «Шахтаря» та фінансове стимулювання команд

«Те, що буде відбуватись в останніх тура УПЛ, це буде щось дивовижно незрозуміле. Я про це говорив з п’ятого туру, коли почались перші переноси матчів. Коли команди почали їздити до Львова грати матчі з «Шахтарем», коли почались переноситися поєдинки на інші дати. Коли УПЛ відійшла вбік і на всі питання відповідала: «Ми тут не причому». В нас ніхто не регулює ніякі процеси, організація, яка має це робити, вона просто каже: «Я нічого не знаю». Для прикладу, восени одній команді дозволили перенести матч, а іншій ні. Я бачив інтерв’ю з Вернидубом і він сказав про те, про що я говорю.

Я ще минулої осені сказав, що почалась боротьба за 40 млн призових і зараз про це сказав і тренер, який пропрацював багато років в українському футболі. Йде боротьба за Лігу чемпіонів, за 40 мільйонів і це стосується всіх. І коли хтось каже, що вони заробляють очки, повірте, що всі команди, які виступають в УПЛ, першій лізі та другій лізі долучаються до того, щоб заробляти ці очки. Якщо в нас не назбирається 8 команд для Прем’єр-ліги, то УЄФА нас не допустить до єврокубків. Гранди повинні бути зацікавлені, щоб ці команди існували і була конкуренція, а потім виходимо в єврокубках і отримуємо 1:7.

І оці всі переноси - це не просто так. Я хочу, щоб у всіх були однакові умови. Я теж не зрозумів, коли «Львів» погодився двічі зіграти на «Арені Львів». З «Дніпром-1» і «Динамо» граємо на СКІФі, а я знаю яке там поле. А з «Шахтарем» граємо на «Арені Львів». Зараз буде матч з «Минаєм» і він відбудеться «Арені Львів», як і повинен. Але перший матч мав відбутися в Минаї, а пройшов також на «Арені Львів», тому що всі казали про єврокубки, але які єврокубки, нам треба думати про внутрішній чемпіонат. «Металіст» в першому колі погодився зіграти з «Шахтарем» у Львові, але друга гра відбулась в Ужгороді. Чому «Минай» два матчі грає на «Арені Львів»? «Інгулець» також, зараз може поїхати грати у Львів. «Дніпро-1» має їхати в Петрово грати, а там газон не найкращої якості, має витрачати час і сили на дорогу. А «Шахтар» повинен вийти з готелю, проїхати на футбол, зіграти в домашній атмосфері та взяти 3 очки. Йде боротьба за 40 млн і Прем’єр-ліга не керує ніякими процесами, вони просто відійшли від справи. Йде дуже серйозна боротьба, страшенна боротьба, зараз присутні суддівські моменти, вони будуть продовжуватись. Команди дивляться з ким їм грати і рахують картки суперників, дивляться кому можна дати і так працюється на кілька турів вперед. Оце все найцікавіше починається. І воно розпочалося ще раніше.

Як зараз «Інгулець», який ще не забронював собі місце в УПЛ погоджується зіграти не на рідному стадіоні в комфортних умовах, а у Львові. Значить одну команду можна загнати, а іншу не можна. Одній команді можна перенести матч, а іншій не можна. Це хабарі, це відверто хабарі! І ось цей процес - це те, про що говорять наші тренери. Я знаю хто дзвонив минулої осені керівництву «Миная», щоб перенести гру з «Шахтарем». Дзвонили з керівництва Прем’єр-ліги, казали: «Підіть на зустріч, нам важливо, це очки». А зараз вже йде некерований процес, бо дозволили тоді, а якби не дозволили, то можливо, можна було б говорити, що є чесний чемпіонат. Вже немає чесності й до кінця вже не буде ніякої чесності. Зараз буде: хто сильніший, той і правий. А в кого більше грошей знайдеться, щоб проспонсорувати суперника.

Мене викликали в Комітет з етики і чесної гри, я пояснив їм свої слова, що є стимуляція, розповів все що знав. Але це не зупинило стимуляцію. Вже називають суми в 5 млн гривень стимуляції. Вже немає футболу. Я буду говорити про все, що знаю. На 5 млн гривень був простимульований суперник «Дніпра-1». Ставки ростуть, якщо раніше було 75 тисяч, то зараз вже більше».