Світовий футбол 27 Травня, 19:19 359
«Уніон» вийшов у Лігу чемпіонів, «Шальке» вилетів – результати останнього туру Бундесліги | 19-27

РБ Лейпциг – Шальке – 4:2

• Голи: Лаймер, 10, Нкунку, 19, 90+4, Поульсен, 83 – Камінскі, 28, Орбан, 49 (авт)

Штутгарт – Хоффенхайм – 1:1

• Голи: Томас, 80 – Бебу, 75

Поки Борусія Дортмунд і Баварія у заочній боротьбі визначали, хто стане чемпіоном Німеччини, в інших матчах теж була турнірна інтрига. Зокрема, Уніон та Фрайбург повинні бути з'ясувати, кому дістанеться остання путівка до Ліги чемпіонів. Перед останнім туром команди мали однакову кількість очок, але берлінці мали перевагу завдяки кращій різниці голів. Відповідно, домашня перемога над Вердером практично гарантувала Уніону 4 місце.

Це вдалося зробити лише наприкінці гри. Гол Хедіри приніс берлінцям історичну путівку в Лігу чемпіонів! Фрайбург у паралельному матчі на останніх хвилинах програв Айнтрахту і посів 5 місце – це зона Ліги Європи.

Були незакриті питання і в нижній частині таблиці. Шальке, Бохум, Штутгарт і Аугсбург визначали одну команду, яка вилетить напряму, і одного учасника перехідних матчів. Найгірша ситуація була у гельзенкірхенців, які й так перебували в зоні прямого вильоту, так ще й пропустили двічі від РБ Лейпциг за половину першого тайму. До перерви Шальке відповів одним голом, а на старті другого тайму Орбан вразив власні ворота, відновивши рівновагу на табло. Втім, Поульсен і дубль Нкунку таки принесли РБ Лейпциг перемогу. 4:2 – «бики» фінішували третіми, Шальке вилетів, посівши 17 місце.

Герта, яка достроково вилетіла з Бундесліги, завершувала сезон поєдинком проти Вольфсбурга. «Вовки» швидко забили зусиллями Камінскі, але остання команда чемпіонату відповіла двома голами по перерві, грюкнувши наостанок дверима. Вольфсбург не зміг обійти Байєр і фінішував восьмим, пропустивши ще й Айнтрахт.

Самі ж леверкузенці у меншості програли Бохуму, у старті якого вийшов Іван Ордець. Байєр вже на 8-й хвилині залишився вдесятьох, а до перерви пропустив два м'ячі. Наприкінці гри господарі довели рахунок до розгромного. 3:0 – Бохум врятувався від вильоту, а Байєр втримав місце у єврокубках. У перехідних матчах за місце в еліті зіграє Штутгарт, який розписав нічию з Хоффенхаймом.