Збірна України 28 Червня, 18:17 648
Скандал у матчі України на Євро-2023: іспанські ЗМІ звинувачують арбітра у брехні – легендарний форвард лютує | 19-27
Україна розписала феєричну нічию з Іспанією у третьому турі молодіжного Євро-2023. Скандальний момент зі скасованим голом у ворота «синьо-жовтих» спантеличив іспанські ЗМІ.

Relevo: Нехай хтось допоможе мені розгледіти, що він там міг знайти

Доволі складно переварити скасований гол Роро Рікельме на 20-й хвилині матчу Іспанія – Україна. І, перш за все, зрозуміти, що розгледів литовський арбітр Донатас Румшас у епізоді з екс-форвардом Жирони. Останній скористався дитячою помилкою Нещерета і закотив у порожні.

Сам Альфонсо Перес Муньйос (легендарний нападник Бетіса, Барси і збірної Іспанії – прим.) не вірить власним очам:

“Що зафіксував рефері у матчі молодіжки? Нехай хтось допоможе мені побачити, що він там міг знайти”.

Україна неодноразово гралася з вогнем біля власних воріт. Нещерет, намагаючись швиденько ввести м’яч, влучив собі у ногу, а Роро миттєво цим скористався. З телевізійної картинки не видно, чи був дотик до голкіпера. Рікельме легко, майже непомітно простягає руку. У цій ситуації міг би розібратися VAR, але його немає на груповій стадії.

Італія постраждала через відсутність відеоасистента у матчі проти Франції. Зрештою УЄФА довелося повертати технології – з чвертьфіналів. Дивно, адже в попередньому раунді ЛЧ, де виступають чемпіони чотирьох федерацій з найгіршим рейтингом, VAR використовується. На щастя, скандальне рішення арбітра не мало негативних наслідків для турнірних перспектив Іспанії. Абель Руїс врятував команду на 90-й хвилині.

Однак, Ла Рохіта виходить у чвертьфінал з першого місця не завдяки власним заслугам. У першому таймі українці подарували нам фактично три моменти. Крім Рікельме, ще двічі схибив Камельйо. Ми справді доклали чимало зусиль, аби не перемогти. Команда Санті Денії не контролювала гру. Над цим потрібно працювати перед Італією. Наш наступний суперник навряд чи робитиме стільки подарунків.

Marca: Незрозуміле пояснення арбітра

У таборі збірної Іспанії ніхто не розуміє, чому гол Рікельме було скасовано. Так, команда здобула позитивний результат, і зараз це сприймається, як черговий жарт Євро. Але правда у тому, що рішення рефері з’явилося нізвідки. Рікельме говорив про підказку лайнсмена через навушник.. Брехня у бік футболіста – ще гірша, ніж рішення, що ухвалюються наосліп. Помічник на лінії не підіймав прапорець, а четвертий суддя перебував за 50 метрів від епізоду.

Кумедно, що на великому турнірі немає VAR. Де зараз противники технологій? Футбол без відеоасистента – це питання віри. Вони мають нарешті зрозуміти, що проблема не в технологіях, а у їхньому застосуванні людиною. Можливо, фол і справді був. Ми не можемо пересвідчитись, чи торкається Рікельме воротаря. У 2023-му, коли вирішується доля путівок на Олімпіаду, схожі епізоди повинні переглядатися.

Mundo Deportivo: Жахлива і комічна помилка

Груповий етап Євро U-21 дає зрозуміти, що професійний футбол більше не може обійтися без VAR. Іспанці повторили долю “Скуадри Адзурри”, у якої відібрали забитий м’яч на старті турніру.

Це не фантомний, але такий же несправедливо скасований гол. На 20-й хвилині голкіпер збірної України Нещерет спровокував хаос, віддавши сферу Рікельме. Іспанський форвард не пробачив ударом в порожні ворота, проте рефері зафіксував примарний фол.

VAR не міг виправити суддівську помилку, оскільки на груповому етапі чемпіонату Європи U-21 відеоарбітраж відсутній. Технології з’являться у чвертьфіналі після двох кричущих фейлів.

El Desmarque: Скандал на Євро U-21 – суддя не знає, чому скасував гол

Україна подарувала три стовідсоткові моменти Іспанії в першому таймі. Два з них – Серхіо Камельйо, який провалився віч-на-віч з голкіпером після жахливих помилок суперників. Та найскандальніший епізод трапився на 20-й хвилині за участі Рікельме.

Воротар збірної України Нещерет поцілив собі м’ячем у ногу. Роро заштовхнув м'яч у сітку. Арбітр, не розуміючи, що робити, врешті-решт зафіксував фол. Проте, жоден з повторів не виправдовує його рішення.

La Razon: Неймовірний та обурливий гол, який відібрали в Іспанії

Іспанія U-21 провела проти України третій матч групового етапу чемпіонату Європи. Зустріч за лідерство у групі. Санті Денія провів серйозну ротацію. Іспанія добре стартувала, домінувала, та моменти з’являлись після помилок українців. Рікельме, зокрема, відгукнувся на передачу з глибини, але не зміг наздогнати м’яч. Щоправда, голкіпер несподівано втратив сферу. Роро швидко зорієнтувався і забив. Усе виглядало настільки дивно, що навіть рефері не повірив у законність гола. Це вже друга скандальна помилка на турнірі без VAR.