Футбол України 28 Травня, 18:13 1871
«Шахтар» став чемпіоном України 2022/23, розгромивши «Дніпро-1» – Ракицькому розбили обличчя у масовій бійці, злива вилучень | 19-27
«Шахтар» розбив СК «Дніпро-1» (3:0) у 29 турі чемпіонату України.

Українська Прем'єр-ліга. 29 тур.

«Шахтар» - «Дніпро-1» - 3:0.

• Голи: Бондаренко, 9, Сікан, 55, Степаненко, 59,
  • Вилучення: Назарина, Бондар, Трубін – Пеглоу, Федорів (всі – неспортивна поведінка, Федорів - з лавки запасних).

«Гірникам» вистачило б і нічиєї, щоб достроково гарантувати собі трофей УПЛ 2022/23. У попередньому турі Шахтар відірвався від дніпрян завдяки перемозі над Зорею (3:0). Натомість підопічні Олександра Кучера прикро поступились Ворсклі (1:2) не без «допомоги» арбітра.

Якщо вірити пресі, то «спортклубівці» навіть замислювались над тим, щоб бойкотувати гру. Однак вирішили боротись за титул до останнього. Аби зберегти шанси на чемпіонство до завершального туру, СК Дніпро-1 потрібно було перемагати.

Гол не змусив на себе довго чекати. На 9-й хвилині Степаненко з-за меж карного майданчика пробив у суперника. Оборона дніпрян мандражувала. М'яч підібрав Бондаренко та здалеку більярдним пострілом забив у нижній кут – цей гол став 2000-м для донеччан в УПЛ. Ближче до екватора тайму Довбик міг відновлювати паритет. Класно відборовся в районі 11-метрової позначки та пробив під пресингом, але Ракицький заблокував постріл.

Вже невдовзі «гірники» втратили через травму Юхима Коноплю. На полі його замінив Михайліченко. Донеччани могли забивати щонайменше ще один гол. Сікан змарнував чудову нагоду під завісу першої половини, вийшовши на побачення з кіпером. Під завісу тайму Зубков з межі карного майданчика зарядив гармату поруч з лівою дев'яткою.

Попри заборону на присутність вболівальників під час матчів УПЛ, на Арені Львів було кілька десятків фанів Шахтаря на окремому секторі поруч з пресою – діти, жінки, чоловіки у символіці донеччан.

По перерві СК Дніпро-1 взявся за контроль м'яча. «Гірники» осіли ближче до своїх воріт та чекали помилки гостей, аби розігнати контратаку. План спрацював. Зубков вивів Сікана тет-а-тет з Рибаком. Данило поклав кіпера на газон та здобув комфортну перевагу для донеччан. За кілька хвилин Тарас Степаненко закрив питання щодо переможця матчу дальнім пострілом у нижній кут.

Було влучання в лікоть гравця Шахтаря, VAR навіть не дивився на предмет пенальті. Назарина зі штрафного метрів з 30 зарядив у поперечину, для якої це стало майже нокаутом. Масова сутичка в компенсований час. Пеглоу на газоні після абослютно незрозумілого грубого підкату Назарини. Стінка на стінку з не одним ударом по обличчю тривали кілька хвилин. Ракицький, якому розбили до крові обличчя, догравав у ролі воротаря.

Кікбоксинг Корнієнка, провокації легіонерів, захвати за шию. У руках Монзуль червона картка. Пеглоу, Трубіна, Федоріва та Назарину вилучають.